b_Newsاز وقتی ازدواج کردم دو ماه هم خانه نبودم

حجی زواره: بیرون گود نشسته ها بگذارند کادر فنی با فکر باز کار کند

تاریخ: 1396/03/17
زمان: 10: 32
نوع: گفتگو
روز شمار مسابقات جهانی تکواندو آغاز شده و شاگردان مهدی بی باک برای اثبات دوباره توانایی های خود هر روز تمرینات سختی را پشت سر می گذارند تا بعد از قهرمانی در تورنمنت یونان، در جهان هم پیشتازی کنند.

نگار رشیدی

روز شمار مسابقات جهانی تکواندو آغاز شده و شاگردان مهدی بی باک برای اثبات دوباره توانایی های خود هر روز تمرینات سختی را پشت سر می گذارند تا بعد از قهرمانی در تورنمنت یونان، در جهان هم پیشتازی کنند.

در این میان در حالی که برخی از هوگوپوشان تصمیم به سکوت گرفتند سراغ کاپیتان تیم ملی رفتیم تا درباره وضعیت شان در آخرین روزهای اردو با او صحبت کنیم. مسعود حجی زواره که پیش از این قول داده بود خبرهای خوبی از تکواندو بشنویم، هنوز سر حرفش هست.

 

زمان زیادی تا مسابقات جهانی باقی نمانده. شرایط تمرین چطور است؟

خدا را شکر همه چیز خوب است. ما تقریبا یک هفته دیگر اعزام می شویم و امیدوارم که با بهترین نتیجه برگردیم.

 

نوسانات اخیر که دیگر کاملا پایان یافته؟

همه چیز خوب است و مشکلی نداریم. باید از فدراسیون و کادر فنی تشکر کنم که واقعا دارند برای تیم شبانه روز زحمت می کشند. ان شاءا... با دعای خیر مردم عزیز ایران بتوانیم این زحمات را با موفقیت مان جبران کنیم.

 

برای خودتان مدالی کنار گذاشته اید؟

ما در این مدت تمرینات سختی را پشت سر گذاشتیم. هر ورزشکاری هم که سخت تمرین کند، بهترین نتیجه را خواهد گرفت. من هم برای رسیدن به خواسته ام از تلاشی دریغ نمی کنم.

 

بیشترین سختی که در تمرینات تحمل می کنید، چیست؟

به نظر من دوری از خانواده خیلی سخت است. ما 12 ماه سال در اردو هستیم و خانواده را نمی بینیم. من حدود هفت،هشت سال است که ازدواج کرده ام اما در این مدت دو ماه هم خانه نبودم. مدام یا در حال تمرین کردن هستیم یا مسافرت. این شرایط بازیکن تیم ملی است و دو طرف ازدواج باید آن را قبول کنند. اما ما هم سرباز مملکت هستیم و به کشورمان دین داریم. دین ما هم گرفتن مدال است. این بار هم امیدوارم در کره جنوبی که مهد تکواندو است دین خود را ادا کنیم.

 

سخت ترین رقیب احتمالی تان را چه تیمی می دانید؟

تکواندو آنقدر گسترده شده که واقعا نمی توان پیش بینی کرد. ما دو سال پیش که قهرمان این رقابت ها شدیم 147 کشور حضور داشتند و امسال هم فکر می کنم 150 کشور به میدان می آیند. در کل رقابت سختی در انتظارمان است. تمام دنیا در تکواندو پیشرفت و سرمایه گذاری کرده اند و زحمت می کشند. به هر حال تکواندو یک رشته المپیکی است و همه کشورها در آن خوب هستند. اما ایران از همه بهتر است و با این برتری به موفقیت خواهیم رسید.

 

آقای مقانلو معتقد است با وجود رقبای زیاد چسبیده ایم به آذربایجان.

همانطور که گفتم همه کشورها قوی هستند. همه دارند سرمایه گذاری می کنند اما ما از آنها بهتریم. چون رگ غیرت ایرانی داریم و با همین رگ پیروز می شویم.

 

به نظر شما اینکه تکواندو در همه کشورها پیشرفت داشته اتفاق خوبی است یا بهتر بود رقابت بین چند کشور محدود می شد؟

نه به نظر من این اتفاق خیلی خوبی است. اما از آنجایی که تکواندو برای کره جنوبی است همه دیدگاه خاصی به این کشور دارند و دست از تلاش و سرمایه گذاری برنمی دارند تا پیشرفت شان کند نشود.

 

در کنار سرمربی، کاپیتان نقش مهمی در تیم دارد. با توجه به اتفاقات خوب و بدی که افتاد، روند کاپیتانی خوب پیش می رود؟

وظیفه کاپیتان این است که خواسته های بچه ها را به سرمربی انتقال دهد. ما هم که بهترین کادر فنی را داریم و هر خواسته ای را که تا الان داشتیم، انجام داده اند. تا به حال هر نظر و خواسته ای بود انتقال داده شد و خدا را شکر مشکلی وجود ندارد. من به کار کاپیتانی ام اعتقاد دارم و برای اینکه تیم بهترین نتایج را بگیرد تلاش می کنم.

 

قبلا قول خبرهای خوش از تکواندو را داده بودید. قول تان هنوز پابرجاست؟

بله خبرهای خوش در راه است.ما در تورنمنت یونان تیم خوبی داشتیم و با حضور قهرمانان المپیک قهرمان شدیم. برای قهرمانی جهان هم هر روز بهتر و یکدست تر می شویم. تنها خواهشم از کسانی که بیرون گود نشسته اند این است که حواشی را کمتر کنند و بگذارند کادر فنی با فکر باز کارش را انجام بدهد.