چرایی رقم خوردن سنگین ترین شکست استقلال در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا

تاریخ: 1396/03/09
زمان: 13: 07
نوع: خبر
آبی‌پوشان تهران با شکست در خانه العین از رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان باز ماند.


به گزاش سایت روزنامه گل، در دور برگشت از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا تیم‌های العین و استقلال در ورزشگاه خانگی العین به مصاف هم رفتند که این دیدار با نتیجه 6 بر ۱  به سود نماینده امارات به پایان رسید.
این شکست در حالی رقم خورد که برای آن دلایل زیادی می توان برشمرد که آن را به یک باخت سنگین در تاریخ حضور استقلال در لیگ قهرمانان آسیا کرد.
 
استقلال بدون هافبک تخصصی
تیمی که در ابتدای فصل هافبک‌های میانی تخصصی زیادی داشت، به طور اتفاقی در این بازی حساس حتی یک هافبک تخصصی هم نداشت. منصوریان ناچار شد در غیاب امید نورافکن، امید ابراهیمی و فرشید اسماعیلی سه هافبک تخصصی‌اش که قادر به استفاده از آن‌ها نبود، به زوج فرشید باقری و مجید حسینی دل ببندد که از این میان تنها باقری یک هافبک میانی تخصصی بود. بدشانسی‌های استقلال وقتی تکمیل شد که باقری هم در همان دقایق ابتدایی نیمه اول بازی با العین دچار آسیب دیدگی شد تا زمین را ترک کند.
در عمده دقایق این بازی دو مدافع مثل مگویان و حسینی به ناچار زوج خط میانی آبی‌پوشان را تشکیل دادند و همین موضوع باعث شد تا میانه زمین به طور کامل در اختیار هافبک‌های نابغه العین با رهبری عبدالرحمن قرار بگیرد.
تمام گل‌های العین بعد از مصدوم شدن باقری شکل گرفت و قطع به یقین حتی اگر این بازیکن دچار مصدومیت نمی‌شد آبی پوشان به این شکل بازی را واگذار نمی‌کردند.


هرایر مگویان و وریا غفوری
البته «دیکته نانوشته غلط ندارد» و تنها پس از پایان دیکته است که می‌توان غلط‌های آن را گرفت. لذا الان و پس از پایان دیدار استقلال و العین می‌توان گفت استفاده از وریا غفوری بعد از هفته‌ها دوری از ترکیب استقلال به دلیل مصدومیت در آن بازی حساس جواب نداد و همچنین جابجایی پست مگویان از ابتدای بازی و محول کردن وظیفه یارگیری «نفر به نفر» با عبدالرحمن با این بازیکن نیز از تصمیماتی بود که در روند این بازی تاثیر داشت.
شاید اگر از ابتدای بازی مگویان در پست دفاع راست به جای غفوری به میدان می‌رفت و یک عنصر تهاجمی‌تر نسبت به مگویان در مرکز میدان استقلال بازی می‌کرد، شرایط به شکل بهتری پیش می‌رفت.

مهدی رحمتی
مهدی رحمتی کاپیتان آبی پوشان که با امید به کلین شیت در این میدان حضور یافته بود، بیشترین تعداد گل را دریافت کرد. البته رحمتی در همان دقایق ابتدایی بازی رفت دو تیم از ناحیه کشاله پای چپ دچار آسیب دیدگی شد و چند روز هم به همین دلیل به جای تمرین به درمان پرداخت. رحمتی شب گذشته هم با همین مصدومیت در میدان حضور یافت. پزشکان برای آنکه او قادر به بازی باشد نه تنها عضله آسیب دیده اش را «تِیپ» کامل کرده بودند، بلکه عضله او را هم بی‌حس کرده بودند. اما همه این اتفاقات توجیه خوبی برای دریافت ۶ گل در یک بازی نیست.
دروازه‌بان کهنه‌کار آبی‌پوشان روی تعداد قابل ملاحظه‌ای از این گل‌ها مقصر بود و می‌توانست با عملکرد هوشمندانه ترش از سنگینی این شکست بکاهد.

ترس از حریف
شاید آبی پوشان بیشتر از آن که تحت تاثیر بازی حریف قرار داشته باشند، قبل از آغاز مسابقه تحت تاثیر آوازه بازیکنان بزرگ این تیم به خصوص برادران عبدالرحمن و ناصر الشمرانی بودند. ترس از این بازیکنان پر آوازه و بزرگ باعث شد تا بسیاری از بازیکنان استقلال حتی قادر به ارائه توانایی‌های روزمره خودشان نبودند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.