b_Newsامکان تعویق 20 روزه لیگ نیست

بهاروند: عابدینی به دلیل مشغله زیاد کمیته اقتصادی استعفا کرد

تاریخ: 1396/03/08
زمان: 12: 29
نوع: خبر
رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران، گفت: امیر عابدینی به دلیل مشغله زیاد در کمیته اقتصادی از سمت خود در سازمان لیگ استعفا کرد.

به گزارش سایت روزنامه گل و به نقل از فارس، حیدر بهاروند در مورد حضور در حرم رهبر کبیر انقلاب و تجدید میثاق با امام خمینی، گفت: تجدید میثاق را همیشه داشتیم و به آن پایبند هستیم. کل کشور ما اعتقاد راسخ به این تجدید میثاق دارند و همراه با سایر ورزشکاران به اینجا آمدیم تا در حرم امام خمینی تجدید میثاقی دوباره داشته باشیم. خودم هر چند ماه یکبار به حرم می‌آیم.
وی در مورد اینکه برخی از مربیان به زمان شروع لیگ برتر انتقاد داشتند، خاطرنشان کرد: برنامه لیگ را به سعید فتاحی گفتیم اعلام کند. اگر قرار به تغییر باشد شاید یک هفته‌ای زمان این طرف و آن طرف شود. اما اینکه بخواهیم 20 روز تغییر دهیم امکان پذیر نیستیم. احتمال دارد شروع لیگ چند روزی به تعویق بیفتد.
رئیس سازمان لیگ در مورد اینکه جلسه‌ای بین مربیان باشگاه‌ها با کارلوس کی‌روش برگزار می‌کند، اظهار داشت: جلسه‌ای به این شکل نداشتیم. کی‌روش چند جلسه با فتاحی برگزار کرد. برنامه تیم ملی و باشگاه‌ها برایمان اولویت دارد. اگر باشگاه خوب نداشته باشیم تیم ملی هم قوی نخواهد بود. جوانان خوبی در فوتبال ایران حضور دارند این جوانی تیم ملی امیدی برای آینده فوتبال کشور است. چند روز قبل یک جلسه هم اندیشی با مربیان بود که صحبت‌های خوبی صورت گرفت. این صحبت‌ها را فتاحی به کی‌روش انعکاس می‌دهد تا اگر اقدامی لازم بود  انجام شود.
وی در مورد غیبت مربیان در جلسه هم‌اندیشی، تصریح کرد:‌ از مربیان دعوت کردیم و اینکه برخی نیامدند باید خودشان پاسخگو باشند. به صورت کتبی از همه دعوت شد.
بهاروند در مورد مشکلاتی که بین کی‌روش و مربیان لیگ برتری به وجود می‌آید، اظهار داشت: جلسه‌ای گذاشتیم که مربیان آمدند و حرف‌هایشان را زدند این صحبت‌ها را به تاج اعلام می‌کنیم. تاج هم قطعا با کی‌روش صحبت می‌کند. تیم ملی وضعیت خوبی دارد. در مسیرمان به جام جهانی شاید تعطیلات کمتری داشته باشیم. فقط فیفادی‌ها را در پیش داریم و مسابقات رسمی دیگر در لیگ امسال نیست. باید برنامه‌ریزی کنیم که تیم ملی خوبی داشته باشیم و بتوانیم نتیجه بگیریم. کی‌روش نظرش این است که در جام جهانی به مرحله دوم صعود کنیم. صعود که تقریبا قطعی است اما مهم صعود به مرحله بعد است. کی‌روش این برنامه‌ریزی را دارد که تیم صعود کند. فوتبال ایران شایسته کسب موفقیت است. جوانان ایران که در جام جهانی مقابل پرتغال حذف شدند نشان دادند از حریف خود چیزی کم ندارند. همین جوانان تیم بزرگسالان پرتغال را تشکیل خواهند داد. فاصله‌ها خیلی کم است. ویدئو چک بد موقعی به داد پرتغال رسید. تیم ما نباید اوت می‌شد. بعد از چهل سال کار خوبی شد و با این جوانان به آینده امیدوار هستیم.
وی در مورد استعفای امیر عابدینی از هیأت رئیسه سازمان لیگ، خاطرنشان کرد:  عابدینی استعفا داد که ما موافقت نکردیم. او گفت چون در سازمان اقتصادی است مشغله زیادی دارد. برخی روزها عابدینی 10 تا 12 ساعت در جلسه است هم من و هم تاج با این استعفا مخالفت کردیم اما او دیروز گفت واقعا نمی‌تواند کار را ادامه دهد. از عابدینی در کارهایمان مشورت می‌گیریم. او دیروز قطعا گفت نمی‌توانم همکاری کنم. کل درآمد فوتبال در سازمان اقتصادی است. تمام درآمد فوتبال در آنجا جمع شده و کار بسیار سخت است. گاهی برخی اوقات به قراردادها عمل نمی‌شود و ممکن است پرونده  به مراجع قضایی هم بکشد. کار عابدینی واقعا سنگین است.
بهاروند در مورد اینکه آیا در نهایت با این استعفا موافقت خواهد کرد، تصریح کرد‌:  دیروز عابدینی با قاطعیت گفت نمی‌تواند کار کند ولی هر وقت بیاید در خدمت او هستیم.
چند باشگاه بدهکار داریم. بدهکاری که رای محکومیت قطعی گرفته هم می‌تواند بازیکن خارجی بگیرد اما باید مستندات ارائه دهد. باید نشان دهد که در حال حل پرونده است. پرسپولیس اگر مستندات بیاید و نشان دهد در حال حل مشکلات است می‌تواند این کار را کند. نه تنها پرسپولیس بلکه هر باشگاهی که این وضعیت را داشته باشد اجازه یارگیری دارد. باید ثابت کنند در حال حل مشکل هستند و اقدامات لازم را انجام دهند.