b_News ۵۰ درصد راه صعود را طی کرده‌ایم

منصوریان: پنالتی دقیقه ۹۰ بازی رفت، هدیه الهی بود

b_News امیدوارم داوران با تمرکز و توجه کافی سوت بزنند
تاریخ: 1396/03/07
زمان: 17: 49
نوع: خبر
سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت که تیمش ۵۰ درصد راه صعود به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا را طی کرده است.

به گزارش سایت روزنامه گل، علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از دیدار استقلال مقابل العین امارات گفت: فردا (دوشنبه) بازی سختی خواهیم داشت. ما 50 درصد راه صعود را طی کرده‌ایم و می‌خواهیم 50 درصد باقیمانده را فردا پشت سر بگذاریم.
وی افزود: من با نفت‌تهران مقابل این تیم به میدان رفته‌ام و آن زمان با یک بازی منسجم، موفق شدیم بازی را ببریم. داور بازی باید خیلی دقت و تمرکز بالایی داشته باشد، چون در بازی فردا خیلی اثر گذار خواهد بود. داوران در این مرحله از رقابت‌ها می‌توانند اثر گذار باشند. امیدوارم داوران با تمرکز و توجه کافی سوت بزنند.
سرمربی تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: به هرحال یک انسان بازی را سوت می‌زند و ممکن است داور هم اشتباه کند. مسئله ویدیو چک هم که اخیرا درحال انجام است. همانطور که گفتم داور به عنوان یک انسان احتمال اشتباه دارد. با این حال، اعتقاد دارم که فرشید اسماعیلی نباید در بازی قبل اخراج می‌شد. بازیکن حریف با یک هوش بالا باعث اخراج بازیکن من شد و داور در آن صحنه اشتباه کرد. در جریان بازی هم چندین صحنه رخ داد. من در این سال‌ها نگاه می‌کنم و می‌بینم که بخشی از روند نتایج روی اشتباه غیرعمد داور رخ می‌دهد. هر دو تیم می‌جنگیم و اگر داوری روی نتیجه اثر بگذارد، یکی از دو تیم یعنی ما و العین لطمه می‌خوریم. من فکر می‌کنم شاید تا چند سال آینده با ورود تکنولوژی به فوتبال، این اشتباهات مثل بسکتبال و والیبال به کمترین حد ممکن برسد و یا اصلا از بین برود، اما تا زمانی که یک انسان داور بازی است، ممکن است اشتباه غیر عمد رخ دهد. این خیلی مهم است که داور به لحاظ روحی روانی و فیزیکی آمادگی لازم را داشته باشد. ما همیشه به داوری احترام می گذاریم. هرچه قدر داوری فردا با دقت‌تر باشد، به هر دو تیم کمک خواهد کرد.
منصوریان در خصوص صحنه پنالتی استقلال در اواخر بازی دیدار رفت مقابل العین گفت: فکر می‌کنم که پنالتی دقیقه 90 با توجه به اشتباه بازیکن العین یک هدیه الهی بود. جریان بازی مساوی بود، اما ما امیدوار به گلزنی بودیم. العین با وجود برادران عبدالرحمن خیلی خطرناک بود. در دقیقه 90 توانستیم سه امتیاز را بگیریم. همین پنالتی دقیقه 90 می‌تواند این امیدواری را به ما بدهد که در طول 90 دقیقه به ساختار دفاعی العین آسیب بزنیم.
وی ادامه داد: ما در استادیوم آزادی تجربه بازی برابر 100 هزار نفر را داشتیم و می‌دانیم که العین فردا تماشاگران زیادی خواهد داشت. همچنین می‌دانیم که بخش اعظمی از هواداران فوتبال امارات، حمایت کنندگان العین در بازی روز دوشنبه خواهند بود، اما جوانان خود را از فیلترهای زیادی رد کردیم. بازی با السد و یاران ژاوی، دربی‌های سنتی تهران و غیره از جمله این فیلترها است و ما مشکلی بابت حضور هواداران العین در ورزشگاه نداریم.
سرمربی تیم فوتبال استقلال تصریح کرد: بازیکنی که در کنار من نشسته(مهدی رحمتی) نزدیک به 10 سال دروازه‌بان تیم ملی بوده و 80 بازی ملی دارد. قسمت اطمینان کادرفنی ما از دروازه شروع می‌شود و رحمتی فردا یکی از بهترین بازی‌های خود را انجام می‌دهد. از هواداران می‌خواهم 10 درصد مربوط به ما را پر کنند. العین و الاهلی امارات تبدیل به قطب‌های فوتبال آسیا شدند و این موضوع را فارغ از هر نتیجه‌ای می‌گویم.ز

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.