b_Newsپرسپولیس قابلیت رسیدن به فینال آسیا را دارد

رجب‌زاده: تیم برانکو وسط زمین را ببندد الاهلی را می‌برد

تاریخ: 1396/03/20
زمان: 09: 40
نوع: خبر
کاپیتان تیم ذوب‌آهن که در مرحله گروهی مقابل الاهلی عربستان بازی کرده است شناخت خوبی از این تیم دارد.

مهدی نوری/ مهدی رجب‌زاده کاپیتان تیم ذوب‌آهن که در مرحله گروهی مقابل الاهلی عربستان بازی کرده است شناخت خوبی از این تیم دارد و معتقد است که آنها اصراری برای بردن توپ به کناره‌های زمین ندارند و بیشتر دوست دارند به عمق خط دفاع حریف نفوذ کنند و پرسپولیس اگر می‌خواهد مقابل این تیم عربستانی موفق شود باید وسط زمین را از آنها بگیرد تا هافبک‌هاي الاهلی نتوانند خط هافبک پرسپولیس را جا بگذارند و به عمق دفاع آنها نفوذ کنند.

الاهلی عربستان حریف شما در مرحله گروهی باید در یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با پرسپولیس بازی کند. این قرعه را قرعه مناسبی برای پرسپولیس می‌دانید؟
وقتی تیم‌ها به جمع هشت تیم آسیا می‌رسند یعنی همه آنها قوی هستند و هر قرعه‌ای که به پرسپولیس می‌خورد بازی سختی بود چون همه تیم‌ها در این مرحله قوی هستند. همان‌طور که خود پرسپولیس هم برای هر تیمی حریفی قوی و قدرتمند است. اختلاف تیم‌ها در این مرحله خیلی کم است و اینجا دیگر تیم قوی و ضعیف ندارد و همه قوی و قلدر هستند.

الاهلی را چطور تیمی می‌بینید؟
الاهلی تیمی است که فوتبال مستقیم بازی نمی‌کند و بازیساری را از عقب انجام می‌دهد. خصوصیات تیم‌های عربستانی این‌طوری است که خیلی زیاد به هم پاس کوتاه می‌دهند و در رده ملی و باشگاهی این‌طوری هستند. قبلا بازی آنها کند و آرام بود اما الان سرعت را هم به آن اضافه کرده‌اند و بیشتر متکی بر حفظ توپ هستند. الاهلی عربستان چند تا بازیکن پابه‌توپ دارد و به عمق دفاع حریف می‌زنند و سعی می‌کنند از خط هافبک حریف رد شوند و به عمق دفاع بروند. ما که مقابل آنها بازی کردیم خیلی اصرار نداشتند که توپ را به کناره‌ها ببرند و بیشتر به عمق دفاع می‌زدند و کمتر از ارسال استفاده می‌کردند و بیشتر ارسال‌های آنها روی ضربات کاشته و کرنر بود اما در جریان بازی روی عمق دفاع کار می‌کردند. به نظر من پرسپولیس اگر جلوی آنها بتواند فضای وسط زمین را ببندد کارایی الاهلی خیلی کم می‌شود چون تمرکز آنها روی وسط زمین است که بتوانند به عمق دفاع حریف بزنند.

شما که امسال مقابل هر دو تیم بازی کرده‌‌اید پرسپولیس توانایی بردن الاهلی را دارد؟
پرسپولیس تیمش دونده‌تر از الاهلی است و هم در فاز دفاعی پرتلاش هستند و هم در خط حمله خیلی پرتلاش ظاهر می‌شوند چون هافبک‌های دونده و انرژیکی دارند و به نظر من پرسپولیس می‌تواند جلوی الاهلی موفق شود اما آنها تیم تاکتیکی هستند. پرسپولیس اگر استراتژی خوبی داشته باشد باتوجه به بازیکنانی که دارد روی ضدحمله خیلی راحت می‌تواند به آنها گل بزند و حتی پرسپولیس می‌تواند آنها را تحت فشار هم بگذارد چون بازیکنان خوبی دارند. البته تا زمان انجام این بازی فرصت باقی مانده و باید ببینیم تیم‌ها تا آن موقع چه تغییراتی می‌کنند.

بازی در کشور ثالث در این مرحله چقدر به ضرر پرسپولیس است؟
این شرایط همیشه به ضرر تیم‌های ایرانی است. وقتی در کشور بی‌طرف بازی می‌کنیم معمولا بازی در کشورهای عربی است و به نفع آنها می‌شود.

البته الاهلی عربستان کشور میزبان خودش را امارات معرفی کرده است. امارات برای پرسپولیس گزینه مناسبی نیست؟
امارات گزینه خوبی است. البته الاهلی بیشتر از 10درصد به پرسپولیس در استادیوم ظرفیت نخواهد داد اما همان 10درصد هم برای حمایت از پرسپولیس خیلی خوب است هرچند فکر می‌کنم در این مرحله الاهلی بیشتر از قبل توسط تماشاگرانش حمایت شود چون ما در عمان که با آنها بازی کردیم پنج هزار نفر برای آنها آمده بودند.

هواداران پرسپولیس از تیم‌شان توقع قهرمانی‌آسیا را دارند. فکر می‌کنید این توقع منطقی و به‌جاست؟
به نظر من پرسپولیس حالا نمی‌گویم قهرمان آسیا می‌شود اما قابلیت رسیدن به فینال را دارد. پرسپولیس هم به لحاظ فنی و هم بازیکناني که دارد این قابلیت را دارد تا به فینال آسیا راه پیدا کند.

برای فصل بعد تصمیمی گرفته‌ای؟
من با ذوب‌آهن قرارداد ندارم اما ظرف 10 روز گذشته با آقای آذری صحبت کردم و تماس گرفتند که برای تمدید قراردادم به باشگاه بروم. یک‌بار هم رفتم اما مشکلی پیش آمد و نتوانستیم قرارداد ببندیم و قرار شده این هفته به باشگاه بروم و تمدید کنم. باشگاه فعلا درگیر انتخاب مربی و تامین بودجه فصل بعد است اما برای تمدید قراردادم مشکلی نیست.

این روزها گزینه‌های زیادی مثل امیر قلعه‌نویی برای هدایت تیم شما در فصل جدید مطرح شده‌اند. فکر می‌‌کنی چه کسی سرمربی جدید ذوب‌آهن باشد؟
خبر ندارم، فقط می‌دانم هیات مدیره چند تا گزینه دارد که در حال رایزنی و مذاکره هستند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.