b_Newsگفتند تو را در تبريز با چاقو مي‌زنند اما صدها نفر با من عكس يادگاري انداختند

بنگر: آقاي مدعي معرفت به‌خاطر ضعف فني پشت بازيكن قايم مي‌شود

b_News فقط آدم كم‌مغز مي‌گويد من روي باخت به پرسپوليس مقصر بودم / پادوي آقايان روزي سي‌هزار بار زنگ زد تا قرارداد ببندم
تاریخ: 1396/03/17
زمان: 13: 02
نوع: خبر
ناكامي‌هاي گاه و بيگاه تراكتوري‌ها درست پس از شكست اين تيم در ورزشگاه آزادي مقابل پرسپوليس آغاز شد.

احد علوي / ناكامي‌هاي گاه و بيگاه تراكتوري‌ها درست پس از شكست اين تيم در ورزشگاه آزادي مقابل پرسپوليس آغاز شد. همان شبي كه امير قلعه‌نويي براي فرار از شكست سنگين مقابل پرسپوليس تمام تقصيرات را گردن بنگر انداخت. قلعه‌نويي كه خودش بازوبند كاپيتاني را به بنگر داده بود، در رختكن از خجالت شاگرد سابق و فعلي‌اش درآمد و با بدترين نوع ادبيات با بنگر صحبت كرد تا او هم از كوره در برود و جواب قلعه‌نويي را بدهد: «بي‌جا مي‌كني فحش مي‌دي». همين صحبت‌ها فرداي بازي‌، رسانه‌اي شد تا قلعه‌نويي مصاحبه‌هاي سريالي‌اش را عليه بنگر آغاز كند و از طرف ديگر هوادارانش روي سكوها عليه بنگر شعار دهند. بنگر آن زمان از تراكتور اخراج شد و نتايج تراكتور هم آنچه نبود كه هواداران اين تيم توقع داشتند؛ نه قهرماني در ليگ و نه قهرماني در جام حذفي. همه اين ناكامي‌ها از همان شب آغاز شد. در اين مدت محسن بنگر سكوت كرد و جواب مصاحبه‌هاي تند قلعه‌نويي را نداد. كاپيتان سابق پرسپوليس كه كارش با قلعه‌نويي به كميته اخلاق هم كشيده شده، در گفت‌وگوي اختصاصي با «گل» سكوتش را شكست تا بخشي از اتهاماتي كه قلعه‌نويي به او زده بود را پاسخ دهد.

اين روزها چه كار مي‌كني و چه برنامه‌اي داري؟
صبح و بعدازظهر تمرينات سنگين بدنسازي را زير نظر آقاي مختاري انجام مي‌دهم. بعد از آن مصدوميت كه براي من به‌وجود آمد، بدنسازي نكرده بودم براي همين در اين مدت با آقاي مختاري كار مي‌كنم و خيلي بهتر شدم.

فكر كرديم قصد خداحافظي از فوتبال را داري اما به نظر مي‌رسد مي‌خواهي به فوتبالت ادامه دهي.
فعلا روي بدنم كار مي‌كنم اما دو، سه پيشنهاد هم دارم. مي‌خواهم با آمادگي كامل، يك فصل خوب ورزشي را رقم بزنم.

پس قصد خداحافظي از فوتبال را نداري.
تا اين لحظه كه با شما صحبت مي‌كنم برنامه‌اي براي خداحافظي ندارم.

پرسپوليس پرچم فوتبال ايران را در جام باشگاه‌هاي آسيا بالا برد، در اين باره چه نظري داري؟
خدا را شكر كه پرسپوليس برد و حيف از حذف استقلال تهران و خوزستان. شكست استقلال خيلي بد بود و به عنوان طرفدار فوتبال ناراحت شدم. وقتي نمايندگان ايران در آسيا بازي مي‌كنند، بازي‌هاي‌شان حكم بازي ملي را دارد. براي همين ناراحت شدم. جوان‌هاي استقلال بايد از اين شكست درس عبرت بگيرند و بدانند كه ليگ با آسيا فرق مي‌كند.

منصوريان قبل از اين شكست گفته بود استقلال تيم اول پايتخت است؛ به عنوان يك پرسپوليسي در اين باره چه نظري داري؟
منصوريان و برانكو بزرگان استقلال و پرسپوليس هستند اما از نظر من تيم اول پايتخت و منطقه، پرسپوليس است.

واقعا فكر مي‌كردي استقلال شش گل از العين بخورد تا سوژه پرسپوليسي‌ها شود.
اول فكر كردم كه استقلال مي‌تواند العين را ببرد اما اشتباهات سريالي رخ داد. اي‌كاش نتيجه جور ديگري براي آنها رقم مي‌خورد. باخت استقلال يك باخت ملي بود.

با دوستت رحمتي درباره اين بازي صحبتي نكردي؟
همان طور كه گفتم، باخت سنگيني براي استقلال رقم خورد و بعد از چنين باخت‌هايي كسي جرات ندارد با رحمتي صحبت كند. يكي، دو هفته ديگر با مهدي در اين باره صحبت مي‌كنم. الان اعصاب ندارد و نمي‌شود نزديكش شد.

برد پرسپوليس مقابل لخويا را چطور ديدي؟
بچه‌ها خوب و با برنامه بازي كردند و نقطه قوت لخويا را بستند. اميدوارم پرسپوليس براي فصل آينده تقويت شود تا به فينال آسيا برسد.

با توجه به بازيكناني كه پرسپوليس گرفته، فكر مي‌كني بتوانند در آسيا و ليگ آينده موفق شوند؟
جذب بازيكن با نظر سرمربي است و خوب يا بد بودن آنها برعهده سرمربي است. بايد به نظر برانكو احترام گذاشت. برانكو تا اينجا خوب كار كرده و اميدوارم در ادامه هم در كارش موفق باشد.

طارمي و گل نزدن‌هايش حسابي مورد انتقاد هواداران و كارشناسان قرار گرفته... چرا طارمي اينگونه فراز و نشيب دارد؟
اين را از صميم قلب مي‌گويم و چون با طارمي بازي كرده‌ام، بايد بگويم بدون شك طارمي بهترين بازيكن ايران است. 60 درصد موفقيت پرسپوليس طارمي است و يك مهره غيرقابل انكار. براي همين نبايد از طارمي انتقاد كرد. او فوق‌العاده براي پرسپوليس و حتي تيم‌ملي بازي مي‌كند.

فصل گذشته با تراكتور را چطور ديدي، تجربه خوبي بود يا نه؟
اتفاق‌هاي خوبي افتاد. كساني كه فكر مي‌كردند بزرگ هستند و دم از معرفت مي‌زدند را شناختم. خدا كند ما هم پيشكسوت شديم، معرفت‌مان مثل معرفت آقايان نشود.

بعد اخراج از تراكتور خيلي از مشكلات را به گردن بنگر انداختند...
بعد رفتن من هم در ناكامي‌‌ها من مقصر بودم؟! قهرمان جام حذفي نشدن مقصر بنگر است؟! خدا را شكر كه بعد از بازي با پرسپوليس من نبودم كه تقصيرات را گردن من بيندازند.

صحبت‌هاي قلعه‌نويي بعد از شكست مقابل پرسپوليس طوري انعكاس پيدا كرد كه انگار تو مقصر باخت پرسپوليس بودي. حتي در اين بين به تو اتهام كم‌كاري هم زدند.
گناه اتهام‌هايي را كه به من زدند به گردن خودشان است و بايد يك جا پاسخ دهند. ما هم خدايي داريم. فقط درباره آن بازي يك چيز بگويم و آن اينكه 10 تا كارشناس بياورند و بازي را از ابتدا ببينند اگر يك نفر از آنها گفت من مقصر گل‌هاي خورده تراكتور هستم و مقصر باخت تيم، حق با آقايان است. فقط آدم كم‌مغز و كسي كه از فوتبال چيزي سر در نمي‌آورد، مي گويد محسن بنگر مقصر شكست تيم مقابل پرسپوليس است. كسي كه فوتبال را عين يك پيرزن كه بافتني مي‌بافد و براي سرگرم بودن گه‌ گداري يك سر به تلويزيون مي‌زند، مي‌تواند بگويد باخت گردن من بود. اما فكر كنم حتي همان پيرزن هم اگر كامل بازي را ببيند متوجه شود كه چه كسي مسبب باخت تيم بود. به جاي اينكه ضعف فني خودشان را قبول كنند پشت بازيكن قايم مي‌شوند بعد هم ادعاي معرفت مي‌كنند.

چرا فكر مي‌كني يك سال خوب را در تراكتور گذراندي؟
از لحاظ ورزشي سال بدي بود اما رفقاي خوب ورزشي در تبريز پيدا كردم. شايد ديگر به تبريز برنگردم اما اين را از صميم قلب مي‌گويم كه مردم تبريز خيلي خوب هستند و من با آنها حال كردم. سه ماه بعد از اخراجم در تبريز ماندم. همه مي‌گفتند از تبريز جان سالم به در نمي‌بري. اما در اين سه ماه بيشترين عكس يادگاري را با من گرفتند و بيشترين احترام را به من گذاشتند. حساب مردم تبريز را از كساني كه اجيرشده بعضي‌ها بودند، جدا كنيد. من هميشه مديون مردم تبريز هستم. تماشاگران تراكتور اصيل و خوب هستند. آنهايي كه جانبدارانه فحاشي مي‌كنند، سودشان در حمايت از آقايان است ولي مردم تبريز و هواداران تراكتور بسيار فهيم و باشخصيت هستند. اميدوارم بتوانم فصل آينده با آقا يحيي نتايج خوبي بگيرند.

اگر باشگاه بخواهد قراردادت را با تراكتور تمديد نمي‌كني؟
آجورلو براي من زحمت زيادي كشيد. من دو، سه بار بيشتر او را نديدم اما بابت زحماتي كه براي باشگاه كشيد بايد از او تشكر كنم. آجورلو در طول اين فصل نشان داد كه جانبدار كسي نبود. اگر اينطور بود، شايد اتفاقات بدتري براي من رخ مي‌داد.

قلعه‌نويي در مصاحبه‌هايش عنوان كرده كه تو را به واسطه درخواست يك دوست مشترك كه گفته دست بنگر را بگيريد، جذب كرده... واقعا بازيكن سفارشي بودي؟
چنين ادعاهايي خنده‌دار است. بهشت و جهنم آدم‌ها در همين دنياست. مطمئن باشيد تقاص بي‌معرفتي‌ و دروغ‌هاي‌شان را خواهند داد. از آجورلو بپرسيد كه چند بار با من جلسه گذاشت تا من را براي امضاي قرارداد راضي كند؛ پنج جلسه گذاشتيم تا من قرارداد بستم. مرا از رودهن برگرداندند تا قرارداد را امضا كنم. همه اينها به كنار. خود اين آقا كه خارج از كشور بود، 10 بار با من تماس گرفت و آن شخصي كه پادو‌اش است، هزار بار در روز به من زنگ مي‌زد كه بيا و قرارداد را امضا كن. همان‌طور كه گفتم خدا كند ما هم يك روز مربي و پيشكسوت شديم، مثل آقايان نشويم. تا روزي كه سالم بودم، پادوي آقايان ما را مي‌آورد سر تمرين و مي‌برد، همين كه مصدوم شدم، جواب سلام‌ ما را هم نداده. معرفت آقايان بر حسب سالم بودن يا مصدوم بودن بازيكن تغيير مي‌كند. فكر كردند بنگر از كار افتاده است و ديگر به دردشان نمي خورد.

ماجراي آن دوست مشترك چه بود؟
براي اولين‌بار از دهن آقايان شنيده‌ام چنين حرفي را. من با مديربرنامه‌هايم در تمام جلسات شركت كردم و امضاي او پاي قراردادم است. حتما بازيكنان را از آن دوست مشترك مي‌گرفتند كه فكر كردند مرا هم از طريق او جذب كردند. واقعا فراموشي گرفته‌اند و يادشان رفته كه پادوي‌شان روزي سي هزار بار به من زنگ مي‌زد و در تلگرام پيام مي‌داد.

واقعا فكر مي‌كني دليل نتيجه نگرفتن تراكتور در فصل گذشته همين رفتارهاي قلعه‌نويي بود؟
من كاري با كسي ندارم اما از نتايج تراكتور ناراحت بودم و لياقت اين تيم حداقل قهرماني در جام حذفي بود. از ته دلم مي‌گويم واقعا دوست داشتم تراكتور نتيجه بگيرد. به تيمي كه يك دقيقه‌ هم برايش بازي كرده باشم، تعصب دارم. ايشان بزرگ تيم بودند و كارنامه خوبي دارند. من در بحث فني هيچ دخالتي نمي‌كنم. تا حالا هم احترامش را حفظ كردم چون مربي من بود. اگر حرفي هم زدم براي روشن شدن حقيقت و دفاع از حقانيت خودم بوده است. تراكتور لياقتش بيشتر از اين حرف‌هاست چرا كه تمام آذري‌زبان‌هاي ايران به اين تيم علاقه دارند و از شهرهاي دور و نزديك مي‌آيند تا بازي‌هاي اين تيم را ببينند. مردم آذربايجان با اين تيم خو گرفته‌اند و اميدوارم كه يك تيم قوي براي فصل آينده داشته باشيم. تراكتور از پايه، تيم قوي‌اي است و بايد براي رقابت با سپاهان و پرسپوليس تلاش كند.

مدعيان قهرماني فصل آينده را چه تيمي مي‌داني؟
به نظر من امسال سپاهان و پرسپوليس پاي كار قهرماني هستند.

اگر تراكتور پيشنهاد تمديد قرارداد بدهد، قبول مي‌كني؟
بايد در اين باره صحبت كنيم. هنوز از باشگاه كسي به من زنگ نزده فقط از اطراف و دوستان مي‌شنوم كه تراكتور مرا مي‌خواهد و بعضي‌ها هم مي‌گويند كه نمي‌خواهد. ولي با اتفاقاتي كه سال گذشته رخ داد، به صلاح نيست دوباره برگردم. خودم را مديون هواداران مي‌دانم و اميدوارم كه يك روز محبت آنها را جبران كنم اما الان وقتش نيست كه به تبريز برگردم چون خيلي مسايل مرا آزارداد. شايد باورتان نشود 25 ميليون از جيب خودم براي جراحي و مصدوميتم خرج كردم. دريغ از ديدن يك هزار توماني از سوي باشگاه. اگر سكوت كرده‌ام فقط به احترام آن عده‌اي است كه در اين مدت به من لطف داشته‌اند.

پس براي سفر به تبريز مشكلي نداري؟
اصلا. همانطور كه گفتم مردم تبريز اصالت دارند. حساب يك  عده‌اي كه طرف يك نفر خاص هستند را بايد از مردم تبريز جدا كرد. همانطور كه گفتم سه ماه و نيم بعد از آن اتفاقات در تبريز ماندم و با صدها نفر عكس انداختم. در صورتي كه دوستان و اقوامم فكر مي‌كردند كه مرا در تبريز با چاقو مي‌زنند. حساب لات‌هاي فضاي مجازي را كه فقط فحش مي‌دهند را بايد از مردم تبريز جدا كرد.

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.