b_Newsبرای منصوریان که از «اخراج» می‌ترسد

کاش آفتاب را انکار نمی‌کردی!

تاریخ: 1395/11/08
زمان: 12: 50
نوع: خبر
بردیا احمدی

واکنشی که علیرضا منصوریان به محرومیت استقلال از جذب بازیکن در پنجره نقل و انتقالات زمستانی نشان داد، تا حدودی عجیب و غیرقابل دفاع بود. سرمربی آبی‌ها در ویدئویی که به نظر «سفارشی» می‌رسید، روبه‌روی دوربین سایت رسمی باشگاه نشست و با متهم کردن مدیران قبلی، به دفاع از عملکرد رضا افتخاری در این پرونده پرداخت. او یک مشت حرف تکراری در مورد لزوم عقد قرارداد محکم با بازیکنان خارجی به زبان آورد و پس از آن مطالبی در مورد مدیران سابق مطرح کرد که باعث عصبانیت شدید فتح‌ا...زاده و افشارزاده شد.
در اینکه مدیران قبلی استقلال هم آنقدرها کامل و ششدانگ نبوده‌اند تردیدی نیست، اما چه کسی می‌تواند کتمان کند مدیریت فعلی در رفع و رجوع پرونده عادل شیحی دچار قصور شده و نتوانسته جلوی فاجعه را بگیرد؟ صدقه سر فوتبال دولتی ایران، پرسپولیس و استقلال مدام مدیر عوض می‌کنند و بیشتر این افراد هم که تخصص کافی را ندارند، میراث‌دار انبوهی از مشکلات می‌شوند. آنها پرونده‌های بدهی مالی زیادی را به ارث می‌برند و در ادامه خودشان هم پرونده‌های مشابه بیشتری برای مدیران بعدی به جا می‌گذارند. در عین حال اما، حتی در همین «بی‌سازمانی» هم همه حواس‌شان هست که اگر جایی کارد به استخوان نزدیک شد و قرار بود فاجعه‌ای رخ بدهد، جلوی ضرر را بگیرند و مشکل را فورا حل کنند. حالا اینکه چطور افتخاری و همکارانش به نامه‌های متعدد فیفا واکنش لازم را نشان نداده‌اند و موضوع را آنقدر عقب انداخته‌اند که چنین ضرری متوجه باشگاه شود، در نوع خودش شگفت‌انگیز است. از این عجیب‌تر اما، دفاع منصوریان از چنین مدیریتی است.
شاید سرمربی جوان استقلالی‌ها فکر می‌کند با دفاع امروزش از افتخاری، فردا می‌تواند حتی در صورت ناکامی برابر السد قطر هم جایگاه خودش را بیمه کند و از اخراج بگریزد. البته این فقط یک فرضیه است؛ آنچه اگر درست باشد باید به حال علیمنصور نگران شد. ای کاش مرد اول نیمکت استقلال یاد می‌گرفت طوری حضور داشته باشد که کیفیت کارش از او دفاع کند و نیازی به این حرف‌ها نباشد. کاش او جوری در استقلال نتیجه می‌گرفت که فکر اخراجش هم به ذهن کسی خطور نکند، نه آنکه از بیم برکناری، دست به انکار آفتاب بزند!

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.