b_Newsنمی گذارم خستگی روی عملکردم تاثیر بگذارد

محمدرضا براری: پاداش پای سکوی کشورهای اسلامی خیلی کم است !

b_News امروز خودم از خودم طلا می خواهم
تاریخ: 1396/02/26
زمان: 00: 53
نوع: گفتگو
محمدرضا براری امروز روی تخته می رود تا برای کسب مدال طلای مسابقات کشورهای اسلامی دست به وزنه شود.

نگار رشیدی

محمدرضا براری امروز روی تخته می رود تا برای کسب مدال طلای مسابقات کشورهای اسلامی دست به وزنه شود. او که به تازگی مدال طلای قهرمانی آسیا را دشت کرده است، این بار هم با ایستادن در صدر استارت لیست مسابقات شانس بیشتری برای طلایی شدن دارد.

هرچند وزنه بردار دسته 105 کیلوگرم ایران به پاداش هایی که برای این مسابقات تعیین شده اعتراض دارد و معتقد است برای رقابتی اینچنینی باید پاداش بیشتری در نظر بگیرند. گفت و گوی براری با «گل» پیش از مسابقه اش را بخوانید.

 

جو و شرایط مسابقات چطور است؟

طبق پیش بینی ها شرایط مسابقه نسبت به مسابقات آسیایی، کمی سخت تر است. همانطور که دیدید در وزن 69 کیلوگرم دو نایب قهرمان المپیک حضور داشتند. در وزن 105 هم وزنه بردار عراقی که پرچمدار کاروان کشورش بود آمده و مطمئنا از آمادگی بالایی برخوردار است. از تیم خودمان هم رضا آقازاده هست. در کنار این ها دو،سه وزنه بردار خوب دیگر هم هستند. ان شاءا... هم من و هم رضا بتوانیم دست پر از مسابقه برگردیم.

 

در این چند روز تا مسابقه تان برنامه تان چه بود؟

در چند روز اول حضورمان که تمرین می کردیم. بعد دوباره یک روز استراحت کردیم و دوباره تمرین سبک را در دستور کار داشتیم. چهارشنبه (امروز) هم که مسابقه ام برگزار می شود. خدا را شکر شرایطم بد نیست. از مردم می خواهم برای موفقیت کاروان ایران از جمله تیم وزنه برداری دعا کنند تا بتوانیم دل شان را شاد کنیم.

 

بعد از مدال طلای قهرمانی آسیا انتظارات از شما باز هم کسب مدال طلاست. خودتان چه انتظاری دارید؟

طبیعی است وقتی در یک مسابقه ای مدال طلا کسب می کنی، به دنبال آن مردم انتظار دارند باز هم طلا بگیری. من همه سعی و تلاشم را می کنم. به این مسابقات هم برای مدال طلا آمده ام. هرچه دارم را در این میدان رو می کنم. ان شاءا... که با طلا برمی گردم. البته نمی توان خیلی مطمئن حرف زد چون ممکن است گاهی خدا نخواهد اتفاقی بیفتد. اما من از خودم مدال طلا می خواهم. امیدوارم به یاری خدا و کمک کادر فنی و انتخاب وزنه های خوب شان این اتفاق بیفتد.

 

مسابقات کشورهای اسلامی به فاصله نزدیکی از قهرمانی آسیا برگزار شد. از نظر جسمی خسته نیستید؟

چرا خسته که هستم. اصلا نمی شود در دو هفته وزنه بردار در دو مسابقه شرکت کند. اما هم من خودم خواستم به این مسابقه بیایم هم نظر کادر فنی این بود که من در کشورهای اسلامی وزنه بزنم. البته من چند روزی را برای استراحت فرصت داشتم. هفته اول تمرینات ریکاوری داشتیم و طبق برنامه های انوشیروانی جلو می رفتم. از طرفی استراحتم را بیشتر کرده بودم. به باکو هم که آمدیم بیشتر استراحت می کنم و کمتر بیرون می روم. چون می دانم بدنم خسته است و نیاز دارم استراحت کنم. اما با تمام این اوصاف فکر نمی کنم این خستگی روی عملکردم تاثیرگذار باشد. چون تمام فکر و ذهنم روی اول شدن در این رقابت است.

 

در این مدت برای تماشای مسابقه رشته های دیگر رفتید؟

نه متاسفانه تا به حال نرفتم. اما احسان حدادی را دیدم که برای مسابقه آماده می شد.

 

شما به میزان پاداش مسابقه کشورهای اسلامی انتقاد داشتید.

دقیقا درست است. من نسبت به این پاداش اعتراض کردم. واقعا 20 سکه برای ورزشکاری که مدال طلا می گیرد یا نقره و برنز که پاداش کمتری دارد، خیلی کم است. کسی که برنز می گیرد 8 سکه دریافت می کند که به نظر من خیلی کم است. آن هم مسابقه ای که از همبستگی کشورهای اسلامی می آید و باید ارج و قرب اسلامی بودن مان را حفظ کنیم و آن را در اولویت قرار بدهیم. ما خودمان مسلمان هستیم و جایزه ای که برای این مسابقات تعیین می کنند باید بیشتر باشد. با این حال آقای کیومرث هاشمی پاداش روی سکو را 100 دلار بیشتر کردند. ابتدا پاداش 500 دلاری تعیین کرده بودند که با این کار نفرات اول تا سوم به ترتیب 600 ، 400 و 200 دلار می گیرند. اما باز هم 600 دلار کم است. یعنی کسی که مدال طلا می گیرد جایزه روی سکویش باید دو میلیون و خرده ای باشد؟! الان در لیگ های فوتبال تیم دسته دو یا سه وقتی در مسابقه ای پیروز می شوند چهار،پنج میلیون برای شان جایزه تعیین می کنند حالا وقتی کاروان ایران در مسابقه ای به این مهمی می آید، به نظر من پاداش ها باید خیلی بیشتر شود.

 

تب و تاب انتخابات در ایران حسابی داغ است. آنجا چطور؟ کسی حرفی از انتخابات می زند؟

اینجا بیشتر حرف از ورزش و مسابقات است اما بحث درباره انتخابات هم هست. ما خودمان هم که با دوستان مان جمع می شویم در این باره صحبت می کنیم. به هر حال انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر را داریم که خیلی سرنوشت ساز است. من از همین جا از همه مردم می خواهم در انتخابات شرکت کنند و به فرد اصلح خودشان رای بدهند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.