b_Newsروزی سایمان را به مسابقه می برم

مهدی زاده: در تیم ستارگان جهان به عنوان تنها ایرانی با آلمانی ها مبارزه نمایشی دارم

b_News در انتخابی رقیبی نداشتم که مبارزه کنم
تاریخ: 1396/03/06
زمان: 10: 55
نوع: گفتگو
امیر مهدی زاده کاراته کای تیم ملی که خود را برای مسابقات قهرمانی آسیا آماده می کند، بدون مبارزه انتخابی برای این رقابت ها انتخاب شد.

نگار رشیدی

اواخر تیر کاراته کاهای ایران باید در تاتامی قهرمانی آسیا حاضر شوند. به همین منظور روز پنجشنبه میدان انتخابی برای مدعیان برپا شد و در نهایت نفرات منتخب برای قهرمانی آسیا کارشان را در اردوی تیم ملی آغاز کردند. هرچند ذبیح ا... پورشیب کاپیتان تیم در وزن 84 رقابت را به حریف واگذار کرد تا غایب بزرگ آسیا باشد.

در آن سو اما امیر مهدی زاده که رقیبی برای مبارزه نداشت، در وزن خودش فیکس شد تا بعد از دو برنزی که در سال جدید گرفت، این بار طلایی شود. مهدی زاده در گفت و گو با «گل» از حضورش در تیم ستارگان جهان خبر داد که قرار است در روز جهانی کاراته دیداری نمایشی با تیم ملی آلمان برگزار کنند.

 

شما بدون رقابت انتخابی راهی قهرمانی آسیا می شوید.

بله در انتخابی تیم ملی من حاضر شدم اما از آنجایی که رقیبم ترجیح داد در یک وزن بالاتر شرکت کند، طبیعتا من هم حریفی نداشتم که مبارزه کنم و برای مسابقات انتخاب شدم. تمام هدفم را هم روی این گذاشته ام که با تمام توان در مسابقه شرکت کنم و بهترین نتیجه را به دست بیاورم.

 

بعد از دو برنز الان دیگر باید به طلا فکر کنید. درست است؟

بله من در کاراته وان امارات و کشورهای اسلامی مدال برنز گرفتم. البته مسابقات امارات که حکم بازی تدارکاتی داشت و من بدون اردو و تمرین و شرایط آمادگی خوب مبارزه کردم. اما برای کشورهای اسلامی خیلی خوب تمرین کرده بودم و از همه لحاظ از حریفم برتر بودم اما به خاطر یک اشتباه در ثانیه آخر طلا را از دست دادم. به هر حال در ورزش این اتفاقات می افتد. مثل فوتبال که در دقیقه آخر نتیجه بازی عوض می شود. در کاراته هم مرتکب اشتباه شدن اجتناب ناپذیر است. اما من از این اشتباه درس گرفتم و ان شاءا... برای قهرمانی آسیا بدون اشتباه ظاهر می شوم.

 

بعد از قهرمانی آسیا چه رقابتی را در پیش دارید؟

پس از آن باید در بازی های جهانی که سهمیه اش را دارم شرکت کنم. آنجا هم به دنبال بهترین عملکرد هستم و از آنجایی که مدال طلای جهان و آسیا را در کارنامه دارم، حریفان روی من خیلی فکر و برنامه ریزی کرده اند و من هم باید از عناوینی که دارم دفاع کنم.

 

شما گفته بودید حین مسابقه به هیچ چیز جز مبارزه فکر نمی کنید؟ سایمان توانسته در زمان مسابقه جایی در ذهن تان باز کند؟

بله همانطور که گفتید من در هر مسابقه تمام تمرکزم را روی کارم می گذارم و قضیه زندگی ام را جدا نگه می دارم. سایمان برای من یک هدیه الهی است و ارزش زیادی برای من دارد. من همیشه از سایمان انرژی زیادی می گیرم و همیشه انگیزه زیادی به من می دهد. من به نوعی تمام زحماتم را در سایمان می بینم تا آینده خیلی خوبی داشته باشد.

 

در این آینده خیلی خوب کاراته باید نقش پررنگی داشته باشد.

سایمان صددرصد ورزشکار خواهد شد اما رشته اش را خودش انتخاب می کند.

 

نمی خواهید یک بار سایمان و همسرتان را به مسابقه ببرید؟

چرا اتفاقا خیلی دوست دارم این اتفاق بیفتد. تا الان که سایمان خیلی کوچک بوده، اما در آینده قطعا این کار را خواهم کرد.

 

به کاراته برگردیم. بعد از باکو فرجی رییس فدراسیون گفته بود در سه وزنی که خوب نبودیم ورزشکاران باید پاسخگو باشند. به نظر شما سهم ورزشکار در ناکامی چقدر است که برایش توضیح دهد؟

 

این سوال را باید از خود آقای فرجی بپرسید. اما به هر حال یک ورزشکار وقتی در اردوی تیم ملی تمرین می کند، هرچیزی که به او تکلیف شود را انجام می دهد. ورزشکار در خانه اش که تمرین نکرده. من فکر می کنم این موضوع خیلی صحبت درستی نباشد اما باز هم چون من این حرف را از ایشان نشنیدم بهتر است از خودشان بپرسید.

 

وضعیت اردو چطور است؟

ما در حال جاضر در استادیوم آزادی تمرین می کنم. خوشبختانه شرایط تمرینی، خوابگاه و ... خوب است و مشکلی نداریم.

 

گویا شما یک رقابت دیگر هم در پیش دارید؟

بله من آخر ماه به دعوت فدراسیون جهانی در تیم ستارگان جهان حضور دارم که قرار است به مناسبت روز جهانی کاراته تیم ستارگان دیداری نمایشی با تیم ملی آلمان داشته باشد. از کشور ما من تنها نماینده هستم و نمایندگان دیگر کشورها را اعلام نکرده اند که سورپرایز باشد. از اینکه من برای تیم ستارگان انتخاب شدم خیلی خوشحال هستم و این اتفاق را برای کشورم یک افتخار می دانم و تمام تلاشم را می کنم که نماینده شایسته ای برای کاراته کشورم باشم.