b_Newsنتیجه بازی رفت حاشیه امنیت برای استقلال نیست

دین‌محمدی: استقلال محکم بازی کند فیفا هم نمی‌تواند حاشیه درست کند

تاریخ: 1396/03/07
زمان: 12: 10
نوع: خبر
هافبک سابق استقلال پیروزی یک بر صفر این تیم در بازی رفت مقابل العین امارات را تضمینی برای صعود به جمع هشت تیم برتر آسیا نمی‌داند.

صديقه فتاحي/ سیروس دین‌محمدی هافبک سابق استقلال پیروزی یک بر صفر این تیم در بازی رفت مقابل العین امارات را تضمینی برای صعود به جمع هشت تیم برتر آسیا نمی‌داند چون اعتقاد دارد که جبران یک گل کار چندان سختی نیست و استقلالی‌ها در امارات باید کاملا هوشیار بوده و با آرامش و تمرکز بالایی بازی کنند تا بتوانند از سد العین بگذرند و به مرحله بعدی مسابقات صعود کنند.

بازی استقلال و العین را در ورزشگاه آزادی چطور دیدید؟
اعتقادم این است که استقلال درست است خوب بازی نکرد اما توانست نتیجه را به نفع خودش رقم بزند. البته برد یک بر صفر نتیجه خطرناکی است و استقلال در بازی برگشت باید در کار دفاعی خیلی تمرکز داشته باشد. استقلال شانس بزرگی که دارد این است که بازیکنانی دارد که ضربات ایستگاهی را خوب می‌زنند و می‌توانند از این روش به گل برسند.

العین را چطور تیمی دیدید؟
العین خیلی حرفه‌ای است و خیلی راحت بازی می‌کند. آنها بیشتر پاس‌های کوتاه می‌دهند و کمتر پاس بلند می‌دهند. هافبک‌های استقلال باید خیلی مراقب باشند که پشت آنها خالی نشود و بازیکنان العین پشت خط هافبک استقلال توپ نگیرند.

عمر عبدالرحمن به عنوان بهترین بازیکن آسیا می‌تواند سرنوشت این بازی را عوض کند؟
در بازی رفت که هیچی از او ندیدم و انگار العین داشت 10نفره بازی می‌کرد و اینکه بخواهد نتیجه را عوض کند من چنین چیزی ندیدم. شاید هم عبدالرحمن در بازی رفت خیلی با احتیاط بازی کرد تا در بازی برگشت با تمام توان بازی کند. فکر می‌کنم عبدالرحمن در تهران با تمام توانش بازی نکرد و توانش را برای بازی برگشت نگه داشته است. العین در تهران مهاجم نوک نداشت اما آنها در خانه خودشان متفاوت بازی کرده و هجومی بازی خواهند کرد و آنجا می‌شود دید عبدالرحمن چه خصوصیاتی دارد.

با حواشی کشورهای عربی باید چکار کنیم؟
این حواشی از اول بوده و همیشه حاشیه داشته‌اند و شکی نیست که دنبال حاشیه هستند اما همه‌چیز را باید در زمین نشان داد. استقلال اگر یک گل از روی ضربه کاشته یا فاصله 25متری بزند حاشیه‌ها تمام می‌شود. این مسایل دست تیم است که چطور بازی کند تا حاشیه‌ها تمام شود. اگر استقلال محکم بازی کند و گل بزند فیفا هم نمی‌تواند کاری بکند چه برسد به کشورهای عربی که حاشیه‌های آنها را کاملا می‌شناسیم.

باتوجه به نتیجه بازی رفت الان استقلال را جزو هشت تیم برتر آسیا می‌دانید؟
من می‌گویم نه، چون نتیجه یک بر صفر زیاد حاشیه امنیت ندارد. اگر استقلال دو بر صفر برده بود الان 90درصد صعود کرده بود چون یک گل را جبران کردن زیاد سخت نیست. استقلال در این بازی زیاد عقب نیاید و در ضدحملات و به‌خصوص ضربات ایستگاهی زهردار باشد.

رحمتی به عنوان کاپیتان در این شرایط حساس چه وظیفه‌ای دارد؟
در این بازی‌ها به خصوص در خانه حریف بازیکنان باتجربه می‌توانند از تجربه‌شان استفاده کنند. باید با حوصله بازی کنند و اصلا عجله نکنند و با تمرکز و آرامش بازی کنند که این آرامش را کاپیتان به بازیکنان جوان و باتجربه تیم می‌دهد. بازیکنان باتجربه در ترکیب استقلال هستند اما نقش اول را کاپیتان دارد که استرس به بازیکنان ندهد و فقط به تیم آرامش بدهد.

منصوریان در این بازی حساس و سرنوشت‌ساز چه نقشی دارد؟
از منصوریان شناخت داریم. او لب خط هیجان خوبی دارد و خوب به بازیکنان انرژی می‌دهد و می‌تواند بازیکنان را تحریک کند تا بیشتر بدوند. خیلی مهم است که وقتی تیم تحت فشار است مربی به بازیکنان روحیه و انگیزه بدهد.

چقدر شانس صعود برای استقلال قائل هستید؟
من امیدوارم استقلال بتواند صعود کند. ما به عنوان استقلالی که با این تیم در آسیا مقام آورده‌ایم امیدواریم استقلال از این مرحله صعود کند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.