b_Newsبه خاطر تمرین با ملی پوش کاراته اینستاگرامم فیلتر شد!

پیمان رجبی: خدا مثل طارمی ها و ماهینی ها را زیاد کند تا فوتبال خوبی داشته باشیم

b_News بار نتایج ضعیف روی کول ورزشکاران نیست/ هیچ کس برنده جایزه میلیونی من نشده
تاریخ: 1396/02/28
زمان: 13: 54
نوع: گفتگو
این روزها اینستاگرام برای پیمان رجبی داستان ساز شده است. او این روزها در مواجهه با سیل افرادی که جایزه یک میلیونی شان را از او می خواهند، قرار گرفته!

نگار رشیدی

این روزها اینستاگرام برای پیمان رجبی داستان ساز شده است. قهرمان سابق دوومیدانی، همسر لیلا رجبی و این روزها مربی بدنساز مشهور تهران در مواجهه با سیل افرادی که جایزه یک میلیونی شان را از او می خواهند، قرار گرفته! جایزه ای که رجبی هیچ یک از آنها را محق آن نمی داند! این موضوع حتی بهناز شفیعی تنها بانوی قهرمان موتورسواری را از آمریکا وادار به واکنش کرد و او پستی را در این باره گذاشت و خیلی زود پاکش کرد !

از طرف دیگر صفحه پیمان رجبی فیلتر شده و دلیل عجیبش را او را در مصاحبه با «گل» توضیح داد و از نتایج دوومیدانی کاران در باکو هم انتقاد کرد.

 

تیم دوومیدانی آن طور که باید و شاید در باکو نتیجه نگرفت. عملکرد بچه ها را چطور ارزیابی می کنید؟

ما در این مسابقات با قسمتی از آسیا رقابت می کنیم. آن هم کشورهایی که قدرت اول آسیا محسوب نمی شوند. متاسفانه ما سر جای مان ایستاده ایم و آسیا دارد پیشرفت می کند. بعضی از رشته ها دیگر در سطح جهان رقیب دارند. سطح آسیا هم خیلی بالا رفته و در دوومیدانی که ورزش مادر است همه دارند هزینه می کنند. این نتایج ضعیف را هم نباید روی کول ورزشکار گذاشت. این نتایج حاصل نداشتن برنامه ریزی و اندیشه فدراسیون است. هیچ ورزشکاری نمی خواهد در مسابقه آخر شود، آسیب ببیند و اتفاق بدی برایش بیفتد. خیلی رشته های دیگر هم در باکو هستند و دارند مدال می گیرند. این ها به فدراسیون بستگی دارد. البته مشکلی که از قدیم وجود داشت این بود که خود ورزشکار تصمیم می گیرد کجا، با چه کسی و در چه شرایطی تمرین کند که کار اشتباهی است. فدراسیون باید آنقدر با تدبیر و اندیشه باشد که تصمیم نهایی و سالم برای ورزشکارش بگیرد. در دوره کفاشیان دوومیدانی ما آسیایی و جهانی شد و دیگر نباید در سطح آسیا فکر کنیم. مثل این است که والیبال که بین چهار تیم برتر جهان قرار دارد، قهرمان آسیا شود و خوشحالی کند.

 

با این روند فکر می کنید نتایج قهرمانی آسیا چطور رقم بخورد؟

ما مدال آسیا و جهان داریم. آن همه طلا و رکورد ثبت شده. دیگر بحث آسیا باید برای مان حل شده باشد و برای جهان برنامه ریزی کنیم اما هنوز فکر آسیا هستیم. با این روند معلوم است در قهرمانی آسیا چه اتفاقی می افتد. از آنجایی هم که هند میزبان است خیلی از خوب ها شرکت نمی کنند و ممکن است اتفاقی مدال هایی بگیریم. ما یکسری رشته ها داریم که طلا می خواهند، یکسری نقره و یکسری برنز و برحسب پیشینه شان مدال شان تعیین می شود. الان فدراسیون می گوید استعدادیابی کرده ایم. این استعدادیابی کجاست؟ همه دارند در دوومیدانی صعود می کنند و ما هر روز پله ها را رو به پایین طی می کنیم. این ها به ضرر ورزشکار است هرچند آنها مقصر نیستند. باید شرایط و امکانات آنها را در نظر گرفت. دوومیدانی حدود 25 رشته دارد و نمی شود گفت برای یکی شان اردو گذاشتیم. اما در هند فکر می کنم یکی،دو مدال بگیریم که یکی اش را احسان حدادی می گیرد.

 

اما او که رکوردهای خوبی در باکو ثبت نکرد؟

احسان ورزشکار حرفه ای و قهرمان جهان است و با توجه به جو و انرژی موجود در مسابقه شانس بیشتری برای مدال دارد. درست است رکوردی که ثبت کرد در خور او نبود. این فدراسیون باید ورزشکاری مثل حدادی را مدیریت کند. او باید شرایط بهتری داشته باشد تا بتوانیم احسان قبلی را داشته باشیم. اگر احسان را یک ورزشکار جهانی می دانیم باید شرایط را هم برایش جهانی کنیم. مثل مربی سطح بالای خارجی، ماساژور سطح بالا، شرایط اردویی مناسب و ... او برای المپیک هم دو،سه ماه بیشتر تمرین نکرد. الان مردم دیگر از احسان ورودی المپیک نمی خواهند، مدال می خواهند.

 

کمی از دوومیدانی فاصله بگیریم. گویا شما مربی اختصاصی حسین ماهینی و مهدی طارمی هستید؟

بله من مربی حسین هستم و با هم تمرین می کنیم. البته با فوتبالیست های دیگر مثل آل نعمه و بختیار رحمانی هم کار می کنم. در رشته های دیگر هم مهدی مهدوی و سینا کریمیان که به تازگی در مسابقات جهانی موی تای مدال طلا گرفت کار می کنم. عباسعلی هم که با همسرم کار می کرد و با رفع مصدومیتش دوباره به تمرین برگشته و به زودی هم مسابقه می دهد.

 

فوتبالیست ها که در تمرین اذیت نمی کنند؟

نه اذیت نمی کنند (خنده). جو ورزشکارها با هم متفاوت است. انفرادی ها یک طور هستند و تیمی ها شکلی دیگر. اما ما کارمان را انجام می دهیم. با اینکه در مکان خصوصی فعالیت می کنیم اما دوست داریم به جامعه ورزش کمک کنیم. ما حتی دوست داریم به دوومیدانی که امثال ما را قبول نداشت هم کمک کنیم.

 

البته با ماهینی و طارمی به جز تمرین دوستی هم دارید.

بله مهدی هم محله ای من است. حسین ماهینی هم دوست بچگی ام است. دانیال ماهینی هم همینطور. این ها دوستان بوشهری من هستند و شهر من هم فوتبالیست های خوب زیاد دارد. ان شاءا... حسین ماهینی ها و دانیال ماهینی ها هر روز زیاد شوند تا فوتبال خوبی داشته باشیم.

 

شما خودتان هم فوتبالی هستید؟

من در ایران طرفدار تیمی نیستم اما طرفدار بارسلونا هستم و مسابقاتش را دنبال می کنم.

 

به نظر می رسید با توجه به دوستی تان با پرسپولیسی ها، یک پرسپولیسی دو آتشه باشید.

نه من از بچگی استقلالی بودم چون مادرم استقلالی بود (خنده). اما گاهی برای دیدن مسابقه بچه ها می روم تا نقاط ضعف شان را پیدا کنم. در اصل بهتر است بگویم من در ایران طرفدار ورزشکارم نه تیم.

 

اگر پیشنهادی دریافت کنید که مربی بدنساز تیم فوتبال شوید قبول می کنید؟

بله قبول می کنم. آن موقع دیگر 24،25 نفر را با هم تمرین می دهم.

 

فرقی نمی کند این پیشنهاد از کدام تیم باشد؟

نه همین که از نظر قرارداد مالی مناسب باشد و بتوانم کمک کنم کافی است.

 

راستی قضیه پاداش یک میلیون تومانی که وعده اش را داده بودید چه بود؟ بهناز شفیعی هم در اینستاگرام خواست به قول تان عمل کنید.

(خنده) والا ما یک پست گذاشتیم و گفتیم هرکسی بتواند این حرکت را درست انجام دهد یک میلیون جایزه می دهم. اما واقعا هیچ کس حرکت را درست انجام ندادند و نتوانستند مثل خودم پشت سر هم دست بزنند. در روز خیلی ها زنگ می زنند و می گویند حرکت را انجام دادیم. من هدفم کمک کردن است. به هر حال گرفتاری ها زیاد است و ما هم در جامعه ای زندگی می کنیم که باید به هم کمک کنیم.

 

البته بهناز شفیعی پستش را پاک کرد.

بله من با او صحبت کردم و گفتم کسی هم که می گوید درست حرکت را انجام نداده و مجابش کردم.

 

البته در توضیح همان پست نوشته بودید حالا همه حرکت را انجام می دهند و ما پول نداریم.

(خنده) آن یک شوخی بود. هنوز کسی نتوانسته حرکت را بدون غلط انجام دهد.

 

گویا صفحه اینستاگرام تان فیلتر شده؟!

بله متاسفانه این اتفاق افتاده. وقتی هم پیگیری کردم گفتند به خاطر این است که با عباسعلی تمرین می کردم. هدف من کمک به جامعه ورزش است. مگر در بانک و اداره ها خانم و آقا کنار هم کار نمی کنند؟ من اگر ببینیم می توانم حال یک ایرانی از یک سال تا 90 سال و از خانم و آقا خوب کنم، این کار را می کنم. مثلا اگر یک پزشک متخصص آقا داشته باشیم، بیماران خانم باید بمیرند؟! من از 23 سالگی ازدواج کردم و همسرم هم مسلمان شده.هدفم فقط کمک به جامعه ورزش است.