b_Newsسجاد غریبی را نمی شناسم اما حضور در MMA به این راحتی ها نیست

امیر علی اکبری: فکر نمی کنم سوریان دیگر بخواهد کشتی بگیرد!

تاریخ: 1396/02/29
زمان: 14: 26
نوع: گفتگو
علی اکبری درباره دیدارش با حمید سوریان ستاره بزرگ کشتی فرنگی ایران توضیح داد و به این موضوع اشاره کرد که به نظرش سوریان دیگر کشتی نخواهد گرفت!

حامد جیرودی/ درخشش امیر علی اکبری ملی پوش سابق تیم ملی کشتی فرنگی در مسابقات هنرهای رزمی ترکیبی یا همان MMA باعث شده تا خیلی از علاقه مندان به رشته های ورزشی مانند کشتی کج و غیره علاقه مند به فعالیت در این رشته شوند. در همین رابطه؛ چند وقت پیش سجاد غریبی بدنساز مطرح بوشهری که به هالک ایرانی معروف شده، اعلام کرد که او هم به مسابقات MMA دعوت شده است اما علی اکبری در گفت و گویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که حضور در مسابقات MMA نیازمند چند سال تمرین است و نمی داند که غریبی آمادگی حضور در این مسابقات را دارد یا نه. علی اکبری همچنین درباره دیدارش با حمید سوریان ستاره بزرگ کشتی فرنگی ایران هم توضیح داد و به این موضوع اشاره کرد که به نظرش سوریان دیگر کشتی نخواهد گرفت!

 

این روزها چه کار می کنی؟
فعلا مشغول تمرین در ایران هستم و منتظرم تا در مرداد و مهر ماه حریفانم در مسابقات MMA مشخص شوند.

 

دوباره برای برد می روی؟
ان شاء ا...، من این همه زحمت و زجر را تحمل می کنم تا در مسابقات 2017 هم به موفقیت برسم.

 

ولی با این موفقیت ها، محبوبیت زیادی بین علاقه مندان به رشته های رزمی پیدا کرده ای؟
مردم که در این مدت خیلی به من لطف داشته اند. خوشحالم که توانسته ام این رشته را در ایران بشناسانم و افراد بیشتری بتوانند این رشته را دنبال کنند.

 

سجاد غریبی که با هالک ایرانی معروف شده هم می خواهد مانند تو در مسابقات MMA شرکت کند؟
راستش را بخواهید من ایشان را اصلا نمی شناسم اما این را می دانم که حضور در مسابقات MMA به این راحتی ها نیست.

 

اما غریبی هم هیکل درشت و منحصر به فردی دارد که باعث شهرت او در جهان شده و حتی در تلویزیون ژاپن هم تصاویر او را پخش کرده اند.
امیدوارم که دعوت نامه MMA به دست او رسیده باشد اما آنچه مشخص است این است که هر کسی برای شرکت در چنین مسابقاتی باید حداقل سه سال تمرین مداوم بوکس و رشته های دیگر رزمی را کار کرده باشد. البته این را هم بگویم که ژاپنی ها افراد درشت هیکل را خیلی دوست دارند و شاید به این خاطر او را دعوت کرده اند. ضمن این که مسابقات MMA چند لول دارد که شاید او را برای بخش آماتورها دعوت کرده اند.

 

در صحبتی که با او داشتیم می گفت قدرت مشت زنی خوبی هم دارد و می تواند با یک مشت دیوار را هم خراب کند!
(می خندد) واقعا من این آقای غریبی را که می گویید نمی شناسم و نمی دانم که توانایی اش چقدر است اما باز هم می گویم شرکت در مسابقاتی مانند  MMA بسیار سخت است.

 

او حتی می گفت با تو در این رابطه مشورت خواهد کرد؟
مشورت من همین چیزهاست. باید برای رسیدن به یک شرایط خوب برای شرکت در مسابقاتی مانند  MMA باید کار کرد و تمرینات ویژه ای را پشت سر گذاشت.

 

شاید بردهای راحت تو در MMA باعث شده خیلی ها انگیزه حضور در چنین مسابقاتی را پیدا کنند؟
بله. به نظر خودم هم سوءتفاهم ایجاد شده است. شما باید جزو خوب های دنیا باشی که رقیب خوبی هم برایت بگذارند. من اگر فایتری را راحت خاک می کنم و می برم به خاطر تجربه ای است که در کشتی دارم وگرنه حریفانم از بهترین های دنیا بوده اند که تجربه شان از من هم بیشتر بوده است.

 

حالا که این رشته در ایران چندان شناخته شده نیست، برنامه ای نداری تا باشگاهی بزنی و این رشته را آموزش دهی؟
این موضوع خیلی وقت است که در فکرم است اما هنوز شرایط آن فراهم نشده اما قطعا این کار را در آینده خواهم کرد تا فایترهای ایرانی را دور هم جمع کنم اما در حال حاضر این موضوع به زمان نیاز دارد.

 

از این موضوع که بگذریم، چند وقت پیش عکسی از تو در کنار حمید سوریان منتشر شد که جالب بود. شرایط او به چه صورت است؟
من و حمید از دوستان قدیمی هم هستیم و با هم در ارتباط هستیم. حمید 10 سال کشتی گرفته و در حال حاضر خسته است و فکر هم نمی کنم دیگر بخواهد کشتی بگیرد. او کارش را در کشتی کرده، مگر این که بخواهد تصمیم تازه ای بگیرد.

 

خودش گفت که دیگر نمی خواهد کشتی بگیرد؟
از رفتارش احساس کردم که فعلا قصد استراحت دارد و چندان به کشتی فکر نمی کند. ضمن این که باید به این موضوع هم توجه داشت که باید شرایط هم برای حضور کشتی گیری مانند سوریان در اردوها فراهم باشد.

 

ولی به نظر می رسد که جای او حالا حالاها پرشدنی نیست!
جای حمید سوریان صد سال دیگر هم پر نمی شود. او یکی از اعجوبه های سبک وزن دنیا بود و به نظر نمی رسد کشتی گیری مانند او بیاید.

 

این حرف هایی هم که زدی و گفتی از این که در کشتی نیستی نماز شکر خواندی، بازتاب زیادی داشت!
ببینید چون واقعا شرایط کشتی گیران ما خوب نیست و حتی کسانی هم که مدال المپیک دارند، ناراحت هستند. نه جایزه های خوبی می گیرند و نه مسئولان چندان به آن ها رسیدگی می کنند!

 

به نظر می رسد که بیشتر بحث ات راجع به مسائل مالی باشد. چون در رشته جدیدت راحت هستی!
نه فقط بحث من مالی نیست و کلا در حال حاضر شرایط خوبی نداریم اما در رشته ما هر چقدر تلاش کنی، دستمزد می گیری و اگر ببری، پول به دست می آوری.