b_Newsچه ایرادی دارد که فوتبالی‌ها هم چیزی شبیه جشنواره فیلم فجر داشته باشند

آتیلا حجازی: استقلال نون اعتمادش به منصوریان را خورد

b_News من پرسپولیسی‌ها را انتخاب نکردم که حالا آقایان ناراحت شدند
تاریخ: 1396/03/08
زمان: 15: 05
نوع: خبر
فرزند خلف اسطوره آبی‌ها در سالروز پرواز پدرش و برگزاری جشنواره ناصر حجازی با ما به گفت‌وگو پرداخت.

سیداحسان هاشمی / آتیلا حجازی به عنوان فرزند خلف اسطوره آبی‌ها در سالروز پرواز پدرش و برگزاری جشنواره ناصر حجازی با ما به گفت‌وگو پرداخت. آتیلا حجازی امیدوار است که جشنواره پدرش با استانداردهایی شبیه جشنواره فیلم فجر برگزار شود.


مراسم اولین جشنواره ناصر حجازی همزمان با ششمین سال پرواز او برگزار شد. این مراسم را چطور ارزیابی می‌کنید؟
به هر حال سال اول برگزاری این مراسم بود و قطعا می‌توان به آینده آن تا حدود زیادی خوش‌بین بود. به نظر من مراسم در اولین سال برگزاری‌اش خوب و آبرومندانه بود و مطمئن هستم که با گذشت زمان و کسب تجربه بهتر، بچه‌ها می‌توانند مراسم بهتر و موثرتری را برگزار کنند. به هر حال در این مراسم کم‌و‌کاستی‌هایی هم وجود داشت که ان‌شاءا... در دوره‌های بعد شاهد آن نخواهیم بود.


تعریف و تمجید آقای تاج از این مراسم قابل توجه بود.
همان‌طور که دیدید آقای تاج در صحبتی که در این مراسم داشتند، اعلام کردند که از این مراسم حمایت می‌کنند و حتی گفتند که فوتبال ما به چنین مراسمی احتیاج دارد.


اما برگزاری چنین مراسم‌هایی به همین سادگی‌ها هم نیست.
به هر حال با کمک نهادهای دولتی و یا اسپانسرهای خصوصی می‌توان مراسم بهتر و بزرگ‌تری را برگزار کرد.


جای یک مراسم خوب و آبرومندانه در برنامه‌های فوتبالی کاملا خالی است.
من امیدوارم که چنین اتفاقی بیفتد و بهترین‌های فوتبال در پایان هر فصل انتخاب و معرفی شوند. خیلی خوب است که فوتبالی‌ها هم جشنواره‌ای مثل جشنواره فیلم فجر داشته باشند تا در آن بهترین‌های فوتبال انتخاب و معرفی شوند.


اما در مورد انتخاب گزینه‌ها و حتی نفر اول حرف و حدیث‌های زیادی وجود داشت.
در مورد انتخاب‌ها باید بگویم که هیچ مشکلی وجود نداشته. این انتخاب‌ها از سوی یک نفر نبوده و کسی نمی‌تواند بگوید که سلیقه شخصی در آن دخیل بوده است. گزینه‌های معتبر و خوش‌نامی مثل آقایان تاج، فتح‌ا...زاده، زادمهر، ذوالفقارنسب، مازیار میری، جهانگیر کوثری و... نفرات برتر را انتخاب کردند و در پایان نیز یک نفر را به عنوان گزینه برتر معرفی کردند.


اما با تمام این حرف‌ها حتما خودت از یکسری حرف و حدیث‌ها خبر داری.
این جشنواره یک هیات ژوری 10، 15نفره داشته است. اگر کسی انتخاب شده نظر شخصی من و یا هر کس دیگری نبوده. اصلا دست من نیست که بخواهم کسی را معرفی و یا انتخاب کنم. خدا را شکر که من در تمام این مدت حتی ایران هم نبودم و کوچک‌ترین دخالتی در این ماجرا نداشته‌ام.


قبول داری که کلی حاشیه درست شد؟
در مراسم اسکار هم داستان و حاشیه درست می‌شود. آنجا هم چهار نفر را معرفی می‌کنند و بالاخره یک نفر انتخاب می‌شود.


طی چند روز اخیر شایعه شد که استقلالی‌ها از انتخاب گزینه‌های پرسپولیسی دلخور شدند!
فکر می‌کنم در چنین جشنواره‌هایی بحث استقلالی و پرسپولیسی بودن معنی نداشته باشد. انتخاب شدن یک گزینه دست هیات ژوری و آدم‌های کارشناسی است که هیچ‌کدام جایگاه و وجهه خودشان را به خطر نمی‌اندازند. من نمی‌دانم چرا بعضی‌ها فکر می‌کنند که چون انتخاب نشده‌اند نباید در مراسم حضور پیدا کنند. به نظر من این‌جور رفتارها درست نیست و باید در مورد چنین دیدگاه‌هایی تجدیدنظر کنیم.


قبول داری که گزینه‌های پرسپولیسی‌تان بیشتر بودند؟
در مورد این چیزها بهتر است که از هیات ژوری سوال کنید. وقتی این تیم قهرمان شده، آقای گل داشته و داستان‌های این‌چنینی برایش رقم خورده، قطعا گزینه‌های بیشتری خواهد داشت.


اما کلا رابطه تو با پرسپولیسی‌ها خوب است.
یک‌جوری می‌گویید که انگار پرسپولیسی‌ها از یک کره دیگر آمده‌اند! ما همه با هم رفیق و برادر هستیم. این را هم فراموش نکنید که پرسپولیسی‌ها در تمام مراسم و ماجراهای ناصر حجازی حضور داشته‌اند. پرسپولیسی‌ها، استقلالی‌ها و در کل مردم ایران برای من عزیز و قابل احترام هستند و دلم نمی‌خواهد که در مورد مسایل این‌چنینی صحبت کنم. در ضمن این را هم فراموش نکنید که آقایان بهتاش فریبا و بابازاده نیز به عنوان نماینده‌های باشگاه استقلال در این مراسم حضور داشتند. من فعلا از ایران دور هستم و در مورد برگزاری این مراسم و اتفاق‌هایی که افتاده اطلاع چندانی ندارم و دلم نمی‌خواهد که توضیح بدهم. هرچه باشد این گزینه‌ها را مردان زحمتکش و خوبی انتخاب کردند که باید به سلیقه‌شان احترام گذاشت.


در مورد وضعیت استقلال چه صحبتی دارید؟
همان‌طور که گفتم استقلال تبدیل به تیم خوب و جوانی شده که می‌تواند در آینده حرف‌های بیشتری برای گفتن داشته باشد. مسوولان استقلال در طول این فصل به منصوریان زمان داده‌اند و او نیز توانست با استفاده از این زمان بهترین عملکرد و رفتار را در استقلال داشته باشد. به نظر من استقلال می‌تواند در لیگ قهرمانان آسیا هم حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد.


بازی‌های پرسپولیس را هم دنبال می‌کنید؟
بله، بازی‌های پرسپولیس را هم تماشا می‌کنم و امیدوارم که نماینده کشورمان بتواند در بازی با لخویا این تیم را شکست دهد و به دور بعدی مسابقات صعود کند.

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.