b_Newsامید مرفاوی به استقلالی‌های سابق

بی یال و کوپال در قم!

تاریخ: 1395/11/08
زمان: 23: 16
نوع: خبر
صبا و پرسپولیس امروز در وضعیت متفاوتی نسبت به دور رفت مقابل هم قرار می‌گیرند.

حامد جیرودی / به گزارش سايت روزنامه گل، بازی در شرایط جدید! صبا و پرسپولیس امروز در وضعیت متفاوتی نسبت به دور رفت مقابل هم قرار می‌گیرند. قمی‌ها نیم‌فصل اول رقابت‌‌های لیگ شانزدهم را در حالی به پایان بردند که تنها یک برد به دست آوردند و در رده پانزدهم جدول قرار گرفتند اما شاگردان صمد مرفاوی پس از باختی که در هفته شانزدهم مقابل صنعت نفت آبادان کسب کردند، در هفته هفدهم برابر پیکان به پیروزی رسیدند تا دومین برد خود را به دست آورند. این تیم در آخرین بازی خود هم برابر ماشین‌سازی به تساوی بدون گل رسید و حالا امیدوار است که مقابل پرسپولیس هم به موفقیت برسد.
اما صبایی‌ها در حالی نیم فصل دوم را آغاز کرده‌اند که پس از این چند بازیکن اسمی خود را از دست داده‌اند و چند بازیکن جدید هم به خدمت گرفتند. این تیم به جای حامد لک که به سایپا رفت، محسن فروزان دروازه‌بان پیشین استقلال را به خدمت گرفت و علاوه بر آن حنیف عمران‌زاده و میثم مجیدی دو مدافع سابق دیگر استقلال را هم به جمع خود اضافه کرد تا جمع استقلالی‌ها در صبا جمع شود. اضافه شدن این بازیکنان باعث شده تا انگیزه قمی‌ها بیشتر شود و حالا با کری که فروزان مبنی بر متوقف کردن پرسپولیس خوانده، آن‌ها امیدوارند که در این بازی خانگی امتیاز بگیرند.
اما صبا باید مقابل پرسپولیسی قرار بگیرد که از بازی‌‌های خود در نیم فصل دوم، صد در صد امتیازها را به دست آورده است. قهرمان نیم فصل اول لیگ برتر، پس از پیروزی برابر سایپا، فولاد را هم در اهواز با شکست سنگین مواجه کرد. تیم برانکو در آخرین مسابقه اش هم با وجود اشتباه‌‌های محرز داوری در اخراج نکردن مسعود ابراهیم‌زاده مدافع گسترش فولاد که دوبار کارت زرد گرفت اما کارت قرمز دریافت نکرد و نیز دو پنالتی مسلمی که روی مهدی طارمی گرفته نشد، موفق شد مهمان تبریزی خود را با نتیجه یک بر صفر و با گل مهدی طارمی شکست دهد تا با چهار امتیاز بیشتر نسبت به تراکتورسازی، فاصبه خود را با این تیم در صدر جدول حفظ کند.
اما سرخپوشان پایتخت در حالی به قم سفر کرده‌اند که سه بازیکن مهم و تاثیرگذار خود را به همراه ندارند. سیدجلال حسینی، فرشاد احمدزاده و طارمی با کارت زردی که در بازی با گسترش فولاد از داور گرفتند، سه اخطاره شدند تا بازی با صبا را از دست بدهند و پروفسور حالا باید به جای این بازیکنان محروم، باید با ترکیبی جدید تیمش را به میدان بفرستد.
در این شرایط، اگر برانکو از الکسی پلی‌یانسکی مدافع اوکراینی استفاده نکند، احتمالا حسین ماهینی به دفاع وسط خواهد رفت و در کنار محمد انصاری بازی می‌کند و رامین رضاییان و صادق محرمی در دفاع کناری به میدان می‌روند. ضمن این که محسن مسلمان هم که در بازی قبل محروم بود، به ترکیب برمی‌گردد تا جای احمدزاده محروم را بگیرد. در خط حمله هم احتمال بازی کردن ولادمیر پریموف وجود دارد، مگر این که برانکو بخواهد از سامان نریمان‌جهان در ترکیب اصلی سود ببرد و وحید امیری را یک خط جلوتر ببرد تا در کنار علی علیپور بازی کند. حالا برانکو در غیاب طارمی که تک گل بازی رفت را وارد دروازه صبا کرد و احمدزاده که تک گل پیروزی بخش پرسپولیس را در بازی برگشت فصل گذشته در قم به صبا زد، چشم به بازیکنان دیگر خود یعنی مسلمان، سروش رفیعی، امیری و علیپور را دارد تا سه امتیاز حساس را در قم برای این تیم به ارمغان بیاورند.
در سمت مقابل، رضا عنایتی با این که در 9 بازی قبلی که برای این تیم انجام داده، موفق به گلزنی نشده اما همچنان بازیکنی با تجربه برای این تیم به شمار می‌رود. ضمن این که مرفاوی به بازیکنانی مانند کیوان امرایی، علیرضا رمضانی و امید جهانبخش هم دل بسته است تا برابر پرسپولیس به موفقیت برسد. در دیداری که نتیجه آن برای هر دو تیم از اهمیت زیادی برخوردار است و باید دید کدام تیم از ورزشگاه یادگار خوشحال بیرون می‌آید!

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.