b_Newsچند پیشنهاد خوب است اما منتظر یک خبرم تا تصمیم نهایی را بگیرم

ارسلان مطهری: دوست دارم دوباره شاگرد علی دایی شوم

b_News علی کریمی یک گزینه خوب برای نفت است ولی مشکلات حل نشود بزرگ‌تر از او هم به مشکل می‌خورد
تاریخ: 1396/03/16
زمان: 11: 13
نوع: خبر
با اینکه از چند تیم لیگ برتری پیشنهاداتی دارد اما هنوز تصمیم نهایی خودش را نگرفته و همه را موکول به چند روز آینده کرده است.

سیدیاسر رضوی/ با اینکه از چند تیم لیگ برتری پیشنهاداتی دارد اما هنوز تصمیم نهایی خودش را نگرفته و همه را موکول به چند روز آینده کرده است. ارسلان مطهری که هنوز کار کردن با علی دایی را لذت بخش دانسته و آن را یکی از افتخارات فوتبال خودش می‌داند در ادامه به بحث علی کریمی پرداخت که اگر مشکلات نفت تهران حل نشود در این تیم هم کاری از او برنخواهد آمد و به همین خاطر تصمیم جادوگر بابت تسویه کامل با بازیکنان را یک تصمیم منطقی و عقلانی دانسته است.

 

وضعیت مصدومیتی که اواخر لیگ به آن دچار شدی و فینال جام حذفی را از دست دادی در چه حالی است؟
خدا را شکر همه چیز خوب است و مساله خاصی نبود. مصدومیتی که داشتم با یک دوره 10 روزه استراحت و فیزیوتراپی برطرف شد و کاملا در شرایط آرمانی قرار دارم.

 

این روزها اسم تو برای تیم‌های مختلفی از پیکان و سایپا گرفته تا ذوب‌آهن و نفت آبادان مطرح است. هنوز تصمیم نگرفتی؟
راستش را بخواهید هنوز هیچ چیز مشخص نیست و تصمیمی نگرفته‌ام. منتظر یک خبر هستم که وضعیت مرا تا چند روز دیگر مشخص می‌کند و آن موقع تصمیم نهایی را خواهم گرفت.

 

این خبر همان پیشنهاد خارجی است که مدیربرنامه‌هایت از آن صحبت کرد؟
بله، یکی، دو پیشنهاد است که مدیربرنامه‌هایم در حالی بررسی آن است تا بتوانیم تصمیم نهایی را بگیریم.

 

در این بین چقدر احتمال دارد دوباره شاگرد علی دایی شوی و به سایپا بپیوندی؟
کار کردن که با علی دایی یک افتخار است و زیر نظر او بودن در نفت تهران یکی از افتخارات من بود. به هرحال علی آقا هر طور صلاح بدانند عمل می‌کنند و باید دید شرایط چطور پیش می‌رود. علی آقا باید در سایپا جا بیفتد و شرایط و نیازهای خودش را بررسی کند آن موقع در مورد جذب بازیکن تصمیم بگیرد. به هرحال من از کار کردن در کنار علی آقا لذت بردم و همیشه شاگرد ایشان خواهم بود.

 

یعنی اگر دایی بخواهد بازهم دوست داری با او کار کنی؟
صددرصد.

 

بحث تو در پیکان هم خیلی جدی بود. اگر به پیکان بروی نگاه‌ها روی تو زیاد خواهد بود چون باید جای خالی منشا را پر کنی؟
راستش را بخواهید با تنها تیمی که صحبت کرده‌ام تیم پیکان است و از آنها بابت همان خبری که گفتم چند روزی فرصت خواستم تا تصمیم نهایی را بگیرم. هدف من در هر تیمی که هستم بهترین بودن است و کاری به عملکرد دیگر بازیکنان ندارم چون هر بازیکن شرایط خاص خودش را دارد. اگر قسمت بود در پیکان باشم قطعا بهترین عملکردم را خواهید دید.

 

از علی دایی و کار کردن با او از تو پرسیدیم. حالا به نظرت او در سایپا هم می‌تواند موفق باشد؟
علی دایی در نفت خیلی اذیت شد چون مدیران این تیم چه امسال و چه سال قبل فقط قول و وعده دادند و بس و کار درستی با اسطوره‌ای چون علی آقا نکردند. دایی مربی بسیار خوبی است و دیدید تیمی که تنها 10 روز بوده بسته شده بود را قهرمان جام حذفی کرد. به عنوان فردی که هم پست ایشان بودم چیزهای زیادی از علی آقا یاد گرفتم و شک ندارم اگر او را حمایت کنند به راحتی سایپا مدعی قهرمانی خواهد بود.

 

این روزها حرف از علی کریمی و انتخاب او به عنوان سرمربی جدید نفت تهران است و آیا او می‌تواند موفق باشد؟
در خبرها خواندم که علی کریمی برای سرمربی شدن از باشگاه خواسته تا با بازیکنان تسویه کنند. نمی‌دانم این مطلب درست است یا غلط اما بهترین حرفی است که ایشان زده‌اند. اگر این اتفاق نیفتد و با بازیکنانی که از دو سال قبل طلب دارند تسویه نشود علی آقا (کریمی) به مشکل خواهند خورد. علی کریمی بازیکن و اسطوره فوتبال ماست و به نظرم اگر شرایط را فراهم کنند و مشکلات حل شود او می‌تواند به نفت تهران کمک کند. شک نکنید اگر مشکلات حل نشود نه علی کریمی بلکه یک مربی بزرگ و به نام خارجی را هم بیاورند در نفت تهران به مشکل خواهد خورد.

 

یعنی اگر مشکلات درست شود و علی کریمی به نفت بیاید حاضری در این تیم بمانی؟
نفت تهران این پتانسیل را دارد و آن را در سه سال اخیر نشان داده که جزو تیم‌های بالای جدول باشد. هرکسی دوست دارد در تیمی که باعث رشد آن شده به بهترین شکل کار کند و اگر شرایط درست شود و علی کریمی به نفت تهران بیاید چه افتخاری بالاتر از این که یک بازیکن بتواند از تجربیات ایشان هم از لحاظ فنی و اخلاقی جزو بهترین‌های فوتبال ایران است استفاده کند.