b_Newsاز تيم‌ملي خط خوردم، به همان دليلي كه پدرم خط خورد

آتوسا: فقط علي كريمي شبيه ناصر حجازي است

b_News از مدرسه تا امروز خيلي از دخترها عاشقش بودند
تاریخ: 1396/03/02
زمان: 16: 42
نوع: خبر
با توجه به فرا رسيدن سالروز پرواز اسطوره فوتبال كشورمان به سراغ يادگار او رفتيم.


سيداحسان هاشمي / با توجه به فرا رسيدن سالروز پرواز اسطوره فوتبال كشورمان به سراغ يادگار او رفتيم. آتوسا حجازي كه به گفته خيلي‌ها شباهت‌هاي بسياري به ناصر حجازي دارد، ديروز در حالي كه دوره‌هاي كلاس مربيگري را مي‌گذراند با ما به صحبت پرداخت. نوع صحبت و صداقت خاص آتوسا بي‌شك ما را ياد ناصر حجازي مي‌انداخت: « من بيشتر از آتيلا شبيه حجازي بودم.»


دوم خرداد سالروز پرواز ناصر حجازي است... دوست داشتيم تا با شما يادگار اسطوره فوتبال كشورمان در اين مورد صحبت كنيم.
راستش را بخواهيد هر روزي كه از اين اتفاق مي‌گذرد، براي من سخت‌تر مي‌شود. هيچ‌وقت نمي‌توانم باور كنم كه اين اتفاق افتاده. هر روز، هر ساعت و هر جا يك عكس، اسم و يادي از پدرم است. هميشه فكر مي‌كردم با گذشت زمان خيلي چيزها فراموش مي‌شوند اما حالا نظر ديگري دارم و فكر مي‌كنم با گذشت زمان داغ پدرم براي‌مان تازه‌تر مي‌شود. «اي كاش بود»... اين آرزوي هر روز من است... جمله‌اي كه هر روز با خودم تكرار مي‌كنم.


فكر مي‌كنيد كه دختر ناصر حجازي بودن چه مزه‌اي دارد. اين حسي است كه فقط شما آن را تجربه كرديد.
بعضي جاها خيلي خوب است و بعضي وقت‌ها هم خيلي سخت. دختر ناصر حجازي بودن خيلي خوب است اما سختي‌هاي خاص خودش را دارد. كوچك‌ترين كاري كه بكنيد، زير ذره‌بين هستيد و همه شما را نگاه مي‌كنند. فقط كافي است تا كوچك‌ترين اشتباهي بكنيد تا همه بگويند دختر حجازي فلان كار را كرده. البته مزيت‌هاي دختر ناصر حجازي بودن خيلي بيشتر است.


مثلا؟!
اسم ناصر حجازي آنقدر بزرگ است كه هر جا برويد، او را مي‌شناسند. فرقي نمي‌كند كه شما كجا هستيد و چه كاري داريد. فقط كافي است كه مردم بفهمند شما دختر يا پسر ناصر حجازي هستيد. از سوپرماركت گرفته تا بانك، اداره‌هاي دولتي و هر جاي بزرگي كه خيلي‌ها را راه نمي‌دهند. به‌خدا قصد تعريف و اينجور حرف‌ها را ندارم. اسم ناصر حجازي آنقدر بزرگ و معتبر است كه هر جا مي‌رويم ما را تحويل مي‌گيرند و به ما احترام مي‌گذارند. اين لطف مردم ايران است و جا دارد كه از همه آنها به‌خاطر اين لطف تشكر كنم.


البته اين به‌خاطر منش و رفتار ناصر حجازي هم هست.
صددرصد... قطعا پدر من طوري رفتار كرده كه حالا با وجود اينكه در اين دنيا نيست، از او به نيكي ياد مي‌كنند و چنين رفتاري با ما دارند.


يادم هست كه خود ناصرخان هم در اين مورد صحبت مي‌كرد.
دقيقا. هميشه مي‌گفت شما مرا نمي‌شناسيد و نمي‌دانيد كه با چه كسي زندگي مي‌كنيد. خودش هميشه مي‌گفت: «وقتي بروم و نباشم، شما تازه مي‌فهميد كه ناصر حجازي كي بوده؟!»
دقيقا درست مي‌گفت. چون كنار ما بود و با ما زندگي مي‌كرد، او را درست نشناختيم و نفهميديم كه ناصر حجازي كيست؟ شايد باورتان نشود در همان دوران خيلي‌ها از من در مورد پدرم مي‌پرسيدند و مي‌گفتند: «خوش به حالت... تو دختر ناصر حجازي هستي؟» حتي آن روزها هم من متوجه اين صحبت‌ها نمي‌شدم اما حالا همه‌چيز فرق دارد.


قطعا شما هميشه مورد توجه بوديد... از مدرسه تا به امروز.
دقيقا همين‌طور است. هيچ‌وقت يادم نمي‌رود از دبستان تا دانشگاه به‌خاطر دختر حجازي بودن مورد توجه قرار گرفتم و البته هميشه تلاش كرده‌ام تا كاري نكنم كه براي پدرم بد بشود. هرچه فكر مي‌كنم من و آتيلا براي پدرم بچه‌هاي خوبي بوديم و هيچ‌وقت كاري نكرديم او ناراحت شود يا اعتبارش از بين برود. به نظر خودم حق فرزندي‌ را به‌خوبي ادا كرديم و اين تنها كاري بود كه از من و آتيلا بر مي‌آمد.


تا حالا كسي در دوران مدرسه يا بعد از آن به شما گفته: «خوش‌ به حالت دختر حجازي هستي» يا «من عاشق حجازي هستم»؟
از دوران مدرسه تا همين الان در كلاس مربيگري هستم خيلي‌ها مي‌گويند: «خوش به حالت تو دختر ناصر حجازي هستي». خيلي‌ها هم عاشق او هستند و دوستش دارند. تا موقعي كه چيزي را از دست ندهيد، قدرش را نمي‌دانيد. تا روزي كه پدرم بود، اين صحبت‌ها برايم خيلي عادي بود اما حالا كه او نيست تازه مي‌فهمم كه تا چه حد او مورد توجه بوده.  

دوست دارم يك موضوعي را براي اولين بار بگويم و مطرح كنم؛ در صحبت‌هاي دوستانه‌اي كه با ناصرخان داشتيم، او به من مي‌گفت كه اگر جاي آتوسا و آتيلا عوض مي‌شد، وضعيت به اين شكل نبود!
هزار بار اين صحبت را با خودمان كرده بود. (خنده) آتيلا ترسوتر از من است. اگر دقت كنيد توي بازي هم آتيلا همين‌جوري بود ولي من حتي فوتبال بازي كردنم هم فرق دارد. آتيلا هميشه پسر مودب، سربه‌زير و محجوبي بود ولي من بيشتر شبيه پدرم بودم. نزديكان‌مان هم مي‌گويند كه آتيلا بيشتر شبيه مادرم است و من شبيه پدرم. آتيلا خيلي مظلوم است و خيلي‌ جاها مراعات مي‌كند ولي من حرفم را مي‌زنم و خيلي اهل مراعات كردن نيستم... نمي‌دانم، شايد اخلاق‌هاي پسرانه من زياد است!


پس شما شباهت بيشتري به ناصرخان داريد؟
آن طور كه مردم و نزديكان‌مان مي‌گويند من به پدرم شباهت بيشتري دارم وگرنه هر دوي ما حجازي هستيم.


ناصرخان علاقه زيادي به پسر شما داشت؛ با توجه به اينكه ارسلان پدر و مادر فوتباليست دارد، فكر مي‌كنيد كه او هم مثل شما و سعيد رمضاني فوتباليست خوبي بشود؟
فعلا كه ارسلان مشغول درس‌اش است ولي علاقه زيادي به فوتبال دارد و اتفاقا استايل خوبي هم دارد. البته او با توجه به شرايط سني‌اش كمي دچار اضافه وزن شده و بايد به وقتش اين مساله را حل كند. من دوست دارم ارسلان همان كاري را انجام دهد كه خودش دوست دارد. ارسلان در سني است كه من نمي‌توانم به او خيلي فشار بياورم. واقعا فوتبالش خوب است ولي بايد خودش مسيرش را انتخاب كند.


فكر مي‌كنيد كه ارسلان از آتيلا و سعيد رمضاني بهتر بشود؟
(خنده) هنوز كه معلوم نيست اما ارسلان هم فوتبالش خوب است.


تا حالا اين اتفاق براي‌تان افتاده كه از دختر حجازي بودن، استفاده و يا سوءاستفاده كنيد؟
در اين حد كه مثلا پليس بخواهد جريمه بكند و اين كار را نكند، بله اما سوءاستفاده و يا استفاده‌اي كه مهم باشد، نه! حسابش را بكنيد كه وقتي مرا به خاطر دختر حجازي بودن از تيم‌ملي خط زدند، چه بايد بگويم؟! در آن دوره صحبت‌هاي زيادي در اين مورد شد و همه گفتند كه حق آتوسا اين نيست كه از تيم‌ملي خط بخورد. اما به همان دليلي كه پدرم را از تيم‌ملي خط زدند و هيچ‌وقت نگذاشتند كه سرمربي تيم‌ملي شود، مرا هم از تيم‌ملي خط زدند. اين را جدي مي‌گويم... خط خوردن از تيم‌ملي برايم مهم نبود... چون من دختر ناصر حجازي هستم. دختر ناصر حجازي بودن را از هر چيزي بيشتر دوست دارم.


دوست دارم تا در مورد ماجراي شما و سعيد رمضاني بپرسم.
ماجراي من و سعيد را ديگر همه مي‌دانند (خنده)


دوست دارم بدانم كه با توجه به جذبه و ابهت ناصرخان، سعيد چطور به خواستگاري شما آمد؟
(خنده) خيلي سخت... اينها را از خودش بپرسيد. اما همين را بدانيد كه سعيد از هفت‌خوان رستم گذشت.


چطور؟
شش، هفت ماه طول كشيد تا سعيد بخواهد اين ماجرا را با آقاي حاجيلو بيان كند و آنها را واسطه كند تا با پدرم صحبت كنند. حتي مطرح كردن اين ماجرا يك پروسه طولاني بود... خيلي سختي كشيد... خيلي.


نظر شخصي من اين است كه بعد از پرواز ناصرخان، استقلال و حتي فوتبال ما ديگر كاراكتري شبيه ايشان نداشت. كسي كه بتواند با صراحت و صداقت خاص خودش از حق و حقوق مردم دفاع كند و به قول معروف جانب آنها را داشته باشد.
هيچ‌كس... نه اينكه پدرم باشد اما من فكر مي‌كنم كه كسي مثل او نبود. در اين بين فقط بايد از علي كريمي نام ببرم. بين همه اين چهره‌ها، فقط علي كريمي بود كه به پدرم شباهت داشت. هيچ‌كس به غير از او حاضر نشد تا از منافع خودش بگذرد و سمت مردم را بگيرد. البته شك نكنيد، هرچه بگذرد، بدتر مي‌شود. مردم طوري شده‌اند كه اگر طرف ديگر به آنها توجه بيشتري بكند، قيد دوست، رفيق، خانواده و همه‌چيزشان را مي‌زنند و به آن سمت مي‌روند... اين هر روز بدتر مي‌شود.


فكر مي‌كنيد كه اگر ناصر خان در اين انتخابات حضور داشتند، به چه كسي راي مي‌دادند؟
نمي‌دانم... نمي‌توانم به جاي او حرف بزنم!

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.