b_Newsسیدجلال به هافبک‌ها پاس بدهد بیشتر به تیم کمک می‌کند

امامی‌فر: طارمی مقابل لخویا قدر فرصت‌ها را بهتر بداند

b_News بیرانوند آرامش نداشته باشد کار دست تیم می‌دهد/ عده‌‌ای آشوبگر بین تماشاگران دوآتیشه و فدایی پرسپولیس می‌نشینند و مشکل ایجاد می‌کنند
تاریخ: 1396/02/29
زمان: 18: 43
نوع: خبر
هافبک سابق پرسپولیس معتقد است در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا فرصت چندانی برای گلزنی به دست نمی‌آید.

مرجان برومندفر/ علیرضا امامی‌فر هافبک سابق پرسپولیس معتقد است در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا فرصت چندانی برای گلزنی به دست نمی‌آید به همین دلیل بازیکنی مثل مهدی طارمی باید از موقعیت‌ها نهایت استفاده را ببرد تا پرسپولیس بتواند مقابل لخویای قطر پیروز میدان باشد و از این مرحله صعود کند. هرچند که باتوجه به محرومیت تماشاگران پرسپولیس کار برای برانکو و شاگردانش خیلی سخت شده است.

 

چه تصوری از بازی پرسپولیس مقابل لخویا در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا دارید؟
فکر می‌کنم یکی از سخت‌ترین بازی‌های پرسپولیس است. باتوجه به اینکه بازی در آزادی بدون تماشاگر است و پرسپولیس هوادارانش را به همراه ندارد کار خیلی سخت‌تر می‌شود. لخویا یکی از بهترین‌های قطر است و فکر می‌کنم برانکو باتوجه به این شرایط در بازی رفت یک سیستم هجومی را انتخاب کند تا حداکثر امتیاز را در تهران بگیرد و در بازی برگشت با کسب حداقل امتیاز از این مرحله صعود کند.

 

عدم حضور کمال کامیابی‌نیا در این مرحله چه تاثیری روی پرسپولیس دارد؟
خیلی تاثیرگذار است. حتی کمال در بازی قبل هم که بود شرایط خوبی نداشت و پرسپولیس وقتی از آن نقطه دچار ضعف می‌شود فشار زیادی روی تیم می‌آید چون بازیکنان جایگزین خصوصیات کمال را ندارند و خوب پوشش نمی‌دهند و درگیری و دوندگی کمال را هم ندارند. آنها یکسری خصوصیات دیگر دارند و کسی را برای جایگزینی کمال نداریم. یک مساله مهم دیگر هم اینکه آرامش و ثبات باید به بیرانوند برگردد چون یک مدت آرامش نداشت و این مساله کار دست تیم می‌دهد چرا که گلر پست حساسی است و بیرانوند از این موقعیت که گلر تیم ملی و پرسپولیس است باید استفاده کند. یک مساله مهم دیگر هم اینکه در چنین بازی‌هایی موقعیت‌های زیادی برای تیم به دست نمی‌آید و مهاجمان تیم به‌خصوص طارمی باید قدر فرصت‌ها را بیشتر و بهتر بدانند تا در این مرحله موفق شویم.

 

اینکه تماشاگران محروم شده‌اند باعث همدل‌تر شدن بازیکنان نمی‌تواند بشود؟
عدم حضور تماشاگران نمی‌تواند دلیل همدل شدن بیشتر بازیکنان شود اما خود بازیکنان به یکدیگر قول می‌دهند که چنین اتفاقی بیفتد. وجود تماشاگران خیلی اثرگذار است و به حریف فشار می‌آورد و به تیم خودمان روحیه می‌دهد و باشگاه پرسپولیس هواداران خودش را باید با شماره صندلی مشخص کند تا درگیر این مسایل نشود چراکه تمام افرادی که به استادیوم می‌روند طرفدار پرسپولیس نیستند و یک عده آشوبگر بین جمعیت هستند همان‌طور که یک عده دوآتیشه و فدایی هم هستند و این‌ها از هم جدا نمی‌شوند. حتی دشمنان پرسپولیس هم می‌آیند و چنین مشکلاتی به‌وجود می‌آید. وقتی کارت هواداری داشته باشند و صندلی هر کسی مشخص باشد این اتفاقات کمتر می‌افتد.

 

در چنین شرایط سختی که هواداران هم نیستند برانکو به عنوان سرمربی تیم چقدر تعیین‌کننده است؟
خیلی تعیین‌کننده است و هرچه بازی‌ها به مراحل بالاتر می‌رود نقش برانکو پررنگ‌تر می‌شود. شاید برانکو برای نبودن تماشاچی نتواند کاری بکند اما هرچه بازی‌ها به مراحل بالاتر می‌رود تبحر و تجربه برانکو باید بیشتر به او کمک کند چون کیفیت بازی‌ها بالاتر می‌رود و مثل شطرنج می‌شود و باید از همه تجربه و توانش استفاده کند تا تیم به موفقیت برسد.

 

سیدجلال حسینی به عنوان کاپیتان و فرد باتجربه تیم چقدر می‌تواند در این شرایط سخت به تیم کمک کند؟
بحث سیدجلال دو تا بعد دارد. یکی بعد داخل تیم است که رفاقت در تیم برعهده کاپیتان است و جوی که در تمرینات است را کاپیتان تعیین می‌کند، یعنی با برخوردش با بازیکنان و به خصوص جوان‌ترها می‌تواند از نظر روانی به تیم کمک کند. بُعد بعدی هم بحث فنی است که سیدجلال اگر دنبال پاس‌های بلند نرود و به هافبک‌ها پاس بدهد بیشتر به تیم کمک می‌کند. گاهی‌اوقات سیدجلال پاس‌های بلند خوبی می‌دهد اما این پاس‌ها همیشه کارساز نیست و بهتر است بازیسازی را هافبک انجام بدهد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.