b_Newsچوب دشمنی با نفرات اول دوومیدانی را می خوریم

رضا قاسمی: در قهرمانی آسیا نتایجی بدتر از باکو می گیریم!

تاریخ: 1396/02/31
زمان: 09: 46
نوع: گفتگو
رضا قاسمی دونده سرعت ایران که خود را برای جام کازانف آماده می کند، معتقد است اگر به باکو می رفت با دست پر از کشورهای اسلامی برمی گشت.

نگار رشیدی

تیم ملی دوومیدانی در حالی با 10 نماینده به کار خود در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی پایان داد که فقط چهار مدال گرفت. سازمان تیم های ملی دوومیدانی که با وسواس خاصی نفرات اعزامی را مشخص کردند، اما در انتخاب خود شکست خوردند.

آنها که معتقد بودند این میدان جای کسانی است که شانس مدال دارند، با این تفکر نام رضا قاسمی، مریم طوسی، محمود صمیمی و سبحان طاهرخانی را از لیست خارج کردند تا حاصل تصمیم شان مدال ناپلئونی حدادی باشد.

در کنار حدادی که نقره گرفت کیوان قنبرزاده و علی خدیور هم برنز پرش ارتفاع و دوی 400 متر را کسب کردند و سحر ضیایی هم نقره پرتاب نیزه را به گردن انداخت. هرچند حسن تفتیان با مصدومیت در فینال 100 متر و علی ثمری با بدشانسی از سکو دور ماندند.

اما رضا قاسمی دوومیدانی کار بازمانده از مسابقات که این روزها برای حضور در جام کازانف آماده می شود، معتقد است با توجه به رکوردهای ثبت شده در باکو، می توانست دست پر از آذربایجان برگردد.

 

تمرینات چطور است؟ هنوز در اصفهان هستید؟

بله در اصفهان هستم و مشغول تمرین. پایم هم خیلی بهتر شده و مشکلی ندارم. قرار است با تیم نفت در جام کازانف شرکت کنیم و برای این رقابت ها آماده می شوم. البته قرار بود فدراسیون تیم ملی را اعزام کند اما تصمیم عوض شد و نفت با هزینه خودش تیم را می برد.

 

نتایج بچه ها در باکو را دنبال می کردید؟

بله واقعا بچه ها خیلی گناه داشتند که مدال نگرفتند. علی ثمری فقط به خاطر دو سانتی متر، مدال را از دست داد.

 

فکر می کنید اگر شما می رفتید مثل دوره قبلی مسابقات با مدال برمی گشتید؟

با توجه به نتایجی که دیدم سطح مسابقه بالا رفته بود اما من در 100 متر می توانستم با شرایطی که داشتم برنز بگیرم. در 4 در 100 متر هم می توانستیم یکی از سه مدال طلا، نقره یا برنز را به دست بیاوریم. حتی میلاد دریساوی با رکوردی که داشت، می توانست در 110 متر مانع مدال بیاورد اما متاسفانه او را هم اعزام نکردند.

 

مشکل اصلی این اتفاقات چیست؟

مشکل این است که با نفرات اول دوومیدانی سر جنگ دارند و همه را ترک کرده اند. الان امثال من و ارزنده و موسوی را کنار گذاشته اند و دنبال تیم نوجوانان هستند. وقتی الان تیم بزرگسالان نمی تواند مدال بگیرد، آن را رها کرده اید و سراغ نوجوانان می روید؟ الان دونده ترکیه که طلای 100 و 200 متر را گرفت سال هاست دارد می دود و رهایش نکردند اما ما را ترک کردند. با این مشکلات از قبل مشخص بود چه نتیجه ای کسب می شود چون برنامه ریزی نبود. ما در این مدت اردوی خوبی نداشتیم. یک ماه دیگر هم قهرمانی آسیا داریم و با این اوضاع نتیجه بدتری خواهیم گرفت. مگر اینکه خودمان به فکر باشیم و تمرین کنیم. باید گفت اگر خود بچه ها نباشند دوومیدانی نداریم.

 

همچنان با هزینه شخصی تمرین می کنید؟

بله همینطور است. یک ماه دیگر قهرمانی آسیاست اما نه حقوقی گرفتیم و نه خبری از اردو است. من یک ماه مصدوم بودم، بقیه بچه ها چی؟ من واقعا برایم سوال است چرا کسی سراغ حقوق های پرداخت نشده ما را نمی گیرد؟ چرا بازرس بودجه وزارت ورزش نمی آید تا وضعیت حقوق ها را پیگیری کند؟ پس کار بازرس چیست؟ صدای اعتراض ما را چه کسی باید بشنود؟ ما چوب دشمنی با نفرات اول را می خوریم. از 10 دونده در المپیک 2 نفرشان انتخاب شدند، 8 نفر دیگر باید طرد شوند؟

 

اوضاع تیم نفت چطور است؟

خوشبختانه خوب است. پول های مان را داده اند و برای مسابقه هم لباس ها آماده است. ان شاءا... که در لیگ هم مسابقات خوبی برگزار شود و لیگ طلایی هم که برگزار شد، ادامه داشته باشد.

 

تاریخ مسابقه تان مشخص شده است؟

نه هنوز. اول که قرار بود فدراسیون اعلام کند اما هیچ خبری نیست. حالا قرار است باشگاه تاریخ را بگوید.

 

در قزاقستان مدال می خواهید یا ارتقای رکورد؟

رکورد خوب که می خواهم اما مدال طلا را هم باید بگیرم. من سال گذشته هم که با تیم ملی در این جام شرکت کردم، طلا گرفتم و امسال هم می خواهم مدالم را تکرار کنم.