b_Newsاستقلال پای پله صعود آسیایی

عین بازی قبل!

تاریخ: 1396/03/08
زمان: 12: 59
نوع: خبر
پای پله صعود! این حسی است که استقلالی‌ها در ذهن خود می‌پرورانند.

حامد جیرودی / پای پله صعود! این حسی است که استقلالی‌ها در ذهن خود می‌پرورانند. آبی‌پوشان در حالی برای انجام بازی برگشت خود مقابل العین به امارات سفر کرده‌اند که در بازی رفت در ورزشگاه آزادی با پنالتی که در دقیقه 92 نصیب‌شان شد و کاوه رضایی آن را تبدیل به گل کرد، موفق شدند حریف خود را با نتیجه یک بر صفر شکست داده و به یک پیروزی ارزشمند دست پیدا کنند. بردی که باعث شده تا شاگردان علیرضا منصوریان با خیال راحت‌تری آماده دیدار برگشت شوند و حتی با تساوی هم می‌توانند به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کنند.
اتفاقی که در بازی رفت رخ داد، این بود که مالکیت بازی 4/55 به 6/44 در اختیار العین بود و این تیم با 414 پاس در طول مسابقه، 94 پاس بیشتر از استقلال داد که بازیکنانش 320 پاس در طول مسابقه دادند. البته علیرضا منصوریان سرمربی استقلال این موضوع را تعمدی دانسته و گفته بود: «با وجود داشته‌های‌مان مالکیت توپ را به حریف دادیم تا از نقاط ضعف حریف استفاده کنیم. با توجه به تجربه‌ای که در نفت داشتم می‌دانستم العین عقب‌نشینی می‌کند و با فشار هواداران می‌توانیم به پیروزی برسیم.»
اما نکته‌ای در بازی برگشت وجود دارد این است که استقلال در این مسابقات دیگر حمایت کامل ورزشگاه از خود را ندارد و شاید جو ورزشگاه بن زایدالعین به ضرر این تیم هم باشد. ضمن این که سفید و بنفش‌پوشان العین در خانه برای برد به میدان می‌روند و قطعا حملات بیشتری را برای باز کردن دروازه استقلال و به گل رسیدن انجام خواهند داد. این شرایط باعث شده تا شاید عقب‌نشینی و دادن مالکیت توپ به حریف، چندان به نفع آبی‌پوشان نباشد و باید دید در این شرایط، منصوریان چه تمهیداتی را برای پیروزی تیمش در نظر گرفته است.
استقلال در این مسابقه هم امید ابراهیمی هافبک دفاعی اصلی و جنگنده خود را در اختیار ندارد. امید نورافکن هم شنبه کارش با تیم‌ملی جوانان با حذف این تیم در جام جهانی به پایان رسید و به اردوی استقلال ملحق شده اما با توجه به این که 48 ساعت از بازی کردن او می‌گذرد، احتمالا در ترکیب اصلی قرار نمی‌گیرد. البته فرشید اسماعیلی دیگر هافبک اصلی استقلال هم در بازی رفت مقابل العین با دریافت کارت قرمز اخراج شد و از حضور در این بازی محروم است و در این شرایط باید دید منصوریان چه بازیکنانی را به جای آن‌ها به کار می‌گیرد! العین هم مانند استقلال در بازی رفت یک اخراجی داشت و سعید جمعه مدافع این تیم با دریافت کارت قرمز از بازی برگشت محروم شد. اما زوران مامیچ سرمربی کروات العین به عمر عبدالرحمن ستاره تکنیکی تیمش دل بسته است و امیدوار است که با او از خطر حذف نجات پیدا کند.
با این حال، استقلال ستاره‌هایی مانند کاوه رضایی را دارد که نشان داده می‌تواند در لحظات سخت هم با پاس گل و هم با گلزنی به داد تیمش برسد. در کنار او بازیکن با تجربه‌ای مانند خسرو حیدری نیز هست که با سانترهای خود می‌تواند زمینه‌ساز پیروزی استقلال باشد. ضمن این که در کنار آنها بازیکنی مثل جابر انصاری هم وجود دارد.
در هر صورت، استقلال با ارایه یک بازی منطقی، این شانس را دارد که خود را به جمع هشت تیم برتر این فصل لیگ قهرمانان آسیا برساند و با تقویت خود در فصل نقل و انتقالات، با شرایط بهتری به ادامه بازی‌های خود در این رقابت‌ها بپردازد. باید تا ساعت 23:15 که این بازی آغاز می‌شود، منتظر ماند و دید.بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.