b_Newsاز زمانی که ما در جام جهانی کرمانشاه قهرمان شدیم، هنوز پاداشی نگرفتیم!

طلایی: ورزشکاران شورای شهر بازی خوردند !

b_News اتفاق بین دبیر و جدیدی در خانواده کشتی افتاد و برای همین ناراحت هستم
تاریخ: 1396/03/02
زمان: 22: 35
نوع: گفتگو
طلایی درباره رای نیاوردن ورزشکاران شورای شهر در انتخابات اخیر هم نظر داده و معتقد است آنها بازی خورده اند!

حامد جیرودی/ قهرمانی های پیاپی تیم ملی کشتی آزاد حالا همه علاقه مندان به این رشته را به موفقیت در مسابقات جهانی و المپیک امیدوار کرده است.تیمی که پس از قهرمانی در جام جهانی و آسیا در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی هم به مقام نخست دست یافت تا محمد طلایی هنر مربیگری خود را بیش از پیش به نمایش بگذارد. مربی جوان اما با تجربه ای که در گفت و گوی خود با «گل» از موفقیت های اخیر تیم اش، شرایط ملی پوشان و مسابقات آینده صحبت کرد. طلایی درباره رای نیاوردن ورزشکاران شورای شهر در انتخابات اخیر هم نظر داده و معتقد است آنها بازی خورده اند!

 

در بازی های کشورهای  اسلامی قهرمان شدید.
بله خوشبختانه زحمات بچه ها به ثمر نشست و با تلاش ها و تمریناتی که در این چند وقت انجام داده بودیم، به قهرمانی رسیدیم. انصافا هم تورنمنت تقریبا درجه یکی بود.خصوصا در چند وزن مانند 65، 74، ، 86 و97 که بچه ها در آن محک جدی خوردند.حالا ما بیشتر باید روی بحث های روانی کار بکنیم و آماده شویم برای انتخابی تیم ملی برای شرکت در مسابقات جهانی.

 

قهرمانی تیم ملی در بازی های کشورهای  اسلامی پس از قهرمانی در جام جهانی و آسیا را چطور ارزیابی می کنید؟
این موفقیت ها ثمره یک کار گروهی است که در راس آن رسول خادم قرار دارد. او با این که رئیس فدراسیون است و کارهای زیادی دارد اما ما همیشه مزاحمش می شویم و از او کمک می گیریم. من قدرشناس همه کسانی هستم که در این تیم زحمت می کشند و برای قهرمانی تیم تلاش می کنند. در این بین ممکن است قرعه سخت و یا داوری هم به نفع ما نباشد اما همه توان مان را می گذاریم تا به موفقیت برسیم که این خیلی مهم است.

 

به نظر می رسد نقش خود شما هم به عنوان یک سرمربی موفق پررنگ باشد.
به هر من هم تلاش می کنم تا کارم را به بهترین نحو انجام دهم. من در همه رده ها کار کرده ام تا به این جا رسیده ام اما واقعا کار در تیم ملی ابزار می خواهد و ما باید مکمل هم باشیم. ما یک تیم خیلی قوی هستیم که همه یک دل تلاش می کنیم و به لطف خدا به موفقیت هایی هم رسیده ایم.

 

با این شرایط، می توان به قهرمانی در مسابقات جهانی 2017 فرانسه هم امیدوار بود؟
بله ما امیدواریم همیشه بهترین نتیجه را در کنار بازی جوانمردانه به دست آوریم که این موضوع بسیار حائز اهمیت است و حالا هم به دنبال این هستیم که این موفقیت ها در مسابقات جهانی هم ادامه پیدا کند و به قهرمانی برسیم.

 

طلای حسن یزدانی در 86 کیلو بسیار برای همه جالب توجه بود.
خب هر چه بگذرد، حسن بهتر می شود. بعد از المپیک او مردد بود که به وزن بالاتر بیاید یا نیاید اما بالاخره آمد و در جام جهانی هم کشتی های خوبی گرفت ولی در بازی فینال مقابل آمریکا بیماری اش مزید بر علت شد تا نتیجه نگیرد. هر کاری زمان بندی خاص خودش را می طلبد و حالا هم حسن خودش را در 86 کیلو پیدا کرده است. ما در این وزن علیرضا کریمی را هم داریم که در مسابقات قهرمانی آسیا بود و جا افتاده است. ضمن این که محمد جواد ابراهیمی را هم داریم که در جام یارگین خوب کشتی گرفت. خوشبختانه ما در این وزن دست مان پر است و با این جوان ها مشکلی نداریم.

 

جابر صادق زاده هم که به جای کمیل قاسمی در این مسابقات شرکت کرده بود، به مدال برنز رسید.
بله. جابر چند سالی بود که تمرکزش را روی کشتی پهلوانی گذاشته بود و زمان می برد آن چیزی بشود که ما می خواهیم. او در این سال ها کم بوده و بیشتر تمریناتش را خودش انجام داده است. سیستم تمرینات کشتی ساحلی و پهلوانی هم خیلی با کشتی آزاد فرق می کند. با این حال او آمادگی خوبی دارد و می تواند بهتر شود.

 

اما شما گفتید اگر کمیل بود، با تجربه تر عمل می کرد.
خب کمیل چند سال است که در تیم ملی است. او همه حریفانش را از نفس می اندازد و از دقیقه پنج و خورده ای نتیجه می گیرد اما جابر در کشتی پهلوانی تا می خواست حریفش را روی پل ببرد، مسابقه قطع می شد و برای همین خیلی شرایط شان با هم فرق دارد.

 

الان مصدومیت کمیل برطرف شده است؟
بله او کارش را در تیم ملی ادامه می دهد. البته مصدومیت همیشه هست. خود من همچنان مصدومیت هایم را دارم!

 

جدی؟
بله. من دیسک گردن دارم و رباط پایم و آرنج ام همچنان درد می کند اما باید این آسیب دیدگی ها را تقویت کنیم.

 

اما در 57 کیلوگرم جانشین حسن رحیمی خوب نبود!
بله. یونس سرمستی ضعیف عمل کرد. البته او دو ماه پیش پایش آسیب دید اما به هر حال باید خیلی بهتر از این کار کند.

 

پیمان یاراحمدی هم در 74 کیلوگرم به نتیجه نرسید!
پیمان از دید من خوب بود منتها در بارانداز شتاب زدگی کرد. او آمادگی خوبی دارد و از لحاظ سبک کشتی می تواند مدعی کسب مدال باشد و فقط باید از لحاظ روانی آماده شود.

 

اما او در جام جهانی هم به جردن باروس باخته بود.
او این بار از جام جهانی بهتر کشتی گرفت و فنی تر بود و کارش را انجام داد و فقط باید از لحاظ روانی آماده تر شود.

 

مصطفی حسین خانی و میثم نصیری هم که دیگر طلایی های ما بودند.
بله. مصطفی که فوق العاده بود و میثم هم خوب بود و هر دو جا افتاده اند. حسن یزدانی جا دارد که بهتر شود. اما مصطفی خیلی خوب است و اگر همین روند ادامه پیدا کند، کشتی گیری به سختی می تواند از او عبور کند.

 

از بحث تیم ملی که خارج شویم، درباره درگیری عباس جدیدی و علیرضا دبیر در شورای شهر که البته با هم آشتی هم کردند، چه نظری دارید؟
خیلی متاسف شدم. فقط همین. این اتفاق در خانواده کشتی افتاده و ناراحت هستم.

 

شما با جدیدی هم دوره بودید. درست است؟
بله. البته دبیر هم آخرهای کار ما آمده بود و دو سال هم تیمی بودیم. در کل خیلی از این اتفاق ناراحت شدم و نباید این مسائل به وجود می آمد.

 

فکر می کنید چرا ورزشکاران در این دوره از شورای شهر رای نیاوردند؟
این نظر مردم بوده است. یک جایی مردم که من هم جزو همین مردم هستم، به یک گروهی اعتماد می کنند و فکر می کنند که شاید آن ها مثمر ثمرتر باشند. به نظر من ورزشکارانی که در این چند سال در شورای شهر بودند، بازی خوردند! البته شاید از دید خودشان این طور نباشد. من خودم زمانی قهرمان دنیا شده بودم، رفتم پیش مسئولی و گفتم من زن و بچه دارم و به من رسیدگی کنید. آن مسئول هم به من جواب داد که من هم، وقتی هم سن تو بودم، خانه نداشتم. آن موقع با خودم می گفتم که اگر آن مسئول ورزشکار بود و درد ما را می فهمید شاید کمک می کرد و شاید ورزشکاران ما هم به همین خاطر وارد عالم سیاست شده اند اما هر جوری که فکرش را می کنم آن ها باز هم از سیاسیون بازی می خورند. چون در ورزش، ورزشکاران با هم دست می دهند و رفتار جوانمردانه دارند اما در سیاست از مبارزه جوانمردانه خبری نیست. از قول خود دبیر در جایی خواندم که گفته بود:« پلاسکو ریخت، ورزشکاران را بدهکار کردند.» به نظر من، این ورزشکاران باید در ورزش باشند یا در شورای شهر هم از تخصص های ورزشی شان استفاده شود.

 

اما خود علیرضا دبیر دکترای برنامه و بودجه خوانده است.
خودتان می گویید خوانده است اما با کسی که سالها تخصص اش این کارها بوده فرق می کند. من قصد بی احترامی ندارم اما تجربه در این امور خیلی مهم است. ما اگر یک روانشناس بالای سر کشتی گیری بیاوریم، خیلی فرق می کند تا این که خود مربی هم روانشناسی بلد باشد. من هم شاید خبرنگاری بلد باشم اما نه به اندازه شما که فوت و فن اش را می دانید که چطور از یک ورزشکار وقتی که باخته یا برده سوال بپرسید.

 

حالا که حسن روحانی دوباره رییس جمهور شده، امیدوار هستید که وضع ورزش و کشتی بهتر شود.
بله امیدواریم که بهتر شود اما از زمانی که ما در جام جهانی کرمانشاه قهرمان شدیم، هنوز چیزی ندیده ایم!

 

یعنی هیچ پاداشی نگرفته اید؟
هنوز که هیچی! اما ما هم جزو همین مردم هستیم و انتظار می رود که به ما هم رسیدگی شود.

 

اما اولین پیام های تبریک که همیشه برای قهرمانی های کشتی می آید!
بله پیام می آید و تشکر می کنیم اما مسائل مادی را هم باید در نظر گرفت و فقط نباید به حمایت های معنوی اکتفا کرد(می خندد).