b_Newsتیم ملی والیبال بدون موسوی پرواز کرد

در آخرین روزهای اردو چه گذشت؟

تاریخ: 1396/03/14
زمان: 13: 27
نوع: گزارش
پیش از پرواز به ایتالیا. پیش از قرار گرفتن برابر سه غول والیبال جهان و پیش از آنکه اولین چشمه‌های فعالیت ایگور کولاکویچ در تیم ملی والیبال را ببینیم، محمد موسوی یکی بهترین مدافعان روی تور جهان...

فرزاد کفیلی / پیش از پرواز به ایتالیا. پیش از قرار گرفتن برابر سه غول والیبال جهان و پیش از آنکه اولین چشمه‌های فعالیت ایگور کولاکویچ در تیم ملی والیبال را ببینیم، محمد موسوی یکی بهترین مدافعان روی تور جهان از تیم ملی کنار گذاشته است.

موسوی تمام هفته‌های اخیر با تیم ملی والیبال تمرین کرد بی آنکه خبری از مصدومیت او روی خروجی خبرگزاری‌ها قرار گیرد.

ورق در چند روز اخیر برگشت. عنوان شد که آسیب دیدگی کهنه زانو موسویرا از حالت ایده‌ال خارج کرده و از تیم ملی حداقل برای دو هفته ابتدایی لیگ جهانی والیبال کنار گذاشته می‌شود.

موسوی در شرایطی کنار رفت که شهرام محمودی قطر پاسوراصلی تیم ملی از ابتدا آسیب‌دیدگی کمر را بهانه قرار داد و به تیم ملی نیامد.این دو یعنی حدود ۲۵ درصد تیم ملی والیبال جایگزین موسوی در تیم ملی یک پیکانی ا‌ست. این وزن تیم پیکان را بالا برده و شکل و شمایل تیم ملی را تا حدود زیادی تغییر داده است.

با نبود مهدی مهدوی، بعد از پاسور دوم تمام ادوار یک دهه اخیر تیم ملی والیبال تصور می‌شد محمد طاهر وادی جایگزینش شود. فهرست نهایی نشان می‌دهد در لیگ جهانی پاسور پیکان، سال افزون ذخیره سعید معروف خواهد بود.در شرایطی سال افزون مسافر هفته اول لیگ جهانی شد که در بازی‌های تدارکاتی اکثرا از وادی استفاده می‌شد.

 

کنار رفت یا کنار گذاشته شد؟

بررسی پست به پست تیم حکایت از سوال‌های مهمی دارد. جایگزین معروف تا چه اندازه می‌تواند گره از تیم باز کند؟ ایران در دفاع روی تور در نبود موسوی چه شرایطی خواهد داشت؟ در نبود محمودی آیا همچنان پست قطر پاسور نقطه قوت ایران خواهد بود؟ جواب سوال‌ها ساده نیست. اما نگارنده به خوش‌بینی سرپرست فدراسیون والیبال نیست. به خوش‌بینی داورزنی که عنوان کرده « فکر می‌کنم تیم ملی شروع خوبی در لیگ جهانی داشته باشد.»

سیامک افروزی توضیحات درباره مصدومیت محمد موسوی داده است. او می‌گوید از مصدومتی صحبت می‌کند که گاهی درد دارد و گاهی ندارد. منابع نزدیک از اختلافاتی میان معروف و موسوی دو بازیکن اصلی تیم ملی والیبال خبر داده‌اند. گزارش‌هایی که هرچند از سوی هیچ منبعی در تیم ملی و فدراسیون والیبال تایید نشده اما سوال‌های مهمی را ایجاد کرده است. خود محمد موسوی می‌گوید: پیش از این هم گفته بودم اگر مثمر ثمر باشم در تیم ملی می‌مانم. اما سوال این است این مثمرثمر بودن را چه کسی مشخص می‌کند؟ همانطور که محمودی تشخیص داده نباید برای تیم ملی بازی کند، یعنی این خود موسوی است که تشخصی داده نمی‌تواند برای تیم ملی بازی کند یا از سوی سرمربی تیم ملی کنار گذاشته شده است؟

 

انتخاب میان سرمایه و تیم ملی

بدعت درستی به نظر نمی‌رسد. بدعت آن که بیش از یک میلیارد برای ۶ ماه حضور در بانک سرمایه پرداخت و دریافت ‌شود و تیم ملی بی بهره از محمودی و موسوی بماند.بدعت نبودن با تیم ملی که قرار است سه دیدار بسیار دشوار با ایتالیا، برزیل و لهستان در هفته اول لیگ جهانی برگزار کند. ایران در دو پست پاسور و سرعتی بازیکنانی بسیار کم تجربه را به لیگ جهانی می‌برد و تنها عملکرد گروهی خارج‌العاده می‌تواند از شرایط کنونی تیم ملی موفقیت بیرون بیاورد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.