b_Newsهنرمندان علیه عباس‌آقا «کمپین» راه می‌اندازند

سام درخشانی: جک‌های اخیر باعث شده تمرکزش را از دست بدهد

تاریخ: 1395/11/07
زمان: 01: 09
نوع: خبر
اظهارنظرهای عجیب عباس جدیدی باعث شده تا گروهی از هنرمندان نسبت به قهرمان سابق کشتی و عضو فعلی شورای شهر تهران واکنش نشان دهند.

سیداحسان هاشمی / اظهارنظرهای عجیب عباس جدیدی باعث شده تا گروهی از هنرمندان نسبت به قهرمان سابق کشتی و عضو فعلی شورای شهر تهران واکنش نشان دهند.
در حالی‌که صحبت از اتفاق تلخ پلاسکو، رسیدگی مسوولان و بی‌کفایتی بعضی‌ها مطرح بود، ناگهان جدیدی به این مسایل واکنش نشان داد و هنرمندان را مورد هجوم قرار داد: «این‌ها شاخ دو تا بز رو نمی‌تونن از هم جدا کنن!»
اظهارنظر عجیب عباس جدیدی آنهم در جواب رضا کیانیان باعث شد تا طی روزهای اخیر خیلی از خبرنگاران و اصحاب رسانه به دنبال شنیدن صحبت‌های این بازیگر باتجربه و توانا باشند ولی کیانیان در جواب تلفن‌های همکاران، فقط چند جمله کوتاه بیان کرد: «دلم نمی‌خواهد که در مورد این قضیه صحبت کنم... نه تنها شما... با هیچ رسانه‌ای صحبت نکردم!»


افشار: ترجیح می‌دهم جواب هر کسی را ندهم
البته این قضیه فقط به رضا کیانیان مربوط نمی‌شود چون مهناز افشار نیز پس از آن اظهارنظر آتشین، این‌بار تصمیم گرفت تا سکوت کند.
افشار که باتوجه به محبوبیتش فعالیت‌های اجتماعی قابل‌توجهی انجام می‌دهد، پس از شنیدن اظهارنظر جدیدی این پست را در توئیترش منتشر کرد: «در مورد مسایل شهرم نظر دارم، نظر می‌دهم و نظر خواهم داد... این حق من و هر شهروند دیگری است.»
مهناز افشار که احتمالا در جریان مصاحبه دیروز عباس جدیدی نیز قرار گرفته بود، دیروز در جواب همکاران ما چنین گفت: «قصد صحبت کردن ندارم... در مورد بعضی‌ها و بعضی چیزها بهتر است که صحبت نکنیم... این قضیه با یک نوع بی‌ادبی و بی‌احترامی همراه بود و من ترجیح می‌دهم با هر کسی بحث نکنم.»
نوع صحبت‌های کیانیان، افشار و دیگر هنرمندان نشان از آن دارد که تشکیل کمپین و سیاست‌های پنهان آنها در واکنش به اظهارنظرهای عجیب قهرمان سابق صحت دارد.


اکبری: انسانیت از هر چیزی بالاتر است
عبدالرضا اکبری بازیگر باتجربه و خوب کشورمان در مورد حضور قهرمانان ورزشی و حتی چهره‌های هنری در مسایل شهری و سیاسی صحبت‌های جالبی می‌کند: «اعتقاد من به این است که ورزشکاران و هنرمندان در جایگاه خوبی در یک جامعه قرار دارند و مورد توجه قرار می‌گیرند. پس قرار نیست که به خاطر این موضوع و گرفتن رای باعث آزردگی کسی شوند.»
اکبری معتقد است که ملاک برای نشستن در بعضی جایگاه‌ها، چیزهای دیگری است: «نباید در بعضی وقت‌ها ملاک را سواد بدانیم، بلکه معرفت، تجربه و از همه بالاتر انسانیت در راس همه‌چیز است. باید بدانیم که چقدر دل‌مان برای هم می‌سوزد. صرف‌نظر از مسایلی مثل دانش، شهرت، مدرک و هر چیز دیگری، وقتی کسی به چنین جایگاهی می‌رسد، باید مدیر و مدبر باشد. وقتی کسی جایگاهی به دست می‌آورد باید باتوجه به حساسیت و سمتی که دارد برای رضایت مردم تلاش کند چون همین مردم او را انتخاب کرده‌اند.»


شاید جک‌های اخیر باعث شد تا کنترل‌شان را از دست بدهند!
سام درخشانی: جای من هنرمند و یا فلان قهرمان در پست‌های سیاسی مهم نیست
سام درخشانی بازیگر محبوب و خوب سینمای کشورمان که این روزها با فیلم «خوب،‌بد، جلف» در جشنواره فیلم فجر حضور دارد، با صراحت بیشتری در مورد این پرونده صحبت می‌کند: «من احساس می‌کنم که بعضی‌ها یک مقدار کنترل‌شان را از دست داده‌اند. البته توی این شرایط به بعضی مسایل هرچه بیشتر دامن زده شود، وضع خراب‌تر می‌شود و بهتر است که به این قضیه دامن زده نشود. توی این مدت حتی پست‌هایی منتشر شد که انتشار آنها هم سودی نداشت و فقط حساسیت‌ها را بیشتر کرد و این نوشته‌ها هرگز مفهوم دقیق و درستی نداشت.»
سام صحبت‌هایش را چنین ادامه می‌دهد: «جای هنرمند و یا قهرمان ملی در شهرداری نیست. شاید به همین دلیل است که یکی، دو ماه گذشته این جک‌ها و شوخی‌ها در مورد بعضی‌ها ساخته شد. اصلا شاید به خاطر منتشر شدن همین چیزها بود که بعضی‌ها کنترل‌شان را از دست دادند و چنین واکنش‌هایی نشان دادند.»
درخشانی باز هم در مورد حضور عجیب بعضی‌ها در بعضی پست‌ها صحبت می‌کند و در این مورد توضیح می‌دهد: «نداشتن اطلاعات عمومی و کامل باعث می‌شود که یک نفر در یک پست بزرگ دچار مشکل شود. وقتی کسی در یک زمینه‌ای سررشته‌ای ندارد، نمی‌تواند کار درستی انجام دهد. جای من هنرمند و یا قهرمان در یک پست مهم سیاسی و شهری نیست. چطور می‌شود که من بدون تجربه و تخصص به چنین جایگاهی برسم و در شهرداری و یا جاهای این‌چنینی پست بگیرم؟!»
هرچند که هنرمندان در فضای مجازی و اینستاگرام واکنش‌هایی به این قضیه نشان دادند ولی شنیده‌های ما حکایت از آن دارد که هنرمندان قصد دارند تا در این مورد با هم متحد شوند و کمپین جدیدی را در مورد این موضوع تشکیل دهند

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.