b_Newsدر مكتب حجازي اولويت با چيست؟

منافع مردم يا كل كل فوتبالي!

تاریخ: 1396/03/03
زمان: 13: 55
نوع: خبر
شاهين تهراني/ دبير تحريريه

جلد ديروز روزنامه گل مزين به عكسي منحصر به فرد بود كه به مناسبت فرارسيدن سالگرد سفر ابدي ناصرخان از فرزندان او كه روزنامه معروف آن زمان «گل» را در دست داشتند. به همين مناسبت مصاحبه‌اي هم با آتوسا حجازي دختر ناصرخان داشتيم كه در آن وي نزديك‌ترين فرد فوتبالي به پدرش را علي كريمي ناميده بود.اما براي برخي از هواداران استقلال اين اظهار نظر آتوسا حجازي اصلا خوشايند نبود. مصاحبه دختر اسطوره آبي‌ها مبني بر اينكه در فوتبال امروز ما، تنها كسي كه به ناصرخان شباهت دارد، علي كريمي است از ديد برخي از آبي دوستان به معناي اعتبار دادن وي به يك پرسپوليسي محسوب مي‌شد و از آنجا كه گويي حمايت يك استقلالي از يك پرسپوليسي گناه كبيره است، شروع به تاختن به او و ما كه ناشر و منتقل‌كننده اين جملات بوديم كردند. طبق معمول گاهي با منطق و مستدل و اغلب با توهين و ناسزا!
اما حرف‌هاي آتوسا برخلاف آنچه كه گفته مي‌شود نشان از بي‌رنگ بودن و بي‌جناحي مردي دارد كه تفكرات و دغدغه‌هايش از دايره فوتبال بيرون رفته و اغلب شكل و فرمي اجتماعي داشتند. آتوسا حجازي نمي‌خواهد تفكرات بلند پدرش را با رنگ‌ها پيوند بزند و بدون تعصب به رنگ آبي– كه همه مي‌دانيم هميشه هوادار آن بوده- سعي در مطرح كردن نامي دارد كه در سالهاي اخير بيشتر از ساير ستاره هاي فوتبالي دركنار مردم بوده و اظهارنظرها و حركات اجتماعي فراوان تري داشته است.
شايد هواداران استقلال دوست داشتند كه بازمانده ناصرخان پرچم او را در حلقه ستاره‌هاي آبي‌رنگ حفظ كند و در اين رابطه چه نامي بهتر از فرهاد مجيدي؟ استقلالي‌ها دوست دارند كه بعد از ناصرخان هم اسطوره‌اي داشته باشند در همان قد و قواره و شخصيت و كلاس تا پرچم رك گويي همچنان در دستان آبي رنگ باقي بماند اما آيا هيچ‌كدام از آنهايي كه اين روزها تبديل به اسطوره هاي استقلال شده‌اند واقعا شباهتي به ناصرخان حجازي دارند؟!
در برابر علي كريمي كه پركار ترين اسطوره فوتبالي در زمينه مسايل اجتماعي، فرهنگي، فوتبالي و حتي سياسي است چگونه مي توان فرهاد مجيدي را نام برد كه تمام اقدامات اجتماعي‌اش به چند حضور رنگ و رو رفته در همايشهاي نيكوكاري محدود مي‌شود و باقي اقداماتش فقط و فقط چند عكس لاكچري در خارج از كشور. در تمام مناسبت‌هايي كه علي كريمي در كنار مردم قرار مي‌گرفت و سعي داشت تا گلوي مردمش باشد، فرهاد مجيدي سكوت اختيار كرده بود و عافيت‌انديشي مي‌كرد و اين كاملا مخالف چيزي است كه از حجازي سراغ داشتيم!در چنين شرايطي آيا بايد كريمي را به جرم قرمزپوش بودن از ياد برد و به سراغ نامي ديگر رفت؟
مهم‌ترين نكته‌اي كه متاسفانه از ديد هواداران معترض استقلال به طرح نام كريمي از زبان آتوسا حجازي دور مانده، پايداري به اصولي است كه ناصرخان بزرگ برايشان به يادگار گذاشته. ناصر حجازي در تمام موضع‌گيري‌هاي سياسي و اجتماعي‌اش همواره به مردم مي‌انديشيد و هدفش اصلاح زندگي همه اقشار جامعه بود. در تفكرات اجتماعي مرحوم حجازي رنگ‌ها و تعصبات قومي و باشگاهي جايي نداشتند و آنچه در اولويت قرار مي‌گرفت صلاح مردم بود و بس. حجازي پايبند به اصولي بود كه صداقت در آن حرف اول را مي‌زد و تمام آنهايي كه او را اسطوره خود مي‌دانند و دم از علاقه به او ميزنند، طبعا بايد صادق باشند و صادقانه قضاوت كنند. طرح هرنام ديگري براي شباهت با ناصرخان، در رابطه با رك گويي‌هاي اجتماعي اصلاح‌طلبانه‌اش، خيانت به اصول مكتب اوست. مگر مي‌شود خود را شاگرد ناصرخان دانست و اولويت خود را به جاي مردم، استقلال تعيين كرد؟ مگر مي‌شود حجازي چي بود و صادقانه حرف نزد مبادا به كسي بربخورد؟ چگونه توقع داريد دختر ناصرخان حجازي مثل پدرش نباشد و صداقت و نفع مردم را يكجا فداي كل كل كودكانه‌اي كند كه فقط در دنياي فوتبال ارزش و اعتبار دارد و خارج از آن كاملا بي‌ارزش و خنده دار است!

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.