b_Newsاز دست بچه‌های تیم ناراحتم چون من تا به کلاس رفتم اعتصاب کردند

پورموسوی: با این شرایط امیدمان بابت بازی با بارسلونای آسیا کم است

b_News تا همین جا هم کاری که بچه‌های تیم کردند برای استقلال خوزستان کمتر از قهرمانی نیست
تاریخ: 1396/02/29
زمان: 12: 21
نوع: خبر
در کلاس‌های مربیگری حرفه‌ای به همراه دیگر مربیان لیگ برتری حضور دارد اما از اینکه در نبودش بچه‌های استقلال خوزستان زیر قول و قرارها زده و اعتصاب کرده‌اند بسیار ناراحت است.

سیدیاسر رضوی/ در کلاس‌های مربیگری حرفه‌ای به همراه دیگر مربیان لیگ برتری حضور دارد اما از اینکه در نبودش بچه‌های استقلال خوزستان زیر قول و قرارها زده و اعتصاب کرده‌اند بسیار ناراحت است. سیدسیروس پورموسوی که تا اینجا نتیجه فعالیت تیمش را در لیگ برتر و آسیا کمتر از قهرمانی نمی‌داند امیدوار است شرایط به نحوی پیش برود که هم خودش در تیم بماند و هم بازیکنانش بازهم در این تیم کار را دنبال کنند.

 

کلاس‌ها چطور پیش می‌رود؟
خدا را شکر در سطح خوبی کلاس‌ها برگزار می‌شود و به غیر از من دیگر دوستان از جمله علی دایی، علیرضا منصوریان، نادر دست‌نشان، فراز کمالوند و بقیه رفقا هستند و کار را پیش می‌بریم.

 

در آستانه بازی مهم مقابل الهلال و دوری شما از تمرینات باعث شد تا بازیکنان هم اعتصاب کنند و سر تمرین نروند. بهتر نبود در مقطعی دیگر به این کلاس‌ها می‌رفتید؟
به غیر از من علیرضا منصوریان هم که تیمش در آسیا بازی دارد در این کلاس‌ها حضور پیدا کرده و برنامه این کلاس‌ها از قبل تنظیم شده بود. در مورد تمرین استقلال خوزستان و اعتصاب بازیکنان هم باید بگویم من یکشنبه بچه‌ها را جمع کردم و همه سر تمرین بودیم و تا من دوشنبه به این کلاس‌ها آمدم اعتصاب کردند و سر تمرین نرفتند. واقعا از دست بچه‌های تیم ناراحتم که چرا این کار را کردند و اگر قرار بود تمرین نکنند کار را با من شروع نمی‌کردند و تا من به این کلاس‌ها رفتم اعتصاب کردند.

 

با این وضعیت دو بازی سخت با الهلال را چطور ارزیابی می‌کنید؟
الهلال دیگر احتیاجی به تعریف من ندارد و همه می‌دانند به خاطر چندین دوره قهرمانی و داشتن بازیکنان اسم و رسم دار به بارسلونای آسیا معروف است. با این شرایط احتمال موفقیت ما مقابل الهلال بسیار کم شده مگر اینکه تیم از نظر روحی و روانی شرایط مناسبی پیدا کند که چه بسا این اتفاق رخ دهد شک نکنید همان‌طور که کسی فکر نمی‌کرد ما به مرحله بعد صعود کنیم با عبور از الهلال به مرحله بعد می‌رویم.

 

با این همه شما گفتید می‌مانید و تمدید می‌کنید و حتی به بیت سعید هم می‌گویید که بماند؟
با این وضعیت، باشگاهی وجود ندارد و تیم رها شده است. من این حرف را در صورتی زدم که مشکلات حل شود و بتوانم بچه‌ها را ترغیب به ماندن کنم.

 

اما قبول دارید که شما بمانید یا نمانید بعضی از بازیکنان تیم شما قطعا جدا خواهند شد؟
تنها امیدواری من این است که این اتفاق نیفتد و بچه‌ها از تیم نروند. کلیه شاگردانم در استقلال خوزستان هرچه داشتند با این همه سختی از غیرت گرفته تا معرفت خرج کردند و به عنوان مربی ندیدم هیچکدام از آنها کم کاری کنند و جاروجنجال داشته باشند. ما رتبه هفتمی لیگ را به دست آوردیم و در آسیا صعود کردیم که به نظرم با این شرایط کمتر از قهرمانی نبود.

 

اکثر آنها هم بابت جدایی احتمالی‌شان گفته‌اند از شما مشورتمی‌گیرند و تصمیم نهایی را خواهند گرفت؟
در این خصوص بچه‌ها به من لطف دارند و سعی می‌کنم در مشورتی که از من می‌گیرند بیشتر منافع آنها را در نظر بگیرم تا شخص خودم و باشگاه را. امیدوارم مشکلات حل شود و همه بمانند. من به بچه‌های تیم گفتم اگر پیشنهاد فوق‌العاده یا یک پیشنهاد خارجی داشتند به رفتن فکر کنند، مثل رحیم ذهیوی که رفتنش هم به خودش کمک کرد و هم به باشگاه هرچند که آنجا بدشانسی آورد. در ایران هم اگر قرار است به تیم‌های مطرح بروند توصیه به رفتن می‌کنم و اگر بخواهند در تیم‌هایی همسطح خودمان بازی کنیم همینجا در استقلال خوزستان و در کنار خانواده خودشان بمانند و شرایط بهتر خواهد بود.

 

ماجرای خریدار باشگاه که بچه‌های تیم می‌گفتند آن را فراری دادند چه بود و آن سامانه پیامکی که با باشگاه قرارداد بست کارش به کجا کشید؟
آن سامانه که تعداد مخاطبانش کم بود و در مورد خریدار هم یک توافق دو طرفه شفاهاً انجام شد و قرار شد برای خرید نامه ارسال کند و نمی‌دانم برای چه عقب‌نشینی کرد. در این مورد نظری ندارم و نمی‌دانم چه کسی سنگ‌اندازی کرده و آن‌ها را ترسانده که پا پس کشیده‌اند چون همان طور که گفتم نامه زده بودند که بدهی‌های باشگاه چقدر است که کار را پیش ببرند.

 

و اینکه تکلیف ماندن یا رفتن خود شما چه موقع مشخص می‌شود؟
طبیعتا تکلیف من بعد از این دو بازی آسیا مشخص خواهد شد و باید ببینیم وضعیت باشگاه به چه سمتی می‌رود. به هر حال من هم مثل بازیکنان تیم درآمدم از محل همین فوتبال است و نمی‌توانم دست روی دست بگذارم و باید در ادامه یک تصمیم درست بگیرم.