b_Newsشهرام اهل کلاس گذاشتن نیست، به تیم ملی برمی گردد/ از لیست امید پیشنهاد داشتم اما قبول نکردم

بهنام محمودی: قبل از شورای شهر ماهی صد میلیون در می آوردم!

b_News مردم نشان دادند شام دادن در رای دادن آنها اثری ندارد
تاریخ: 1396/03/04
زمان: 19: 25
نوع: گفتگو
بهنام محمودی معتقد است اگر لیست امید نبود، همه ورزشکاران بلا استثنا همه رای می آوردند!

حامد جیرودی/ رای نیاوردن ورزشکاران در انتخابات شوراهای شهر و روستا فقط به شورای شهر تهران مربوط نمی شود چرا که در انتخابات شورای شهر کرج هم تعدادی از ورزشکاران کاندیدا شده بودند هم رای نیاوردند. یکی از این چهره های ورزشی بهنام محمودی کاپیتان سابق تیم ملی والیبال بود که در دوره فعلی شورای شهر کرج حضور داشت اما با رای آوردن لیست امید به صورت کامل، او هم به دوره جدید شورای شهر راه پیدا نکرد اما او در گفت و گویی که با «گل» داشت، از این اتفاق ابراز خوشحالی کرد!

 

در این دوره نتوانستید به شورای شهر راه پیدا کنید!
نه فقط من، بلکه هیچ کدام از اعضای فعلی نتوانستند راه پیدا کنند چرا که لیست اصلاح طلب ها به صورت کامل رای آورد. البته من از این اتفاق خوشحال هستم. چرا که با وجود ایرادهایی که به لیست امید وارد هست، مردم کرج به سمت و سویی رفتند که دیگر کاغذ و روزنامه و بنر و شام دادن بر رای دادن افراد اثری نداشت.

 

اما هادی ساعی بر این عقیده است که رای آوردن کامل لیست امید در شهرهای مختلف، اتفاق خوبی نیست!
همانطور که گفتم ایرادهایی به این لیست وارد است. مثلا بعضی افراد لیست شاید بین خودشان هم مقبولیت نداشته باشند اما به هر حال، یک لیست باید عیار و یک اعتبار وزنی داشته باشد تا مردم به آن رای بدهند و سمت و سوی سیاسی مشخصی داشته باشد. در این لیست هم تعدادی از چهره های کاربلد و کار کشته حضور دارند. البته به من هم پیشنهاد شد که در این لیست باشم اما قبول نکردم.

 

پشیمان نیستید؟
نه ببخشید برای چه پشیمان باشم؟ مگر عضویت در شورای شهر چه چیزی دارد؟! عضو شورای شهر یعنی نماینده مردم برای پیگیری امور روزمره آنها.

 

اما شاید برای خیلی ها عضویت در شورای شهر نفع مالی هم داشته باشد!
به نظر من هر کسی با این منظور وارد شورای شهر شود، ضرر کرده است. ضمن این که ناظران و بازرسان مختلفی هستند که به تخلفات رسیدگی می کنند. خود من برای این انتخابات 20 میلیون هزینه کردم اما بعضی ها هم بوده اند که دو میلیارد خرج کرده اند! من حقوق ماهیانه ام از شورا سه میلیون و 400 هزار تومان بوده که یک میلیون و 200 هزار تومان بابت هزینه ایاب و ذهاب می گرفتم که در مجموع ماهی چهار میلیون و 600 هزار تومان می شده. در حالی که من قبل از شورا کار اقتصادی می کردم و خدا را شکر شرایط مالی ام بد نبود و ماهی صد میلیون تومان هم در می آوردم اما به لحاظ مالی با حضور در شورا ضرر هم کردم!

 

اصلا چه شد که تصمیم به حضور در شورای شهر گرفتید؟
من معتقدم اگر افراد در حوزه ای کاری از دست شان بر می آید باید انجام دهند. برای همین من هم تشخیص دادم که می توانم در شورای شهر کرج خدمت کنم. با این که بعضی از دوستان ورزشی نتوانسته اند کاری انجام دهند و عملکردشان مناسب نبوده است اما من معتقدم که شورای شهر یک پارلمان شهری است که نمایندگان از اقشار مختلف مردم از هنرمند و ورزشکار و پزشک می توانند در آن حضور داشته باشند و به مردم خدمت کنند. شورای شهر شورای شهرداری نیست که فقط مهندس و نقشه بردار و راه ساز بخواهد. باید نمایندگانی از همه اقشار باشند تا به همه طیف ها از کارگر و بانوان و وکلا و ... رسیدگی شود.

 

فکر می کنید توانستید در این شورا تاثیرگذار باشید؟
بله به نظر خودم تاثیرگذار بودم. در بخش مناطق محروم، محیط زیست، باغ سیب، کمک گرفتن از بدنه شهرداری، پزشکی و مذهبی کارهایی بود توانستم کمک کنم. من با سند حرف می زنم و می توانید پرس و جو کنید. البته ایرادهایی هم داشتیم که امیدوارم در دوره های بعد کامل شود.

 

شما در چه زمینه هایی تخصص داشتید؟
من در زمینه کشاورزی، محیط زیست، شهرسازی، معماری و ورزش که تخصص اصلی ام است کمک هایی را انجام دادم. ضمن این که خودم هم بچه پایین شهر هستم و سعی کردم که به مردم محروم هم خدمت کنم.

 

رشته تحصیلی تان چیست؟
من دکترای مدیریت ورزشی دارم.

 

حالا که برای دوره جدید رای نیاورده اید، می خواهید چه کار کنید؟
من همانطور که گفتم کارهای اقتصادی خودم را دنبال می کنم. البته من همیشه سرباز مردم و نظام هستم. این جایی هم که بودیم امانت بود و من اصلا دل بسته آن نبودم. از هر چند نفری هم که دوست دارید بپرسید بهنام محمودی چطور بود؟!

 

در شورای شهر تهران هم ورزشی ها رای نیاوردند. فکر می کنید اگر لیست امید نبود شما و آنها رای می آوردید؟
شک نکنید که بلا استثنا همه رای می آوردند! حداقل در همین شورای شهر کرج 13، 12 نفر از همین شورای فعلی هم رای می آوردند.

 

حمیدرضا قلی پور ستاره تیم ملی ووشو هم از کرج کاندیدا شده بود اما او هم رای نیاورد!
بله. البته ایشان جوان است اما همین که جسارت داشت و آمد خیلی خوب بود و امیدوارم که در دوره های بعدی موفق باشد.

 

قبلا نام شما برای ریاست فدراسیون والیبال مطرح شده بود. حالا که محمدرضا داورزنی معاون وزیر ورزش شده، برای دوره بعد ریاست فدراسیون کاندیدا می شوید؟
من هر جایی که به نظرم برسد که می توانم کمک کنم می روم. من هیچ وقت دنبال جایگاه و پست و مقام نبوده ام. شما خودتان فکر می کنید وجهه ورزشی من مهم تر است یا شورای شهری ام؟

 

وجهه ورزشی تان.
خدا خیرتان بدهد. من در شورای شهر که بودم حتی یک سفر برون مرزی هم نرفتم. در حالی که قبل از شورا، 80، 70 سفر خارجی داشتم. من سه سال در خارج از ایران زندگی کرده ام. پس می بینید که به این چیزها نیازی ندارم. الان هم اگر در حوزه مدیریت، مربیگری یا پرورش استعدادها بتوانم کاری انجام بدهم، خوشحال می شوم.

 

درباره وضعیت فعلی تیم ملی والیبال با مربیگری کولاکوویچ چه نظری دارید؟
خوشبختانه تیم ملی در شرایط خوبی قرار دارد. تیم ملی از مقطع شانس و نتایج زودگذر عبور کرده و به یک بلوغ فکری خوبی رسیده است. بازیکنان هم شاید گاهی آسیب هایی داشته باشند اما با پشتوانه سازی و برنامه خوبی که فدراسیون دارد و با مربی جنتلمن و با دیسیپلینی که استخدام کرده، می تواند به موفقیت برسد.

 

برادرتان شهرام محمودی همچنان نمی خواهد به تیم ملی برود؟!
اتفاق دیشب ( سه شنبه) با شهرام صحبت کردم. خدا را شکر پنج کیلو وزن کم کرده و با مربی سابق تیم ملی در بانک سرمایه کار می کند و تیم شان هم قرار است که به آسیا اعزام شود. شهرام در مقطعی کمردرد گرفته بود و فشار زیادی به او می آمد. او 27 سالش است و قطعا تا چهار پنج سال دیگر و حداقل تا المپیک 2020 می تواند برای تیم ملی بازی کند. بازی کردن برای تیم ملی افتخار است و شهرام هم کسی نیست که بخواهد کلاس بگذارد. اما او وقتی من را می دید که الان هم زانو درد دارم و درست نمی توانم بنشینم، فکر کرد که در آینده مثل من خواهد شد. برای همین تصمیم گرفت چند ماهی استراحت کند و ان شاء ا... به تیم ملی برمی گردد.

 

ان شاء ا... که همین طور خواهد بود.
فقط من می خواهم ریاست جمهوری را به آقای روحانی تبریک بگویم. ایشان در کنار مرحوم آیت ا... هاشمی رفسنجانی زحمات زیادی کشیدند و ما حتی در کرج هم یک پل زیرگذر را به نام آقای هاشمی زدیم. امیدوارم برنامه های دولت یازدهم ادامه پیدا کند. در بحث اشتغال جوان ها، کشاورزی و حمل و نقل مشکلاتی وجود دارد که باید برطرف شود و سود بانک ها هم به زیر 10 درصد برسد تا مردم پول خود را از بانک ها بیرون بکشند تا به رشد اقتصاد و تولید کشاورزی کمک شود.

 

در ورزش عملکرد دولت را چطور دیدید؟
آقای سلطانی فر از دوستان صمیمی من است اما اعتقاد دارم که در کوتاه مدت نمی توان نتیجه گرفت و باید برنامه های بلند مدت داشت تا همه رشته ها مثل فوتبال و والیبال رشد پیدا کنند. شاید نتایج در دو سه سال اول باب میل نباشد اما اگر پشتوانه سازی شود، به نتیجه می رسیم.

 

 

 

 

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.