b_Newsجوانی یعنی همین غیر منتظره بودن !/ حتی به قیمت باخت هم باید از جوان ها استفاده کنیم

بهنام محمودی: شهرام و سید سنی ندارند، همچنان می توانند بازی کنند

b_News همان حقوق شورای شهر را هم به این و آن کمک می کردم!
تاریخ: 1396/03/15
زمان: 10: 37
نوع: گفتگو
بهنام محمودی به این موضوع اشاره کرد که جوانگرایی باید ادامه پیدا کند اما از ستاره هایی مانند معروف، سید محمد موسوی و شهرام محمودی هم به سادگی نمی توان عبور کرد.

حامد جیرودی/ بهنام محمودی کاپیتان سابق تیم ملی والیبال در گفت و گو  با «گل»، پس از سه بازی نخست ایران در لیگ جهانی به این موضوع اشاره کرد که جوانگرایی باید ادامه پیدا کند اما از ستاره هایی مانند معروف، سید محمد موسوی و شهرام محمودی هم به سادگی نمی توان عبور کرد.

 

سه بازی اول تیم ملی والیبال در لیگ جهانی را چطور ارزیابی می کنید؟
بچه های ما در بازی با ایتالیا در دریافت دفاع ضعیف بودند اما در بازی با برزیل بهتر شدند و در بازی با لهستان هم جوان هایی که کمتر دیده شده بودند، بازی خوبی را از خود به نمایش گذاشتند. اصولا هدف لیگ جهانی ترویج والیبال است و این که از جوان ها استفاده شود.ما هم برای پنجمین سال است که در لیگ جهانی حضور داریم و حالا کم کم از جوان های مان هم استفاده می کنیم.

 

این جوان ها به صورت غیرمنتظره ای هم خوب ظاهر شدند. این طور نیست؟
بله. جوانی یعنی همین. یک روز ممکن است این جوان ها خیلی ضعیف باشند و یک روز دیگر خیلی قوی. مهم این است که شرایطی را برای آن ها فراهم کنیم که تجربه کسب کنند.

 

یعنی باز هم می توان به آن ها امید داشت؟
بله. ما حتی به قیمت باخت هم که شده باید از آن ها استفاده کنیم. باید این موضوع را در نظر داشت که بعد مسافت و بازی های پشت سر هم باعث مصدومیت بازیکنان می شود و ممکن است شرایطی مانند حالا که سید محمد موسوی و شهرام محمودی را نداشتیم و سعید معروف هم مصدوم شد، به وجود بیاید. بنابراین باید از جوان ها به مرور استفاده کرد.

 

غیبت سید محمد موسوی در این چند بازی به تیم ملی ضربه نزده است؟
چرا. به هر حال سید یکی از والیبالیست های مطرح دنیاست اما آسیب دیدگی برای هر بازیکنی به وجود می آید و ممکن است ما در بازی هایی امیر غفور، مجتبی میرزاجانپور، موسوی و محمودی را نداشته باشیم. بنابراین باید به جوان ها میدان بدهیم. البته این به معنای آن نیست که باتجربه ها را هم کنار بگذاریم.

 

البته گویا یکی از ویژگی های ایگور کولاکوویچ سرمربی صربستانی تیم ملی هم تغییر نسل است.
بله. او مربی است که در صربستان این کار را کرده و موفق هم بوده اما باید در ایران پشتوانه هم داشته باشد.

 

از برادرتان شهرام چه خبر؟
شهرام این روزها تمرین می کند. او هم مثل موسوی مصدوم شد. سلامت یک بازیکن همیشه در درجه اول اهمیت قرار دارد. شما دیدید که صورت میرزاجانپور آسیب دید و یا معروف اما بازیکنانی مانند سال افزون آمدند و جای آن ها را پر کردند.

 

شهرام به تیم ملی برمی گردد؟
بله. شهرام به تیم ملی برمی گردد. من خودم جفت زانوهایم در همین فشارهای والیبال آسیب دید وگرنه تا سه چهار سال پیش راحت می توانستم بازی کنم اما به غضروف هایم فشار زیادی آمده بود و پزشکان من را حالا از ورزش حرفه ای منع کرده اند. شهرام هم حالا کمی نگران است و برای همین مدتی استراحت می کند. باید به این موضوع توجه داشت که سرمایه هر ورزشکار بدنش است.

 

این سال افزون که نام بردید هم خیلی خوب بود.
بله او جزو پاسورهایی با فیزیک بدنی فوق العاده است اما مدت ها پشت خط مانده است. در بازی با لهستان هم شانسی به او بازی رسید. برای همین است که می گویم باید از جوان ها استفاده کرد. سال افزون البته جوان نیست اما تجربه ملی کمی دارد. شهرام و سید هم سنی ندارند. آن ها همچنان می توانند بازی کنند.

 

البته شایعاتی مبنی بر اختلاف موسوی و معروف هم به گوش می رسد!
نه این طور نیست. اختلاف نظر در همه خانواده ها وجود دارد و ممکن است پدری بقا فرزندش هم دچار اختلاف شود اما تیم ملی مربی دارد. سرپرست دارد ولی در این مورد قویا می گویم هیچ اختلافی بین شهرام و سید و سعید وجود ندارد. آن ها 10 سال است که از رده نوجوانان تاکنون با هم هستند و با هم رفیقند.

 

از بحث والیبال که خارج شویم، مصاحبه قبلی شما با «گل» که حقوق دریافتی تان از شورای شهر کرج را شفاف اعلام کردید، بازتاب زیادی داشت.
من از مردم ممنون هستم و واقعا از آنها تشکر می کنم. من همیشه گفته ام که باید با مردم شفاف بود. جالب است که چند وقت پیش مراسم ختمی رفته بودم و دوستانی که من را می دیدند می گفتند شما که دیگر در شورای شهر نیستید. گفتم فرقی نمی کند ما همیشه بین مردم هستیم.

 

این که قبل از شورای شهر صد میلیون از فعالیت های اقتصادی تان در می آوردید اما در شورای شهر چهار میلیون و 600 حقوق می گرفتید، خیلی جالب بود!
باور کنید من همان حقوق شورای شهر را هم به این و آن کمک می کردم. چون معتقد بودم این پول از جیب مردم هزینه شده است. من در شرایط مالی خوبی بودم که به شورای شهر رفتم و این بار هم 18 میلیون هزینه کردم اما مثل بعضی ها میلیاردی هزینه نکردم. ما به خیلی ها وام دادیم و خیلی ها را هم از زندان آزاد کردیم. برای همین خدا به پول من برکت داده است. من اگر هزار تومان از والیبال درآوردم، بعدا صد برابر شد و این حاصل تلاش و خدمت صادقانه است.