b_Newsبه خاطر ویزا ممکن است به اردوی آلمان نروم

هادی سپهرزاد: تمام شده احسان هم مدال آور است

تاریخ: 1396/03/03
زمان: 09: 18
نوع: گفتگو
هادی سپهرزاد مربی احسان حدادی در واکنش به منتقدان که می گویند احسان حدادی تمام شده، ایمانش به شاگردش را بیان کرد.

نگار رشیدی

احسان حدادی بعد از نایب قهرمانی در مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی انتقادهای زیادی شنید. انتقادهایی که حتی او را تا مرز خداحافظی هم بردند و گفتند نایب قهرمان المپیک لندن دیگر تمام شده. اما پرتابگر دیسک کشورمان که از شانس های مدال قهرمانی آسیاست دست از تلاش برنداشته و قرار است راهی اردوی سه هفته ای در آلمان شود.

هادی سپهرزاد مربی حدادی اما در واکنش به موضع منتقدان مبنی بر پایان کار حدادی، معتقد است حدادی اگر تمام هم شود باز برای کشور مدال می آورد. او گفت قهرمانی آسیا میدان خوبی است تا شاگردش با موفقیت پاسخ منتقدان را بدهد.

 

نایب قهرمانی احسان حدادی در کشورهای اسلامی منتقدان زیادی پیدا کرد. اما با این حال او هنوز از شانس های مدال قهرمانی آسیاست. عملکرد او را چطور دیدید و آیا فکر می کنید با توجه به شرایطی که داشت این نایب قهرمانی نتیجه مناسبی بود؟

به نظر من احسان سر یک اتفاق باخت. چون ورزشکار عراقی که در سطح رکورد احسان نیست. متاسفانه آقای حدادی به نتیجه بدی که برخورد کرد باخت نه به خاطر خوب بودن رقیبش. ما 18 روز قبل در تهران رکورد 62 متر و 64 سانتی متر را ثبت کرده بودیم و قاعدتا پیش بینی مان این بود که در باکو بهتر پرتاب کند. اما یکسری مسایلی پیش آمد که یک مقدارش فنی بود و بخشی اش هم دست ما نبود، همان باعث شد در روز مسابقه بدن احسان آمادگی مسابقه نداشته باشد. به ما گفته بودند مسابقه فینال بعد از ظهر برگزار می شود اما وقتی به آنجا رفتیم دیدیم فینال افتاده ساعت 9 و نیم صبح. از طرفی دیسکی که تحویل داده بودیم را سر مسابقه نیاوردند و گفتند دیسک مشکل دارد. روزی که مسابقه داشتیم و روز قبلش احسان از نظر بدنی شرایط خوبی نداشت. چون بدنش با شرایط محیط آداپته نشده بود. اینها همه دست به دست هم داد تا مسابقه را خوب تمام نکند.

 

یکی از مشکلاتی که دوومیدانی کاران ایران دارند، اعزام شدن به مسابقه در لحظه آخر است.

در این مسابقه چون به صورت تیمی و کاروان اعزام شدیم این مشکل پیش آمد. احسان روز چهارم مسابقه داشت که گویا آن روز، روز خوبش نبوده و من هم از این موضوع اطلاع نداشتم. ما هم چون به صورت کاروان اعزام شدیم برای مان این کار را نکردند که زودتر و با تیم های دیگر اعزام شویم. در این موضوع طول مسافت هم خیلی تاثیرگذار است. هرچه مسافت دورتر باشد تغییرات آب و هوایی و شرایط محیطی، در بدن تاثیر متفاوتی دارد. احسان در چند سال اخیر یک روز قبل از مسابقه می رفت اما طی دو سال گذشته که بدنش شرایط خوبی نداشت برنامه تغییر کرد. برای باکو هم می خواستیم یک هفته زودتر برویم که فدراسیون گفت کمیته المپیک بلیت گرفته و کاری نمی توانیم بکنیم. ما هم خیلی این مسابقه را جدی نگرفته بودیم چون واقعا احساس نمی کردیم شاید این مساله روی نتیجه مان تاثیرگذار باشد که متاسفانه این اتفاق افتاد. ان شاءا... در مسابقات آینده این مسایل را هم در نظر خواهیم گرفت.

 

با تمام این توضیحات بسیاری بر این باورند که احسان حدادی تمام شده. شما این باور را قبول دارید؟

احسان حدادی ورزشکاری است که رکوردش آنقدر زیاد بوده که تمام شده اش هم برای ما در مسابقات آسیایی مدال می گیرد. این تمام شده کسی است که در ایران و آسیا بی رقیب است. ورزشکاران جوانی که تازه کارشان را شروع کرده اند حتی نمی توانند ورودی مسابقه آسیایی یا جهانی یا حتی مدال آسیایی بگیرند. احسان قهرمان بزرگی است و فکر نمی کنم مطرح کردن این حرف ها چندان درست باشد. او ورزشکار حرفه ای است و ان شاءا... در قهرمانی آسیا با نتیجه ای که کسب خواهد کرد، پاسخ خوبی به منتقدان می دهد.

 

گویا قرار است اردویی هم در آلمان داشته باشید؟

بله، البته احتمالا من در این اردو احسان را همراهی نکنم. از آنجایی که ویزا ندارم مشخص نیست بتوانم به آلمان بروم. منتظر بازگشت رییس فدراسیون هستیم تا در این خصوص تصمیم گیری کنیم.

 

در ایران که با هم تمرین می کنید؟

اگر ایشان تمایل داشته باشند بله، همکاری ادامه خواهد داشت اما فعلا هیچ چیز قطعی نیست. ان شاءا... با بازگشت آقای کیهانی تصمیم گرفته و اعلام خواهیم کرد.