آقایی: حس می‌كنم اولین بازی ملی‌ام را انجام می‌دهم

تاریخ: 1396/03/01
زمان: 17: 23
نوع: خبر
مدافع چپ و ملی‌پوش تیم تراكتورسازی تبریز این روزها در اردوی تیم ملی است.

به گزارش سایت روزنامه گل به نقل از همشهری ورزشی،  سعید آقایی، مدافع چپ و ملی‌پوش تیم تراكتورسازی تبریز این روزها در اردوی تیم ملی است اما خبرهای نقل و انتقالالی به ویژه حضورش در تیم پرسپولیس بسیار جدی است. برای اینكه از این اتفاقات آگاهی دقیق پیدا كنیم با خود این بازیكن گپی به زبان آذری زدیم كه ترجمه فارسی آن را می‌خوانید.


هواداران می‌خواهند بدانند شرایط سعید آقایی در فصل نقل و انتقالات چگونه پیش خواهد رفت و سرانجام كدام تیم را برای ادامه بازیگری خود انتخاب خواهد كرد؟
انتخاب تیم جدید را گذاشتم بعداز اردوی تیم ملی تصمیم بگیرم. كل تمركزم روی تیم ملی است كه ان‌شاءالله جایگاهی را در تیم ملی برای خودم باز كنم. بعداز آنكه اردوی تیم ملی تمام شد تصمیم خواهم گرفت.


از شرایط اردوی تیم ملی برایمان بگو. به هر حال عازم اتریش هستید و بازی دوستانه‌ای با مونته نگرو خواهیم داشت.
در وهله اول امیدوارم در لیست نهایی هم اسمم باشد. البته در لیست نهایی تیم ملی باشم یا نباشم فرقی نمی‌كند و مهم تیم ملی است كه در هر برهه‌ای موفق باشد. خودم هم خیلی این احساس را دارم كه اولین بازی رسمی‌ام را برای تیم ملی انجام ‌دهم. برای این امر مهم خیلی بی‌تابی می‌كنم، چه یك دقیقه چه 90 دقیقه فرقی نمی‌كند هر طور باشد در میدان باشم برای پیراهن تیم ملی از جانم هم می‌گذرم.


خودت چقدر امیدواری در لیست نهایی تیم ملی باشی؟
حالا فرقی نمی‌كند در لیست نهایی باشم یا نباشم! مهم این است كه تیم ملی كشورمان برود و موفق باشد، فرقی نمی‌كند چه كسی بازی كند.

 

بازی با ازبكستان حكم صعود به جام‌جهانی2018 روسیه را خواهد داشت. در مورد این بازی بیشتر توضیح می‌دهی؟
توكل به خدا بازی را خواهیم برد. در بازی‌های تیم ملی فقط به برد فكر می‌كنیم صحبت دیگری نباید باشد چراكه در بازی رفت هم در تاشكند این تیم را شكست دادیم، خودم من هم عضو تیم ملی بودم درست كه بازی نكردم. با این حال تیم ملی این قابلیت را دارد با سه گل تیم ملی ازبكستان را شكست دهیم.


یعنی جشن صعود به جام‌جهانی را 22 خرداد در تهران برگزار خواهیم كرد؟
بله، حسی به من می‌گوید كه از همین الان باید جشن صعود بگیریم.


برای قرار گرفتن در تركیب اصلی تیم ملی بازیكنانی مانند احسان حاج‌صفی و میلاد محمدی را به عنوان رقیب داری، می‌توانی با آنها رقابت كنی؟

همه با هم دوست هستیم و برای پرچم سه رنگ كشورمان زحمت می‌كشیم، پس فرقی نمی‌كند كدام یك بازی كند و كدام یك بازی نكند. بازهم تكرار می‌كنم اول دوستی و رفاقت در تیم ملی با هم داریم بعداز آن رقابت سالم خواهیم داشت برای اینكه بتوانیم به تیم ملی‌مان خدمت كنیم. میلاد محمدی بازیكن قوی است و احسان حاج‌صفی هم خودش برای كل بازیكنان چپ پای ایران یك الگو است.


خیلی از بازیكنان می‌گویند اگر این فرصت ایجاد شود كه در جام‌جهانی بازی كنند بعداز آن می‌توانند به تیم‌های خوب اروپایی برسند. نظر تو چیست؟
مسلما هر كسی در جام‌جهانی بازی كند خیلی برایش خوب خواهد بود، دیده خواهد شد و من هم تلاشم را می‌كنم كه هم به جام‌جهانی بروم و هم به كشورهای اروپایی ترانسفر شوم. امیدوارم با تلاش به این اهداف خودم برسم.


تو با خیلی از مربیان كار كرده‌ای. نظرت در مورد كار كردن با كی‌روش چیست؟
واقعا خیلی خوب است. من در طول یك سالی كه با كی‌روش آشنا شدم و در تمریناتش هم بودم روی من خیلی تاثیر گذاشته است، هم از لحاظ فكری و هم از لحاظ فوتبالی خیلی چیزها از او یاد گرفتم و اگر مصدوم نشده بودم روندم شاید 10برابر بهتر می‌شد چراكه واقعا داشتم خوب پیشرفت می‌كردم. حالا مصدومیت هم بد موقع بود اما امیدوارم در برهه كنونی بتوانم از تجربیات كی‌روش استفاده كنم و به همان شرایط قبلی‌ام برگردم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.