b_Newsسوء تفاهم‌ها تلنبار شده بود و شیطان هم کار خودش را کرد

عباس جدیدی: جنگ جهانی دوم را هم تقصیر من انداختند!

b_News اعضای لیست امید به شورای شهر بیایند تا راه بیفتند
تاریخ: 1396/03/03
زمان: 13: 49
نوع: گفتگو
درگیری فیزیکی عباس جدیدی و علیرضا دبیر، موضوعی بود که در چند روز اخیر سروصدای زیادی به راه انداخت‌.

حامد جیرودی / درگیری فیزیکی عباس جدیدی و علیرضا دبیر، کشتی گیران سابق تیم ملی و اعضای فعلی شورای شهر تهران در صحن علنی ساختمان بهشت، موضوعی بود که در چند روز اخیر سروصدای زیادی به راه انداخت‌. این اتفاق در حالی افتاد که چهره‌هاي ورزشی چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران در انتخابات پنجمین دوره این شورا رای نیاوردند و تمامی اعضای لیست امید به شورای شهر راه پیدا کردند‌. این شرایط باعث شد تا این موضوع در اذهان متبادر شود که درگیری جدیدی و دبیر به خاطر ناراحتی آنها از رای نیاوردن و مسایل پیرامون آن بوده است‌. با این حال این دو ستاره سابق کشتی خیلی زود به اختلافات پایان دادند و با وساطت دوستان و اطرافیان خود با یکدیگر آشتی کردند تا اختلاف شان بیش از این گسترش پیدا نکند‌. این حاشیه‌ها سبب شد تا به سراغ عباس جدیدی برویم و موضوع را از زبان خود وی جویا شویم‌. این کشتی گیر سنگین وزن سابق تیم ملی در گفت و گوی اختصاصی خود با «گل» علت رخ دادن این درگیری را مسایلی که در فضای مجازی به وجود آمده بود، عنوان کرد!


به سلامتی با علیرضا دبیر آشتی کردید؟
(می‌خندد) مشکلی نبود! چند تا مسایل شخصی به وجود آمده بود و غفلتی صورت گرفت و کاری که نباید مي‌شد، شد‌. تقصیر خودمان بود‌. سوء تفاهمی بود که باید برطرف مي‌شد اما در این چند مدت به روی هم تلنبار شد و فضای مجازی و موضوعات دیگر باعث شد این سوء تفاهم بیشتر و بیشتر شود‌. ایشان مسایلی را از چشم ما مي‌دیدند و به قول معروف آن وسط شیطان هم کار خودش را کرد ولی خب هم من و هم او ناراحت بودیم که این اتفاق افتاد‌. خوشبختانه سوء تفاهم‌ها برطرف شد‌. ما که در دل مان کینه نیست و خودمان هم بسیار متاسف هستیم‌. یک عده‌اي از بزرگ‌ترها هم حرف‌هاي من را شنیدند و هم حرف‌هاي طرف مقابل را و این موضوع باعث شد آشتی صورت بگیرد‌. بهتر بود این اتفاق نیفتد و دعوا نشود چون با قهر و جنجال همیشه کارها بدتر مي‌شود اما در فضای صلح و دوستی کارها بهتر پیش مي‌رود‌.


شما که در این سال‌ها بیشتر خودتان آشتی مي‌دادید‌. چطور شد که دعوا کردید؟
بله، ما کارمان آشتی کنان است و افراد را با هم آشتی مي‌دهیم اما این بار برای خودمان پیش آمد که آشتی کنیم‌. خوشبختانه ناراحتی‌ها به 24 ساعت هم نکشید و خیلی زود ختم غائله شد‌.  


مثل اینکه از پیشنهاد آشتی کردن هم خیلی زود استقبال کردید؟
ما که جنگی نداشتیم‌. سوء تفاهمی بود و برطرف شد‌. اشتباه کردیم و بعد هم قبول کردیم که با هم آشتی کنیم‌. قهر و جدایی خوب نیست اما ما سعی کردیم که خودمان را اصلاح کنیم و در کنار هم صلح و صفا داشته باشیم‌.


به خاطر رای نیاوردن در شورای شهر ناراحت بودید؟
نه، اصلا بحث این حرف‌ها نبود‌. یک اتفاقی در فضای مجازی رخ داه بود که سایت‌هاي بیگانه هم به آن دامن زدند و برای همین هم ایشان و هم خود ما ناراحت بودیم و این سوء تفاهم‌ها را از چشم ما مي‌دیدند و همین موضوع باعث شد تا اختلاف‌ها بیشتر شود اما حالا همه چیز تمام شده و دیگر به آن چیزها فکر نمي‌کنیم‌.


اهالی کشتی و پیشکسوتان این رشته هم از این که این درگیری میان شما و دبیر به وجود آمده، ناراحت بودند؟
بله، خود ما هم ناراحت بودیم‌. نفس کار اصلا خوب نبود و باعث شد تا ناراحتی هایی شکل بگیرد اما ما هرچه زودتر سعی کردیم صلح و آشتی کنیم‌. در این بین عده‌اي هم ناراحت شدند که طبیعی است‌. آنها نمي‌خواستند بین دو قهرمان المپیک این اتفاق رخ بدهد و حق داشتند اما این بحث خوشبختانه سریع جمع شد‌.


فکر مي‌کنید چرا در این یک سال گذشته این همه حاشیه برای شما به وجود آمد؟
باور کنید خودم هم نمي‌دانم در این مدت ورزشکاران را خیلی اذیت کردند و ما را هم همین طور! در دنیای مجازی حرف‌هاي زیادی را درباره ما مطرح کردند و شرایطی را در شورای شهر به وجود آوردند که انگار همه چیز تقصیر ورزشکاران است‌.


مثل اینکه مي‌گفتند ورزشکاران شورای شهر تخصص و کارایی لازم را ندارند؟
بله، یکی از حرف‌ها همین بود‌. ما یک سال فشارهای سنگینی را تحمل کردیم‌. بالاخره این چیزها باعث مي‌شود که گاهی بین چند نفر اختلاف به وجود بیاید‌.


ریزش و آتش سوزی ساختمان پلاسکو را هم تقصیر شما انداختند؟
(می‌خندد) هم پلاسکو و هم جنگ جهانی دوم را هم تقصیر من انداختند‌. انگار همه اشتباهات را ورزشکاران مرتکب شده‌اند‌.


این شرایط باعث نشد ورزشکاران در انتخابات شورای شهر رای نیاورند؟
بالاخره بی‌تاثیر هم نبود‌. فضای خوبی حاکم نبود اما واقعیت این بود که ورزشکاران عضو شورای شهر همه متخصص بودند و مدیریت شهری را بلد بودند‌. این ورزشکار بودنشان هم که یک حسن بود نه عیب اما محبوبیت آنها باعث شد تا عده‌اي فرافکنی کنند و کار را خراب کنند‌. هر روز یک داستان، هر روز یک شایعه و هر روز یک تهمت به ما مي‌بستند‌. در حالی که روح‌مان هم از آن مسایل خبر نداشت‌. جلوی چشم خودمان برای مان حرف در مي‌آوردند‌. این فشارهای سنگین باعث شد ما تا همه مسایل را تحمل کنیم اما آدم است دیگر، یک روز تحمل مي‌کند، دو روز تحمل مي‌کند، یک ماه تحمل مي‌کند، یک سال تحمل مي‌کند، بالاخره همه ما انسان هستیم، اختیار از کف‌مان مي‌رود‌. ما به قصد خدمت کردن آمده بودیم و آبروی‌مان را کف دستمان  گذاشته بودیم و با تمام بضاعت‌مان در حال خدمت کردن بودیم اما سوء‌تفاهم‌هایی را به وجود آوردند که باعث این مشکلات شد‌.


عکس‌هایی منتشر شده که نشان مي‌دهد زیر چشم تان آسیب دیده و کبود شده‌. الان مشکل خاصی ندارید؟
نه بابا! مشکلی نیست‌. این حرف‌ها را برای ما در مي‌آورند!


رای آوردن لیست امید به صورت کامل چقدر در راه پیدا نکردن ورزشکاران به شورای شهر نقش داشت؟
بالاخره لیست امید رای آورده و آرای آن از همه کاندیداها بالاتر بوده است‌. حالا باید به افراد برنده احترام بگذاریم‌. ما هم که خودمان به شورای شهر نیامده بودیم‌. این مردم بودند که به ما رای دادند و حالا هم لیست امید رای آورده است‌.


فکر مي‌کنید اعضای جدید شورای شهر بتوانند شرایط بهتری را به وجود بیاورند؟
امیدوارم بتوانند به شهر کمک کنند‌. ما هم حاضریم که اگر بخواهند تجارب مان را در اختیار آنها بگذاریم‌. اگر دوست دارند در این چند ماه باقی مانده در جلسات شرکت کنند تا راه بیفتند! بالاخره با شروع دوره جدید مي‌توانند مسلط تر کار کنند!


با هادی ساعی که صحبت مي‌کردیم، مي‌گفت رای آوردن کامل لیست امید به دلیل شباهت دیدگاه‌هاي آنها به هم به نفع آینده تهران نیست‌.
بالاخره آقاهادی نظرش را داده اما امیدوارم این افراد جدید هم موفق باشند‌. آنها باید هدف‌شان خدمت به مردم باشد‌. شفاف سازی کنند و با مردم تعامل داشته باشند‌. جوری حرکت کنند که به نفع توسعه و آبادانی شهر باشد‌.


شما به صورت مستقل در انتخابات شرکت کرده بودید؟
بله، من به صورت مستقل آمده بودم‌.


پشیمان نیستید که در لیستی نبودید تا رای تان بیشتر شود؟
نه، بالاخره قسمت بر این بوده که تا در این دوره ما بیرون بنشینیم‌.


حالا که رای نیاوردید، مي‌خواهید چه کار کنید؟
بالاخره که کار زیاد هست‌. من معلم ورزش هستم و باشگاه هم دارم‌. ضمن اینکه دانشجوی دکترای حقوق هستم و در این زمینه هم فعالیت مي‌کنم و کارهای حقوقی انجام مي‌دهم‌.


یعنی وکالت مي‌کنید؟
بله، به افراد درباره مسایل مختلف مشاوره مي‌دهم و کارهای حقوقی‌شان را پیش مي‌برم‌.


باشگاه‌تان هم که در خیابان پیروزی تهران معروف است؟
بله، باشگاه خوبی است که جوانان زیادی به آنجا مي‌آیند‌.


شرایط باشگاه تان به چه صورت است؟
بالاخره خودتان باید تشریف بیاورید و ببینید.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.