b_Newsچرخش 180 درجه ای جواب کمک های آیان بود

نصیری نیا: جهان وزنه برداری مرادی را قبول ندارد

تاریخ: 1396/03/19
زمان: 14: 14
نوع: گفتگو
شاهین نصیری‌نیا ملی‌پوش سابق وزنه‌برداری بعد از اتفاقاتی که در انتخابات فدراسیون جهانی افتاد، معتقد است که جهان وزنه برداری مرادی را قبول ندارد.

شاهین نصیری‌نیا ملی‌پوش سابق وزنه‌برداری، درباره اتفاقات پیش‌آمده در انتخابات فدراسیون جهانی و ریاست مجدد آیان گفت: ناکامی مرادی و انتخاب نشدنش قابل پیش‌بینی بود. او در سال‌های حضور در دبیرکلی آسیا و عضویت در فدراسیون جهانی، حواشی و مسائل زیادی را برای خانواده وزنه‌برداری که همه با آن آشنا هستند، رقم زد. می‌توان گفت وی چهره بدی از خود در آسیا به جا گذاشت تا جایی که دیدیم او را از این پست‌ها کنار گذاشتند و انتخاب نشدنش و انصراف او از انتخابات گویای این است که خانواده وزنه‌برداری در جهان، او و اهدافش را به خوبی شناخته‌اند و قبولش ندارند.

نصیری نیا افزود: وقتی مرادی مجدداً رئیس فدراسیون شد، برای عرض ارادت به دیدار آیان رفت تا نشان دهد نسبت به گذشته تغییر کرده؛ آیان هم با اعتماد به او کمک زیادی به وزنه‌برداری ایران کرد، از جمله بین‌المللی کردن جام فجر به عنوان یکی از مراحل گزینشی المپیک و موافقت با بازگشت سهراب مرادی؛ موضوعی که واقعاً دور از ذهن بود، اما مرادی بعد از المپیک با چرخشی 180 درجه‌ای مقابل آیان قرار گرفت و چون شانسی برای انتخاب شدن در هیچ‌کدام از پُست‌ها نداشت، پشت «اورسوی» ایتالیایی پنهان شد تا از این راه شانس خودش را امتحان کند.