b_Newsتیم ملی والیبال بدون معروف، موسوی، محمودی، غلامی و قائمی لهستان را بردند

جوانان والیبال درس بزرگی دادند

تاریخ: 1396/03/15
زمان: 23: 14
نوع: گزارش
تیم ملی والیبال بعد از کسب دو شکست برابر ایتالیا و برزیل در لیگ جهانی والیبال، بدون ستاره هایش برابر لهستان نخستین پیروزی اش را ثبت کرد.

فرزاد کفیلی

 

کار خیلی گرم و وفق مراد برای تیم ملی والیبال در لیگ جهانی شروع نشد.جمعه باخت سه بر صفر برابر ایتالیا. شنبه باخت سه بر یک برابر برزیل و سرانجام یکشنبه وقتی اعلام شد سعید معروف در بازی با لهستان بازی نمی‌کند و مربی تیم هم عادل غلامی را بیرون گذاشت، خوش‌بینانه‌ترین کارشناسان هم تصور برد برابر لهستان را نداشتند در شرایطی که ست اول مسابقه را هم بازیکنان ایران به لهستان واگذار کردند.

حتی اینستاگرام فدراسیون والیبال وقتی میرزاجانپور دریافت کننده تیم ملی به دلیل مصدومیت اواخر ست اول  بیرون کشیده شده تصویری از او منتشر کرد و شرح آن نوشت «بدشانسی پشت بدشانسی.»

 این‌ها نشانه‌خوبی برای تیم ملی نبود. اما عملکرد کم‌نظیر فرهاد سال افزون پاسور دوم ایران در شبی که معنوی‌نژاد جوان، درخشان بازی کرد و غفور و عبادی‌پور هم خوب بودند برد سه بر یک را برای ایران به ارمغان آمد.

بر خلاف دو دیدار گذاشته ایران، در بازی مقابل لهستان بار تیم روی دوش یک بازیکن ـ غفور یا عبادی‌پور ـ نبود و این تیم ایران بود که پیروزی کم‌نظیری خلق کرد.

 

 آن درس بزرگ

پیروزی یکشنبه شب ایران برابر لهستان درس بزرگی روی میز والیبال ایران قرار داد. درس اینکه بازیکنان درستی چون معنوی‌نژاد ساخته شده‌اند و حالا  وقت میدان دادن به این بازیکنان است.وقت نترسیدن از نیامدن برخی بازیکنان به تیم ملی. زمان فرصت دادن به جوانانی که نشان دادند می‌توانند پیروزی‌های ایران مقابل قدرت‌های بزرگ را تکرار کنند.

برد برابر کوبیاک و کونارسکی را نه فقط در قالب عملکرد تیم ملی ایران که در قالب عملکرد والیبیال ایران قابل بحث و بررسی‌ است. جز بازیکنانی که یکشنبه‌شب در پیزارو ایتالیا دست به خلق شگفتی‌ زدند، بازیکنان دیگری مثل جواد کریمی و امیرحسین اسفندیار هم با سن و سال کمتر منتظر ورود به تیم ملی اصلی ایران هستند و این کادر فنی تیم ملی خواهد بود که در دو راهی قرار دارد که می‌تواند همچون دوره‌ای از حضور ولاسکو در تیم ملی حساب روی برخی نام‌ها را ببندد و به بازیکنان در اختیار فکر کند.

انتخاب ساده‌ای نخواهد بود. قمار روی جوانانی که کمتر میدان دیده‌اند اما شایسته‌اند. جوانانی چون معنوی‌نژاد که به المپیک ریو نرفتند اما امروز بهار با آن ها رنگ و روی خوش‌اش را نشان می‌دهد.

 کولاکویچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران قطعا در هفته‌های آینده در دو راهی سختی قرار خواهد گرفت که یا مربی با جرات ولاسکو از آن بیرون می‌آید و یا سازشکار و میانه‌رویی مثل کواچ.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.