b_Newsبه برکت شوی انتخاباتی

مشکلات به مرخصی رفتند و بانوان وارد سالن آزادی شدند!

تاریخ: 1396/02/24
زمان: 13: 30
نوع: یادداشت
همایش روحانی در سالن 12 هزار نفری آزادی باعث شد تا داغ دل مان تازه شود.

هدیه خطیبی

شاید کمتر کسی در هیاهوی همایش پر شکوه روحانی در سالن مثلا 12 هزار نفری آزادی یاد یک نکته ظریف بود! قطعا از بین تمام دخترها و خانم هایی که هیجان زده برای رییس جمهور دست تکان می دادند، کسی یادش نبود که همین چند روز دیگر به عنوان حق طبیعی شان می توانند این هیجان را از نوع دیگر برای تیم ملی والیبال در این سال خرج کنند! اما اجازه آن را ندارند!

بله در اینکه ما مردم جو زده ای هستیم شکی نیست! کجا هستند آن دختران و مادرانی که پشت درب های سالن ساعت ها منتظر بودند و بعضی با خشم و برخی دیگر با خواهش و گریه می خواستند کنار بانوان خارجی به تماشای مسابقات بنشینند .قصه از والیبال شروع شد و به بسکتبال هم سرایت کرد. فوتبال هم که از اول درش تخته بود!

اگر هر کسی یادش نبود اما صمد نیکخواه بهرامی ستاره بسکتبال ایران حواسش به حقی که در جریان طبیعی روزگار ناحق شده اما برای انتخابات منعی درباره اش وجود نداشت، بود.

صمد در اینستاگرامش نوشت:« فارق از اینکه نظر شخص بنده در انتخابات چیه، یک چیزی که تو این ویدیو (ویدیو همایش روحانی در سالن آزادی) نظر منو جلب کرد همچنین تو صحبت کاندیداهای عزیزمون این هست که این مکان استادیوم 12 هزار نفری ورزشی هست و می بینیم که خانم ها و آقایون در کنار هم هستن و همه چیز هم به خوبی و خوشی تموم شده. آیا این استادیوم نمی تونه برای یک مسابقه ورزشی که کاربرد اصلی این مکان هست میزبان هموطنان عزیزمون باشه. بانوان و آقایون!!! یا مشکلاتی که مانع حضور خانم ها هنگام مسابقه می شه موقع انتخابات میرن مرخصی؟!!! فکر می کنم همینطور که الان به فرهنگ و اخلاق مردم عزیزمون احترام میذاریم، وقتش رسیده که همیشه این کارو بکنیم!»

ستاره بسکتبال ایران که بارها فرصت تماشای بازی اش از مادر و همسر یا دخترش گرفته شده بی پرده و رک حرف حق را زد! موانع ورود بانوان به سالن مسابقات ورزشی در زمانی که مردم ابزار اصلی رسیدن به خواسته های سیاست مداران هستند چه راحت به مرخصی رفتند!

اما شکی نداریم که از هفته بعد همین بانوان جدا از چند دختر خبرنگار و کادر اجرایی فدراسیون ها حتی نمی توانند نزدیک این سالن بیایند و در صورت اصرار با بدترین رفتارها و واکنش ها روبه رو می شوند. وقتی خودمان به همین راحتی مطالبات مان را به دست فراموشی می دهیم از سیاست مدارانی که یک سر و هزار سودا دارند انتظاری نیست. البته همین سیاست مداران به وقتش خیلی خوب از ارزش مقام زن و لزوم مشارکت آنها در جامعه نطق می کنند اما وقتی پای خواسته های همین قشر می رسد دست شان بسته است!

باشد که کمی انصاف داشته باشیم و از بانوان استفاده ابزاری نکنیم!