b_Newsپیشنهاد از پرسپولیس و سپاهان بود اما پیکان برای رسیدن به هدف‌هایم مناسب‌تر بود

مرتضی آقاخان: آقامجید صلاح بداند جای خالی منشا را بهتر از خودش پر می‌کنم

تاریخ: 1396/03/08
زمان: 10: 11
نوع: گفتگو
مرتضي آقاخان براي تمديدش با پيكان هدفي دارد.

سیدیاسر رضوی /  بعد از مطرح شدن نامش برای پرسپولیس و سپاهان به عنوان یکی از بازیکنان مطرح تیم مجید جلالی در لیگ شانزدهم با پیکان برای یک فصل دیگر تمدید کرد‌. مرتضی آقاخان دلیل این تصمیم خودش را هدفی بیان مي‌کند که با حضور در پیکان به آن مي‌رسد و شاید رفتن به پرسپولیس با تراکم بازیکنی که در آن تیم وجود دارد، برایش محقق نمي‌شد‌. این بازیکن جوان پیکان گویا از حالا برای جای خالی منشا دندان تیز کرده چون خودش مي‌گوید اگر مجید جلالی صلاح بداند و به او بازی بدهد قطعا به بهترین شکل جای خالی او را پر مي‌کند‌.  

قراردادت را با پیکان تمدید کردی؟
راستش را بخواهید در این چند وقت پیشنهادهای خوبی از سوی باشگاه و دوستان به من رسید که روزها و هفته‌ها در مورد آن‌ها فکر کردم و بعداز مشورتی که با خیلی از بزرگان و صاحب نظران داشتم بهترین تصمیم را گرفتم تا به پیشرفت فوتبالی ام کمک کرده و به اهدافی که در ذهنم دارم، نزدیک شوم‌. پیشنهادها به نحوی بود که یا با پیکان مساوی بودند یا در تیم‌هاي دیگر با اینکه اسم و رسم داشتند و تیم‌هاي بزرگی بودند شرایط برای رشد فراهم نبود‌. هدفم برای جدایی از پیکان که خانه خودم هست به نحوی بود که شرایط فرق کند و صددرصد متفاوت باشد تا به جایگاهی که دوست دارم برسم‌.

در خبرها بود که از پرسپولیس و سپاهان پیشنهاد جدی داشتی و حتی صحبت هایی هم با تو مطرح شده بود‌. فکر نمي‌کنی برای رسیدن به هدفی که از آن صحبت مي‌کردی حضور در این تیم‌ها خیلی کمکت مي‌کرد و برای تمدید عجله کردی؟
همانطور که گفتم یک هفته بیشتر بود که این پیشنهادها از سوی پرسپولیس و سپاهان مطرح شده بود اما هرچه فکر کردم و مشورت گرفتم شرایط حضور در این تیم‌ها به نحوی بود که نمي‌توانست در این مقطع به من کمک کند‌. من به دنبال پول نبودم چون مهم‌ترین مساله برایم این بود که بازی کنم و توانایی‌هاي خودم را بیش از پیش به نمایش بگذارم‌. گزینه اول تا سوم من برای حضور در هر تیمی پیشرفت بود و پرسپولیس با اینکه خوب بود اما با آن همه بازیکن طراز اول و تراکمی که وجود دارد قطعا فرصت کم در اختیار من قرار مي‌گرفت‌. من به زمان نیاز دارم تا خودم را اثبات کنم و جایگاهم را بیش از پیش ارتقا بدهم‌.

همیشه در مصاحبه‌هایت گفته‌ای مهاجم نوک پست تخصصی‌ات است‌. با رفتن منشا مي‌توانی جای خالی او را پر کنی؟
همیشه این بحث بوده و در مورد آن از من سوال مي‌شود و من همه جا گفته ام که دوست دارم در پست تخصصی خودم که مهاجم نوک است بازی کنم و توانایی‌هاي خودم را نشان بدهم‌. با این حال تغییر پستی که آقامجید فصل گذشته برای من لحاظ کرد به صلاحم بود چون یک تجربه جدید بود که بتوانم یک بازیکن چند پسته شوم و تنها یک بازیکن نوک نباشم‌. با این حال اهل ماجراجویی هستم و دوست دارم در پستی که به آن آشنایی دارم و علاقه‌مند آن هستم بازی کنم و توانایی‌هایم را بیش از پیش به کادرفنی و باشگاه نشان بدهم‌. با این همه گوش به فرمان هستم و به عنوان سرباز پیکان هر تصمیمی که آقامجید بگیرد به آن احترام مي‌گذارم‌.

نگفتی مي‌توانی در صورتی که جلالی تو را در نوک خط حمله پیکان به کار بگیرد جای خالی منشا را پر کنی و حتی در کورس آقای گلی قرار بگیری؟
صحبت در مورد مساله آقای گلی که اصلا زود است و هیچ حرفی نزنم بهتر است‌. با این حال وقتی مي‌گویم دوست دارم مهاجم نوک بازی کنم نشان دهنده مطمئن بودنم از توانایی‌هایم است‌. یکی از انگیزه‌هایم این است که فرصت به من داده شود در پست تخصصی خودم بازی کنم چون امسال مي‌خواهم خیلی چیزها را ثابت کنم‌. مطمئن باشید اگر آقامجید صلاح بداند و مهاجم نوک بازی کنم جای منشا را بهتر از خودش پر مي‌کنم‌.

و اینکه شرایط پیکان و حفظ شاکله اصلی تیم را چطور مي‌بینی؟
مجموعه کادرفنی ماندند و تیم را تقریبا حفظ کردند که این یک اتفاق خوب است‌. چند بازیکن ما جدا شدند و برای آنها آرزوی موفقیت مي‌کنم اما همه ما چه قدیمی‌ها و چه بازیکنان جدید در جهت اهداف باشگاه حرکت مي‌کنیم تا به لطف خدا لیگ هفدهم را با قدرت آغاز و به پایان برسانیم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.