b_Newsدوومیدانی رسوب کرده ؟

انتخابی قهرمانی آسیا بدون قهرمانان !

تاریخ: 1396/03/19
زمان: 11: 28
نوع: خبر
مسابقات انتخابی تیم ملی دوومیدانی جهت اعزام به بیست و دومین دوره رقابت های قهرمانی آسیا در بخش آقایان در دو شهر تهران و رشت پیگیری شد.

مسابقات انتخابی تیم ملی دوومیدانی جهت اعزام به بیست و دومین دوره رقابت های قهرمانی آسیا که ۱۵ تا ۱۸ تیر در شهر اودیشای هندوستان برگزار خواهد شد، در بخش آقایان در دو روز چهارشنبه و پنجشنبه در دو شهر تهران و رشت پیگیری شد.

در پرتاب نیزه یوسف یوسف وند با رکورد ۶۷.۰۶ متر عنوان نخست را به دست آورد. در پرتاب چکش هم کاوه موسوی با پرتاب ۶۸.۶۰ متر در رده اول ایستاد. نفر اول پرش سه گام نیز وحید صدیق بود که پرشی 15 متر و 31 سانتی متری داشت. همچنین در دوی 400 متر امیررضا خانجانی با زمیان ۵۱.۵۰ ثانیه اولین نفر از خط پایان گذشت. نفر نخست پرش با نیزه شهروز بنی آدم بود که رکورد ۴.۶۰ متر را ثبت کرد.

در ادامه و در دوی 800 متر مصطفی ابراهیمی با زمان ۱:۵۰:۳۱ دقیقه زودتر از رقبا از خط پایان عبور کرد. در دوی 1500 متر نیز امیر مرادی با ثبت زمان ۳:۴۴:۱۹ دقیقه اول شد. در ماده ۳۰۰۰ متر بامانع نیز حسین کیهانی مصدومیت های زیادی را به جان خرید تا با زمان ۸:۴۱:۶۳ دقیقه زودتر از رقبا به خط پایان برسد. محمدجعفر مرادی دونده ماراتن ایران همانطور که گفته بود در ماده 10000 متر شرکت کرد و با زمان ۳۰:۳۰:۰۰ دقیقه اول شد.

اما در نخستین روز مسابقات سبحان طاهرخانی در دوی 100 متر با زمان ۱۰:۶۱ ثانیه و در پرش طول با ۷.۳۲ متر اول شد. نفر نخست پرتاب وزنه هم علی ثمری با پرتاب ۱۹.۰۷ متری بود. اما در پرتاب دیسک در حالی که احسان حدادی در کنار حسین توکلی به تماشای مسابقه نشسته بود و محمود صمیمی به خاطر دلخوری از تصمیمات سلیقه ای فدراسیون در انتخابی شرکت نکرد، محمد صمیمی ۵۸.۵۵ متر دیسکش را پرتاب کرد تا نفر اول این ماده باشد.

در ۱۱۰ متر بامانع هم میلاد سیار با زمان ۱۴:۰۶ ثانیه نفر اول شد. در نهایت در ماده پرش ارتفاع  پرش ارتفاع محمد اختیارآبادی دو متر پرید تا نفر اول شود.

در این انتخابی اما رضا قاسمی دونده سرعت ایران هم غایب بود. از طرفی حسن تفتیان هم که شنیده می شد به خاطر مصدومیتی که در کشورهای اسلامی گریبانگیرش شد، به قهرمانی آسیا نمی رسد، طبق اعلام دکتر اردیبهشت می تواند خودش را به هند برساند.

به این ترتیب انتخابی قهرمانی آسیا به نوعی بدون قهرمانان برگزار شد  و نشان دهنده حال و روز این رشته است که هر روز بدتر از قبل می شود به نوعی که گویا مشکلات آن رسوب کرده است !

رقابت های انتخابی بانوان نیز برای این مسابقات در روزهای ۲۰ و ۲۱ خرداد پیگیری خواهد شد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.