b_Newsسه سال حضور در پیکان بس بود چون دیگر جای پیشرفت نداشتم

یزدانی: آمدنم به سپاهان و کار با کرانچار همه جوره به نفع فوتبالم می شود

b_News پیکان اگر نجبد و جوانانش بروند از هم مي‌پاشد
تاریخ: 1396/03/03
زمان: 15: 47
نوع: خبر
مدافع مدنظر پرسپولیسی‌ها در نیم فصل نخست لیگ شانزدهم با پایان این رقابت‌ها و در فصل نقل و انتقالات راه اصفهان را در پیش گرفت.

 

سیدياسر رضوي / مدافع مدنظر پرسپولیسی‌ها در نیم فصل نخست لیگ شانزدهم با پایان این رقابت‌ها و در فصل نقل و انتقالات راه اصفهان را در پیش گرفت و به سپاهان پیوست‌. سیاوش یزدانی که حالا قرار است جای خالی شجاع خلیل زاده تازه پرسپولیسی شده را پر کند از انتخابی مي‌گوید که قرار است حسابی به نفعش شده و به فوتبالش کمک کند‌.  


از پیکان جدا شدی و به سپاهان پیوستی؟
موضوع جدایی از پیکان را خیلی وقت پیش به مدیران باشگاه اعلام کرده بودم چون دیگر شرایط را برای ماندن فراهم ندیدم و به نظرم سه سال حضور در این تیم برای پیشرفت کافی بود‌. بعد از جدا شدن از پیکان باید به تیمی مي‌رفتم که بهتر از این تیم مي‌بود و از این منظر سه، چهار تیم بیشتر وجود نداشت که سپاهان را انتخاب کردم چون همه جوره از نظر فوتبالی به نفع من بود‌.


تو نیم فصل از پرسپولیس پیشنهاد داشتی‌. آنها تو را مي‌خواستند؟
پرسپولیس برای نیم‌فصل مرا مي‌خواست که باشگاه پیکان مخالفت کرد و انتهای فصل هم شجاع به پرسپولیس رفت و اگر آنها هم مرا مي‌خواستند شرایط مناسب نبود ‌. به نظرم بهترین انتخاب را کردم‌.


به شجاع اشاره کردی که جانشین او در سپاهان شدی و کار سختی که در پیش داری؟
در سپاهان با توجه به توقعی که وجود دارد کار سخت است و باید تمرکز بیشتر از آنچه که در پیکان داشتم اینجا داشته باشم‌. سپاهان تیم بزرگی است که باعث شد به این تیم بپیوندم اما جدا از این فاکتور حضور یک مربی بزرگ مثل کرانچار در اين تيم است که خیلی چیزها مي‌توانم از آن یاد بگیرم و این مربی قطعا به روند روبه رشدم کمک زیادی خواهد کرد‌.


پیکان و تیمی که نتایج بدی در لیگ شانزدهم نگرفت را در لیگ هفدهم چطور مي‌بینی و واقعا این تیم با شرایط خوبی که داشت هیچ جای پیشرفتی برای تو نداشت؟
شرایط پیکان خوب بود، با این تیم در لیگ بودم، سقوط كرديم، قهرمان لیگ یک شدیم و امسال هم ششم شدیم‌. پیکان بازیکنان خوب و یکدستی دارد که به خوبی امسال فوتبالش را به نمایش گذاشت اما از نظر فوتبالی دیگر برای من خوب نبود‌. با این حال شرایط آنها برای لیگ جدید خوب نیست چون شاکله تیم در حال پاشیدن است و جوانان خوب این تیم مثل شیری، آقاخان، بارانی، آرمان قاسمی، و نعمتی پیشنهادهای خوبی دارند و اگر بروند اوضاع تیم خراب مي‌شود‌.


حتما شنیدی که یکی، دو بازیکن پیکان مثل مرتضی آقاخان برای رفتن به سپاهان گزینه شده‌اند؟
بله شنیدم و مرتضی بازیکن خوبی است که یکی از مهره های اصلی و تاثیرگذار ما در پیکان بود‌. با این حال نقل و انتقالات است و هر روز بازیکنان از این تیم به آن تیم مي‌روند‌.


قبول داری نیم فصل دوم لیگ مثل نیمه نخست آن که حتی برای پرسپولیس هم گزینه شدی عملکرد مناسبی نداشتی؟
در نیم فصل نخست اگر خوب بودم به این خاطر بود که خودم بودم و فوتبالی را که از مربیان خودم به خصوص آقای مرزبان یاد گرفته بودم را پیاده کردم‌. در نیم فصل دوم شرایط  فرق کرد و خواسته‌هایی از من داشتند که با طرز تفکر من همخوانی نداشت‌.


یعنی طرز تفکر مجید جلالی را مي‌گویی؟
بحث من مربی نیست چون شاید خواسته آنها درست بوده و من نتوانستم پیاده کنم و منظورم در کل این است که نیم فصل دوم خودم نبودم‌. با این حال در کل از عملکردم راضی ام و اگر مثل سال گذشته خودم بودم قطعا بهتر از این هم مي‌شد‌.


حالا از سپاهان بگو و اینکه آیا این تیم را مي‌توان مدعی قهرمانی دانست؟
ببینید مدیران سپاهان چند سالی است تفکر خودشان را بابت جذب ستاره‌ها عوض کرده و با بها دادن به جوانان کار را پیش مي‌برند‌. تیم امسال هم تیمی جوان با بازیکنان تاثیرگذار بسته شده که قطعا بهتر از سال قبل نتیجه مي‌گیرد و آینده برای این تیم است‌. با این همه سپاهان همیشه هدفش قهرمانی است و اگر هم به این عنوان نرسد با همین فکر و هدف پا به لیگ مي‌گذارد.