b_Newsپرسپولیس می‌تواند توقعات را برآورده کرده و قهرمان آسیا شود

پنجعلی: مربیگری نبوغ و استعداد ذاتی است که علی کریمی دارد

تاریخ: 1396/03/19
زمان: 12: 56
نوع: خبر
کاپیتان سابق پرسپولیس معتقد است که نباید قوانین را شوخی بگیریم چون همه جای دنیا قانون اجرا می‌شود.

مهدی نوری/ محمد پنجعلی کاپیتان سابق پرسپولیس معتقد است که نباید قوانین را شوخی بگیریم چون همه جای دنیا قانون اجرا می‌شود و اجرای قوانین باعث شده که پرسپولیس و دیگر تیم‌های ایرانی با نمایندگان عربستان در کشور ثالث بازی کنند و این مساله به ضرر پرسپولیس است چون از حمایت هوادارانش محروم شده است.

بازی با الاهلی عربستان در یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا برای پرسپولیس قرعه خوبی است؟
به نظرم قرعه خوبی است. هر سه تیم خوب بودند و به نظر من العین از دو تیم دیگر بهتر بود اما بچه‌ها می‌توانند از سد الاهلی بگذرند.

چه شناختی از الاهلی عربستان دارید؟
فوتبال عرب‌ها شبیه هم است و خیلی زیرک بازی می‌کنند و بازیکنان خارجی‌شان واقعا خوب کار می‌کنند و بازیکنانی می‌آورند که سطح‌‌شان از سطح بازیکنان عربستانی بالاتر است اما پرسپولیس هم تقویت شده و نیاز هم بود که تقویت شود به‌خصوص در دفاع وسط که فقط سیدجلال را داشتیم و الان خیلی بهتر شده است.

بازی در کشور ثالث چقدر به ضرر پرسپولیس است؟
طبیعی است که به ضرر پرسپولیس است اما برای الاهلی عربستان هم حاشیه امنیت آنچنانی نیست چون آنها هم در کشور ثالث طرفداری ندارند. البته پرسپولیس نشان داده خارج از خانه خوب کار می‌کند و امیدوارم مقابل الاهلی هم همین اتفاق بیفتد.

این اتفاق و بازی در کشور ثالث ظلم به پرسپولیس نیست؟
به هر حال قانون است و اجرا می‌شود. ما قانون را شوخی می‌گیریم در حالی که قانون در همه جای دنیا اجرا می‌شود و اینجا هم مطابق قوانین برخورد کرده‌اند و چاره‌ای هم نیست و باید با این شرایط کنار بیاییم. این زنگ خطری برای آینده است چون اگر چنین مسایلی تکرار شود برای دفعات بعد عواقب سنگین‌تری در انتظار‌مان است و باید خیلی مراقب باشیم.

برانکو در عربستان کار کرده است. شناخت او از تیم‌های عربستانی در این مرحله به پرسپولیس کمک می‌کند؟
خیلی کمک خواهد کرد و مسلما این شناخت به نفع پرسپولیس می‌شود. البته تیم‌ها نسبت به آن موقع عوض شده‌اند اما مساله سبک فوتبال است که در بدنه فوتبال عربستان است و همیشه به همین شکل بازی می‌کنند و برانکو هم شناخت کامل دارد.

الان هواداران پرسپولیس انتظار دارند تیم‌شان قهرمان آسیا شود. این انتظار منطقی است؟
طبیعی است که همه دوست دارند پرسپولیس قهرمان آسیا شود. باتوجه به نمایشی که پرسپولیس داشته این توقع ایجاد شده و صد درصد هم می‌توانند توقعات را برآورده کنند و قهرمان آسیا شوند. این کار و قهرمانی در آسیا اراده می‌خواهد چون در فوتبال امروز تفاوت آنچنانی بین تیم‌ها نیست. مهم‌ترین عامل برای موفقیت در آسیا یکدلی و باور بچه‌هاست که تا الان هم ثابت شده است. ما همیشه روی تکنیک و خلاقیت و هوش بچه‌ها نتیجه گرفته‌ایم و امیدوارم این بار هم همین اتفاق بیفتد وگرنه کمبودهای زیادی در فوتبال ما هست اما آنچه که ما داریم بقیه کشورهای منطقه ندارند که همان خلاقیت و نبوغ ذاتی بچه‌های ماست.

در مورد علی کریمی صحبت کنیم که گویا قرار است سرمربی نفت تهران شود. به نظر شما حضور او به عنوان نفر اول در یک تیم لیگ برتری تصمیم درستی است؟
زمانی که در فوتبال مربیانی می‌بینيد که سابقه فوتبالی ندارند و اصلا فوتبالیست نبوده‌اند اما تیم دارند، جایگاه علی کریمی در این فوتبال کجاست؟ علی کریمی یک عمر بازی کرده و کاپیتان تیم‌ملی بوده و همه جای دنیا همین است و آدم‌های بزرگ را بعد از خداحافظی از فوتبال به بدنه فوتبال می‌آورند تا تجربه کسب کنند و به مرور تبدیل به مربیان بزرگی می‌شوند. الان خیلی‌ها در فوتبال ما هستند که اصلا تجربه کار ندارند و فوتبالیست هم نبوده‌اند اما تیم دارند و چند سال است که کار می‌کنند. تجربه علی کریمی به نظر من خیلی ارزشمندتر از کسانی است که اصلا فوتبالیست نبود‌ه‌اند و فقط مدرک گرفته‌اند. هر کسی می‌تواند مدرک بگیرد اما هر کسی علی کریمی و علی کریمی‌ها نمی‌شود.

در حالی‌که علی کریمی تجربه مربیگری ندارد هدایت یک تیم لیگ برتری به ضررش نمی‌شود؟
نه، علی کریمی یک عمر با مربیان بزرگ کار کرده است. بکن باوئر هم دوره‌ای ندیده بود اما آلمان را قهرمان جهان کرد. مربیگری نبوغ و استعداد است. البته یکسری چیزها مثل علم بدنسازی را باید آموخت اما نبوغ ذاتی است که حرف اول را می‌زند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.