b_Newsباید کار لخویا را در تهران یکسره کنیم

رأفت: پرسپولیس بهترین تیم غرب آسیاست و باید به جمع 8 تیم برویم

تاریخ: 1396/02/24
زمان: 22: 54
نوع: خبر
مهاجم سابق پرسپولیس معتقد است تیم برانکو در حال حاضر فوق‌العاده است و بهترین تیم غرب آسیاست.

به گزارش سایت گل، پایان رأفت مهاجم سابق پرسپولیس معتقد است تیم برانکو در حال حاضر فوق‌العاده است و بهترین تیم غرب آسیاست که توانایی پیروزی مقابل لخویای قطر در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا را دارد اما شاگردان برانکو در بازی رفت در تهران باید کار لخویا را یکسره کنند چون اگر کار به بازی در قطر بکشد شرایط برای پرسپولیس خیلی سخت خواهد شد.

 

حضور پرسپولیس در آسیا و صعود به مرحله حذفی مسابقات را چطور تحلیل می‌کنید؟
پرسپولیس باتوجه به اینکه در لیگ برتر شایسته قهرمانی بود و با فاصله زیادی نسبت به دیگر مدعیان قهرمان شد،‌ بازی‌های خوبی در لیگ برتر به نمایش گذاشته بود و در لیگ قهرمانان آسیا که بازی‌ها شروع شد انتظار می‌رفت پرسپولیس همین روند را ادامه بدهد اما نوسان داشت که به خاطر جوانی بچه‌های تیم بود. اکثر بازیکنان پرسپولیس جوان بودند و اولین حضورشان در آسیا را تجربه می‌کردند و این مساله تجربه خیلی خوبی برای برانکو هم شد و در نهایت پرسپولیس با بردن الوحده امارات در تهران از گروهش صعود کرد. البته در روز آخر الهلال هم جوانمردانه بازی کرد و الریان را در خاک خودش شکست داد و حکم صعود پرسپولیس را امضا کرد. پرسپولیس شایستگی و لیاقت این صعود را داشت چون در حال حاضر در غرب آسیا بهتر از پرسپولیس نداریم و فقط الهلال عربستان و العین امارات در قواره پرسپولیس هستند.

 

پرسپولیس در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا باید با لخویای قطر بازی کند. چه تصوری از این بازی دارید؟
در حال حاضر آنالیز خوبی از لخویا هست چون آنها در مرحله گروهی با استقلال خوزستان همگروه بودند و کادرفنی پرسپولیس صد درصد آنالیز خوبی از لخویا داشته و نقاط ضعف و قوت آنها را به خوبی می‌شناسند. لخویا به مراتب بهتر از الریان و بقیه تیم‌های قطری است و بازی سختی داریم. خوشبختانه بازی رفت در آزادی است و صدهزار نفر تماشاگر می‌آیند و مثل بازی با الوحده پرسپولیس باید خوب بازی کند و گل‌های بیشتری بزند تا در بازی برگشت خیالش راحت باشد. پرسپولیس شایستگی و لیاقت صعود از این مرحله و رسیدن به جمع هشت تیم برتر آسیا را دارد.

 

بازی رفت در تهران مهم‌تر است یا بازی برگشت در قطر؟
بازی تهران مهم است. بازی رفت اینجاست و باید با نتیجه خوب ببریم و در قطر برانکو با خیال راحت تیمش را هدایت کند چون پرسپولیس نفراتی دارد که در قطر می‌توانند به برانکو کمک کنند. ما باید اینجا کار را یکسره کنیم و با خیال راحت در قطر به مصاف لخویا برویم. پرسپولیس باتوجه به نفراتی که دارد در هر بازی بیش از 10 فرصت گلزنی ایجاد می‌کند و این فاکتور بسیار خوبی برای پرسپولیس است تا بتواند در تهران از این فرصت‌ها استفاده کرده و برنده شود.

 

اگر کار به بازی برگشت در قطر بکشد پرسپولیس چقدر شانس صعود از این مرحله را خواهد داشت؟
بازی رفت خیلی مهم است و نباید بگذاریم کار به قطر بکشد چون اگر کار به قطر بکشد شرایط خیلی سخت می‌شود. پرسپولیس در خط حمله فوق‌العاده است و در غرب آسیا یک تیم عالی است هم به لحاظ مهره و هم طرفدار و نباید بگذاریم کار به قطر بکشد. پرسپولیس نفرات خوبی دارد که باتجربه هم هستند و می‌توانند به تیم کمک کنند و باید در تهران کار لخویا را یکسره کنیم.

 

به عنوان مهاجم سابق پرسپولیس حضور منشا را در این تیم چطور ارزیابی می‌کنید؟
من بازی‌های منشا را در پیکان دیده‌ام و امسال اولین حضور او در لیگ ما بود. منشا بسیار باهوش، گلزن و سرعتی است ضمن اینکه قدرت بدنی خوبی هم دارد اما در پیکان خیلی برای او موقعیت ایجاد نمی‌شد. در پرسپولیس بازیکنانی مثل سروش رفیعی، فرشاد احمدزاده، کمال کامیابی‌نیا و محسن مسلمان هستند که مهدی طارمی را در معرض گلزنی قرار می‌دادند اما در پیکان چنین شرایطی برای منشا نبود. با حضور منشا راه برای طارمی هم باز می‌شود و بار گلزنی فقط روی دوش او نیست که فقط طارمی گل بزند. منشا می‌تواند در امر گلزنی به پرسپولیس خیلی کمک کند و امسال باید سریع در پرسپولیس جا بیفتد و نسبت به فصل قبل گل‌های بیشتری بزند. به نظر من منشا خرید بسیار خوبی بود.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.