b_Newsمرثیه‌ای برای التماس به کرار

بگذار بمیریم!

تاریخ: 1396/02/25
زمان: 14: 15
نوع: خبر
بهروز رسایلی

باشگاه تراکتورسازی به خاطر محرومیت از جذب بازیکن در بازار تابستانی، فعلا دو راه بیشتر پیش رو ندارد؛ یکی آنکه با تمام وجود به دنبال تمدید قرارداد بازیکنان فعلی باشد و تحت هر شرایطی ناز آنها را بکشد، دوم آنکه میدان را برای استعدادهای جوان باز کند و اجازه بدهد نسل جدیدی از ستاره‌ها در بستر این توفیق اجباری رشد کنند. از قرار معلوم مدیران باشگاه فعلا راه اول را برگزیده‌اند و در تلاش هستند هر طور ممکن است اسکلت تیم را حفظ کنند. البته کسی از این بابت به آنها خرده نخواهد گرفت؛ چه اینکه جوانگرایی در تیم هم قرار نیست به صورت رادیکال و ناگهانی اتفاق بیفتد. طبعا باشگاه باید تلاش کند بازیکنانش را نگه دارد، اما سوال این است که آیا نباید شأن و منزلت باشگاه و هوادارانش هم در این پروژه حفظ شود؟
جاسم کرار عراقی امسال برای صدمین بار توبه شکست. آرشیو یک دهه اخیر فوتبال ایران به وضوح نشان می‌دهد جاسم بارها طغیان کرده، پشیمان شده و بعد بلافاصله تخلفاتش را از سر گرفته است. ابتدای همین فصل امیر قلعه‌نویی بار دیگر اعتبار حرفه‌ای‌اش را برای او گرو گذاشت و گفت جاسم دیگر دست از پا خطا نخواهد کرد. نتیجه اما چه بود؟ هافبک عراقی آنقدر پرخاشگری کرد که به روایت خودش فعلا نیمی از قرارداد این فصلش را جریمه شده است! در طول همین فصل قلعه‌نویی به دفعات اعلام کرد تکلیف کرار را روشن خواهد کرد، اما امروز خود امیر رفته و جاسم ماندنی شده! تازه نه اینکه بازیکن عراقی شخصا خواهان ادامه حضور در ایران باشد؛ بلکه این مدیران باشگاه هستند که برای حفظ او به در و دیوار می‌کوبند! آیا واقعا شأن ما اینقدر تنزل کرده؟
می‌گویند کرار برای باشگاه شرط گذاشته تنها در صورتی قراردادش را تمدید خواهد کرد که دیگر مجازات نشود و قرارداد او را به خاطر رفتارهایش کسر نکنند. لطفا همگی کلاه‌تان را بالاتر بگذارید! تا آن زمان که دست‌مان برای جذب بازیکن باز بود، طرف چپ و راست از کوره در می‌رفت و به ریش این فوتبال می‌خندید. فکرش را بکنید امروز که از ضعف و استیصال باشگاه ایرانی باخبر است چه برنامه‌ای دارد. آیا بهتر نیست به جای این همه خواهش و تمنا از بازیکنی که مدتهاست توانایی‌های فنی‌اش را هم ندیده‌ایم، میدان به جوانان تبریزی واگذار شود؟ چطور علیرضا منصوریان توانست پست کاپیتان تیم ملی ازبکستان را به جوانان بسپارد و ثمرش را ببیند، اما تراکتوری‌ها یارای دل کندن از بازیکن اخراجی تیم ملی عراق را ندارند؟

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.