b_Newsمنصوریان به هیچ‌عنوان قصد کری خواندن برای پرسپولیس را نداشت

بابازاده: رحمتی یکی از عناصر رسیدن ما به فینال آسیاست

b_News بازی در العین به اندازه بازی در تهران سخت نیست/ هدف ما قهرمانی در آسیاست
تاریخ: 1396/03/03
زمان: 12: 01
نوع: خبر
مربی دروازه‌بان‌های تیم استقلال در گذشته با این تیم قهرمان و نایب‌قهرمان آسیا شده و در نیمه‌نهایی آسیا هم حضور داشت.

مهدی نوری/ حمید بابازاده مربی دروازه‌بان‌های تیم استقلال در گذشته با این تیم قهرمان و نایب‌قهرمان آسیا شده و در نیمه‌نهایی آسیا هم حضور داشت تجربیات زیادی دارد. او در حال حاضر شرایط استقلال را به‌گونه‌ای می‌بیند که استحقاق حضور در فینال آسیا را دارد و رحمتی را هم یکی از عناصر صعود استقلال به فینال لیگ قهرمانان قاره‌کهن می‌داند.

 

العین امارات را در ورزشگاه آزادی شکست دادید. بازی چطور بود؟
به هر حال بازی در مرحله حذفی شرایط خیلی متفاوتی نسبت به مرحله گروهی دارد. استراتژی بازی‌های حذفی کاملا مبنی بر احتیاط و نتیجه‌گیری در خانه است که خدا را شکر با برنامه‌هایی که داشتیم توانستیم تیم قدرتمند و حرفه‌ای العین را همان‌گونه که می‌خواستیم کنترل کنیم و اعتقاد دارم قبل از پنالتی هم فرصت‌هایی داشتیم که به گل برسیم اما به هر حال به نتیجه‌ای که نیاز داشتیم رسیدیم.

 

العین را در این دیدار چطور تیمی دیدید؟
العین تیمی است که مثل خود ما سابقه قهرمانی در آسیا را در کارنامه‌‌اش دارد و یک تیم کاملا حرفه‌ای است. فکر می‌کنم قیمت دو بازیکن آنها اندازه کل بودجه باشگاه ما بود، ولی همان‌گونه که در گذشته ما توانسته بودیم این تیم را در تهران و العین شکست دهیم این بار هم قدرت‌مان را به حریف دیکته کردیم و آنها را شکست دادیم.

 

غیبت امید ابراهیمی و امید نورافکن برای شما در این بازی مهم مشکل‌ساز نشد؟
هر دو امیدمان جزو بازیکنان تاثیرگذار تیم‌مان هستند اما بازیکنان دیگری داریم که با برنامه‌هایی که به آنها داده‌ بودیم توانستند جای خالی این دو مهره تاثیرگذار را پر کنند. خوشبختانه تیم‌مان به سازماندهی خوبی رسیده و بازیکنان جایگزین می‌توانند در سیستم تیم‌مان جای خالی دیگران را پوشش بدهند.

 

از استقبال هواداران در بازی مقابل العین راضی بودید؟
خدا را شکر، امسال اتفاق خیلی خوبی که برای باشگاه استقلال افتاده این بود که مردم دوباره با تیم‌شان آشتی کردند و در مهم‌ترین بازی‌های انجام شده یار و یاور تیم استقلال بودند و با حمایت آنها توانستیم بازی‌های مهم امسال را با پیروزی پشت سر بگذاریم و واقعا تمام مجموعه استقلال مدیون حضور پررنگ هواداران در این فصل هستند.

 

منصوریان هم به این نکته اشاره کرده بود که تیم اول پایتخت هستید و حضور پرشور هواداران مقابل العین انگار خیلی چیزها را ثابت کرد. این‌طور نیست؟
اینکه استقلال پرافتخارترین تیم ایرانی در آسیاست و در داخل هم پرافتخارترین تیم است بر کسی پوشیده نیست، اما منصوریان به هیچ‌عنوان قصد کری خواندن برای پرسپولیس را نداشت و منظورش یکی از دو تیم پایتخت بوده که متاسفانه با عکس‌العمل خیلی غیرحرفه‌ای با این قضیه برخورد شد و این‌جور عکس‌العمل‌ها نشان‌دهنده نگرش غیرحرفه‌ای بعضی‌ها به مسایل است.

 

شب سالگرد مرحوم ناصر حجازی عکس او را به رختکن تیم بردید. این حرکت چقدر برای پیروزی مقابل العین به بازیکنان تیم انگیزه داد؟
ناصر خان اسطوره‌ای بدون جایگزین در باشگاه استقلال است و کسی بوده که همیشه قلبش با استقلال بوده و هیچ‌وقت دنبال منافع شخصی‌اش در تیم نبود و این عشق و علاقه همیشه بوده است. این عشق و علاقه‌‌ای که استقلالی‌ها به ناصر خان دارند هم همیشه باعث دلگرمی و اعتمادبه‌نفس در مجموعه استقلال است.

 

چه تصوری از بازی برگشت با العین دارید؟
مطمئنا بازی در العین بازی خیلی سختی است ولی نه به اندازه بازی ما در تهران. چون ما در تهران استرس گل نخوردن را داشتیم اما مطمئنا در بازی برگشت العین دچار این استرس است و مطمئنا ما در نیمه اول آن بازی نتیجه لازم را در العین خواهیم گرفت.

 

در حال حاضر خودتان را جزو هشت تیم برتر آسیا می‌دانید؟
امید خیلی زیادی داریم. تا الان تمام بازی‌های ما طبق برنامه‌‌مان پیش رفته و مطمئنا در بازی برگشت به نتیجه لازم خواهیم رسید.

 

پس از همین الان خودتان را بین هشت تیم برتر آسیا می‌بینید؟
هدف ما قهرمانی آسیاست. من با استقلال قهرمان آسیا و نایب‌قهرمان آسیا شده‌ام و در نیمه‌نهایی آسیا هم بوده‌ام و از این روزها زیاد  دیده‌ام و امروز هم شرایط تیم را به گونه‌ای می‌بینم که استحقاق حضور در فینال آسیا را داریم.

 

رحمتی به عنوان دروازه‌بان اول تیم و کاپیتان استقلال در این صعود و رسیدن به فینال که هدف‌تان است چه نقشی خواهد داشت؟
رحمتی امسال عملکرد بسیار خوبی داشته و در موفقیت‌های استقلال نقش پررنگی داشته است. اگر یک دروازه‌بانی عنوان دروازه‌بان اول یک کشور را یدک می‌کشد مطمئنا انتظارها از او بالاست و همه منتظر عملکرد خوب مهدی در بازی‌های آینده هستند و یکی از عناصر رسیدن ما به فینال آسیا رحمتی است.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.