b_Newsحاضرم برای جنگ با داعش به مدافعان حرم بپیوندم

شهربانو منصوریان: هنوز درگیر دادگاه برای جشن پیروزی انتخابات هستم

تاریخ: 1396/03/20
زمان: 12: 23
نوع: گفتگو
هفته گذشته خبر رسید که شهربانو منصوریان به دادگستری سمیرم احضار شده است. خبری عجیب که مرتبط بود به روزهای شلوغ انتخابات ریاست جمهوری.

 

نگار رشیدی

هفته گذشته خبر رسید که شهربانو منصوریان به دادگستری سمیرم احضار شده است. خبری عجیب که مرتبط بود به روزهای شلوغ انتخابات ریاست جمهوری. شهربانوی ووشو وقتی حسن روحانی به اصفهان رفته بود، مدالش را به رییس جمهور تقدیم کرد و به این ترتیب حمایتش را از او نشان داد. اما احضار شدن او به دادگاه به بعد از پیروزی روحانی ارتباط دارد و این در حالی است که هنوز معلوم نیست چه کسی از قهرمان سمیرم شکایت کرده است.

منصوریان در گفت و گو با «گل» به جزییات این ماجرا و البته حمله تروریستی تهران پرداخت.

 

قضیه احضار شدن تان به دادگستری چیست؟ خبر عجیبی بود.

می دانید که سمیرم شهرستان کوچکی است و همه آنجا من را می شناسند. وقتی هم مدالم را به آقای روحانی تقدیم کردم، همه جا دیده شد. اما قضیه احضاریه برای بعد از انتخابات است. وقتی آقای روحانی در انتخابات پیروز شد ستاد انتخاباتی اش را باز کردیم و مردم خودجوش آمدند. کمی بعد نیروی انتظامی آمد و گفت باید در ستاد را ببندید. ما هم همین کار را کردیم و رفتیم. دو روز بعد از این قضیه برایم احضاریه آمد که به خاطر اخلال در نظم عمومی باید به دادگستری بروم. ابتدا گفتند نیروی انتظامی شاکی است اما بعد از درخواست رسیدگی گفتند شاکی خصوصی دارم. حالا اینکه چه کسی شکایت کرده هنوز معلوم نیست.

 

خیلی از ورزشکاران و هنرمندان آشکارا از کاندیدای خود حمایت کردند اما این اتفاق تنها برای شما افتاد.

من اصلا در روز جشن کاره ای نبودم. من هم مثل مردم عادی به ستاد رفتم. دوستانم زنگ زدند و گفتند در ستاد به خاطر پیروزی شیرینی و شربت می دهند، تو هم بیا. یعنی جوری نبود که کاری دست من باشد و بخواهند احضارم کنند. حالا اتفاقی است که افتاده و ان شاءا... که رفع می شود. مشکل خاصی نیست.

 

قضیه جریمه 10 میلیونی چیست؟

آن جریمه برای وقتی است که به دادگاه نروم. البته دادگاه اول را رفتم و حالا باید ببینم چه پیش می آید.

 

فکر می کنید اگر از کاندیدای دیگری حمایت می کردید باز هم این اتفاق می افتاد؟

من از مدت ها پیش برای تقدیم مدالم به آقای روحانی برنامه ریزی کرده بودم که همزمان شد با انتخابات. حدود شش ماه پیش قرار بود هماهنگی ها برای این کار انجام شود. وقتی هم آقای روحانی به اصفهان آمدند، گفتند حالا که رییس جمهور اینجاست مدالت را تقدیم کن. آن زمان هم هدف من این بود که مردم اشتیاق پیدا کنند و پای صندوق های رای بیایند. اما به هر حال آقای روحانی هم در این مدت زحمات زیادی کشید. چه در بحث برجام و چه شکست تحریم ها و کارهایی از این قبیل. من آن روز دکتر ظریف را هم دیدم و از هر دوی شان تشکر کردم.

 

پس اخبار سیاسی را هم خوب دنبال می کنید؟

بله دنبال می کنم اما علاقه ای به سیاست ندارم. فقط در حد پیگیری اخبار که در جریان اتفاقات قرار بگیرم برایم کافی است.

 

چند روز پیش شاهد حمله تروریستی در تهران بودیم.

بله اتفاق بسیار تلخی بود. من در اینستاگرام هم پستی گذاشتم و نوشتم آماده ایم و پایش بیفتد پوتین هایم را پایم می کنم. در گفتن این حرف هم کاملا جدی هستم. اتفاقا دیروز با یکی از بچه ها صحبت می کردم و گفتم اگر بگذارند خانم ها هم به مدافعان حرم بپیوندند من اولین کسی هستم که می روم. با تمام قدرت هم خواهم جنگید تا به داعش بگویم ما زنان ایرانی از شما ترس و واهمه ای نداریم. حتی حاضرم گروهی از بهترین بانوان رزمی کار را جمع کنم تا جلوی داعش بایستیم. هرچند همین الان هم گروهی از بانوان ووشوکار دارم که از نظر بدنی و استقامتی در بهترین شرایط هستند. باز هم می گویم اگر ورود بانوان آزاد شود، اولین نفر ثبت نام می کنم و می روم. این یکی از آرزوهای من است که در هر نقطه ای برای کشورم با این گروه بجنگم.