b_Newsمگر در فوتبال هم می‌شود توبه کرد؟

روی تتلو شرط نبندید

تاریخ: 1396/02/31
زمان: 12: 36
نوع: خبر
رسول بهروش

بی‌گمان یکی از پدیده‌های انتخابات دوازدهم ریاست‌جمهوری، امیر تتلو بود؛ یک خواننده به اصطلاح زیرزمینی که در این سال‌ها از همه ستاره‌های مملکت بیشتر روی زمین دیده شده است! او که حتی برای رفتن روی ناو جنگی هم مشکل خاصی ندارد، این بار به شکلی عجیب و غیرمنتظره مهمان عرصه سیاست شد. امیرحسین مقصودلو که ظاهرا به دلیل عدم صدور مجوز برگزاری کنسرت‌هایش از دولت یازدهم گله داشت، در ابتدای دوران تبلیغات نامزدها برای انتخابات دولت دوازدهم پشت محمد باقر قالیباف ایستاد، اما بعد از ائتلاف این نامزد اصولگرا با ابراهیم رییسی، مقصودلو هم به حمایت از رییسی برخاست.
تتلو و جمنا؛ چه ترکیب نامانوس و حیرت‌آوری! هنرمندی که بسیاری از رفتارهایش در این سال‌ها نامتعارف بوده، ناگهان کنار نماینده نهایی جبهه نیروهای انقلاب اسلامی قرار گرفت تا نشان بدهد روی خاک این سرزمین هیچ چیز غیرممکن نیست. شگفتی اما زمانی تکمیل شد که تتلو با آن دست‌های پر نقش و نگار درست کنار دست ابراهیم رییسی به گفت‌وگو با این نامزد انتخابات پرداخت و موجی از بهت و حیرت را  به وجود آورد. این ملاقات آنقدر باورنکردنی بود که شاید می‌شد آن را در فهرست 10اتفاق عجیب سال دسته‌بندی کرد. تتلو به عنوان بحث‌برانگیزترین هنرمند ساکن ایران در یک قدمی مردی نشسته بود که قوم و خویش‌های متنفذش در مشهد حتی اجازه کار به مشروع‌ترین و مقبول‌ترین خواننده‌های کشور را هم نمی‌دهند! با این همه اما مقصودلو تصمیمش را گرفته بود و تا شروع انتخابات تمام هوادارانش را به حمایت از رییسی دعوت می‌کرد. از قضا با شروع روند رای‌گیری تصاویر زیادی از «تتلیتی»ها منتشر شد که با نوشتن نام رییسی روی برگه رای، به دعوت اسطوره زندگی‌شان لبیک می‌گفتند!
اینکه عده کثیری از مردم ایران از صدای مقصودلو لذت می‌برند، هیچ اشکالی ندارد. آنها می‌توانند با همه وجود ذوب در هنر تتلو باشند یا حتی به درخواست او در ساعت مشخصی از شب «بغ‌بغو» کنند! با این همه اما، پر کردن برگ رای صرفا بنا به سلیقه او کمی زیاده‌روی است. چطور می‌توان باور کرد یک نفر سرنوشت خودش و کشورش را به خواست کسی گره بزند که به هیچ صراطی مستقیم نیست و رفتارهایش با هیچ چارچوب و منطقی جور در نمی‌آید؟ کاش در مورد مسایل مهم‌تر زندگی‌مان کمی جدی‌تر برخورد می‌کردیم. کاش «تتلو بازی» را حداقل به بزنگاه تعیین سرنوشت خودمان و هموطنان‌مان تسری نمی‌دادیم.
چرخش ناگهانی امیرحسین مقصودلو به سمت جناح اصولگرا، خیلی‌ها را یاد تغییر رنگ او از قرمز به آبی انداخت. تتلو که روزگاری به شدت از پرسپولیس حمایت می‌کرد، بعد از ناکامی در گرفتن پیراهن شماره هشت علی کریمی و بازی برای سرخپوشان(!) ناگهان چرخشی 180درجه‌ای را تجربه کرد و استقلالی شد تا شاید بتواند پیراهن شماره هفت فرهاد مجیدی را به دست بیاورد. حالا هم لابد مجوز کنسرت، حکم همان پیراهن علی کریمی را بازی می‌کند و اگر حاصل نشود، احتمال تغییر موضع دوباره مقصودلو وجود دارد! بعد از ملاقات غیرمنتظره تتلو با رییسی، خیلی از رسانه‌های اصولگرا سعی کردند این کار او را نوعی «توبه» و اصلاح موضع وانمود کنند، در حالی که حقیقت چیز دیگری است. گیریم که سیاست دنیای خودش را داشته باشد و این قبیل تغییرات ناگهانی در آن عجیب نباشد، اما با فوتبال خیلی‌ها را می‌شود محک زد. فوتبال ابدا توبه‌بردار نیست. مردی که بتواند از تیمش دست بکشد و یک‌شبه هوادار تیم رقیب شود، آشکارا نشان می‌دهد به هیچ اصلی پایبند و وفادار نیست و هر لحظه می‌توان از او شاهکاری جدید را انتظار کشید. ما جای شما بودیم هرگز روی کسی مثل تتلو شرط نمی‌بستیم!

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.