b_Newsقهرمانی حذفی مرهمی روی سختی‌هایی بود که بازیکنان نفت تحمل کردند

رضا اسدی: علی آقا دستم را گرفت و شاگردی دوباره‌اش یک افتخار بزرگ برای من است

تاریخ: 1396/02/25
زمان: 12: 27
نوع: خبر
با اینکه دیر به نفت تهران اضافه شد اما عملکرد خوبش باعث شد خیلی زود در تیم علی دایی یک چهره شود.

سیدیاسر رضوی/ با اینکه دیر به نفت تهران اضافه شد اما عملکرد خوبش باعث شد خیلی زود در تیم علی دایی یک چهره شود و گل‌های حساسی را هم به ثمر برساند. رضا اسدی که معتقد است علی دایی دست او را گرفته از شنیدن خبر اینکه شهریار او را خواسته و می‌خواهد به سایپا برود خوشحال است و این مساله را یک افتخار برای خودش می‌داند که دوباره شاگردی کسی را بکند که اسطوره‌اش بوده است.

 

از حال و هوای نفت در لیگ شانزدهم و اینکه بر این تیم چه گذشت و چطور کار را تمام کردید، شروع کنیم.
من از هفته هفتم به تیم اضافه شدم و وقتی آمدم شرایط و امکانات خوب بود و تا نیم‌فصل کار را با قدرت ادامه دادیم و یک نیم‌فصل خوب را پشت سر گذاشتیم. نیم فصل دوم همه چیز عوض شد و بی‌پولی و عدم توجه به تیم باعث شد تا بچه‌ها به سختی بیفتند و حسابی اذیت شوند. یکسری از بازیکنان به خاطر پول نگرفته مالیات دادند و حتی حساب‌ها و اموال آنها یا مسدود شد و یا توقیف کردند که این یک اتفاق بد بود برای آنها که روی این پول و بابت امرار معاش زندگی‌شان حساب باز کرده بودند اما بهای سنگینی بابت پول نگرفته دادند. همه این مسایل دست به دست هم داد تا نیم فصل دوم شرایط سختی را داشته باشیم اما خدا را شکر در حذفی خوب کار کردیم و جزو بهترین تیم‌ها از نظر گل زده و گل نخورده بودیم که در نهایت با قهرمانی کار را به اتمام رساندیم.

 

قبول داری در فینال جام حذفی همه یک بازی بی‌کیفیت را از سوی نفت تهران و تراکتورسازی شاهد بودند و به نوعی در لحظه‌ای که همه منتظر سوت پایان بازی و کشیده شدن مسابقه به وقت اضافه و حتی ضربات پنالتی بودند با خوش شانسی به گل رسیدید و جام را بالای سر بردید؟
در این بازی با توجه به شرایط مالی بد تیم و بی‌پولی که اعصاب و روان همه را خراب کرده بود همقسم شده بودیم که به خاطر خودمان جام را به دست بیاوریم و با یکدلی طی 90 دقیقه کار را تمام کرده و نگذاریم بازی به 120 دقیقه و ضربات پنالتی بکشد که خدا را شکر به این خواسته رسیدیم. اینکه می‌گویید بازی بی‌کیفیت بود همه دلیلش به خاطر زمین بد مسابقه بود که اصلا نمی‌شد دوتا پاس درست داد. از سوی دیگر استرس حاکم بر بازیکنان که نمی‌خواستند اشتباه کنند هم دلیل دیگری بود که نگذاشت بازی آنچنان که باید و شاید قشنگ و جذاب از آب در بیاید و همه محکم و با قدرت بازی می‌کردند. با این همه روی یک ارسال از روی یک کاشته توسط سجاد شهباززاده به گل رسیدیم خستگی از تن همه ما در آمد و این قهرمانی مرهمی بود روی این همه مشکل و بی‌توجهی که طی فصل به ما تحمیل شد.

 

کار کردن با علی دایی در نفت را چطور دیدی؟
من اول فصل هیچ تیمی نداشتم چون سپاهان رسما مرا نخواسته بود و دقیقا بدون تیم بودم تا اینکه در یکی از تست‌های نفت تهران زیرنظر علی آقا کار کردم و ایشان مرا تایید و با نفت تهران قرارداد بستم. فقط در یک جمله می‌توانم بگویم علی آقا دستم را گرفت و کار کردن کنار اسطوره ات یک حس لذتبخش است و این احساس خوب را خودم به دست آوردم. اسطوره‌ای که مدام کنار خط همراهت بود و چیزهایی به من یاد داد که شاید طی این همه سال هیچ‌کس آنها را به من به عنوان یک هافبک تدافعی گوشزد نکرده بود.

 

جواب اعتماد علی دایی را که خیلی خوب دادی و یکی از مهره‌های کلیدی او شدی؟
من از همان ابتدا که به نفت آمدم و در تست تیم شرکت کردم با حضور علی دایی انرژی گرفتم و این یکی از دلایلی بود که توانستم خودم را به خوبی نشان بدهم و نظر علی آقا و کادرفنی ایشان را جلب کنم. اعتماد به نفسی که علی آقا به من می‌داد خیلی کمک کرد که شرایط خوبی را در نفت پشت سر بگذارم و در زمین یک بازیکن تاثیرگذار باشم. از طرف دیگر بازیکنان بزرگ و جوان تیم خیلی خوب بودند و بزرگ‌ترهای تیم به خوبی یک بازیکن جوان را پذیرفتند و کنارم بودند.

 

حتما شنیده‌ای که علی دایی بعد از رفتن به سایپا خواهان جذب تو شده است؟
واقعا؟! من این را از شما می‌شنوم. اگر این خبر درست باشد این مساله برای من یک افتخار است که توانستم نظر ایشان را جلب کنم و بازهم افتخار است که بتوانم شاگردی ایشان را بکنم.

 

تو با نفت تهران قرارداد داری اما گفته می‌شود چون زیر 50 درصد گرفته‌ای مانعی برای فسخ قرارداد تو نیست و می‌توانی به سایپا بپیوندی؟
بله این قانون است و حتی در فدراسیون فوتبال به تصویب رسیده است اما سال گذشته به‌خاطر همین نفت تهران که بازیکنانش به دنبال فسخ قرارداد بودند جلوی آن را سازمان لیگ گرفت و بازیکنانش گیر افتادند. مشکلات مالی به همه بازیکنان نفت از جمله خود من فشار آورده و از سوی دیگر قرارداد من با تیم خیلی کم است و حساب کنید بابت آن هم پولی نگرفته‌ام. باید دید در ادامه چه اتفاقی می‌افتد و کار چطور پیش خواهد رفت.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.