b_Newsدر ستایش اقتدار تاریخی تیم کی‌روش

منت تلویزیون را هم نمی‌کشیم

تاریخ: 1396/03/20
زمان: 12: 31
نوع: خبر
بردیا احمدی

تیم ملی فوتبال ایران حدود 48ساعت دیگر باید در ورزشگاه آزادی به مصاف ازبکستان برود؛ دیداری حیاتی که کسب پیروزی در آن می‌تواند ایران را به عنوان دومین تیم راه یافته به مرحله نهایی جام‌جهانی 2018روسیه معرفی کند؛ یک افتخار بزرگ و تاریخی که شاید روزی خوابش را هم نمی‌دیدیم، اما حالا کاملا در دسترس ماست. به علاوه این صعود اگر اتفاق بیفتد، به منزله دومین حضور متوالی ایران در جام‌جهانی است که یک رکورد در تاریخ فوتبال کشورمان به حساب می‌آید. همه اینها یعنی آنکه فوتبال ایران در حال سپری کردن روزهایی کم‌نظیر و به‌شدت مهم و ارزشمند است، با این حال هنوز خبری از «فوتبالی» شدن فضا نیست و کمتر خبر، مطلب، گزارش یا کامنت داغی در مورد تیم‌ملی و مسابقه حساسش به چشم می‌خورد. اصلا انگار نه انگار تیم‌ملی دوشنبه بازی دارد و قرار است سطری دیگر از تاریخ را بنویسد. در شرایط عادی شاید می‌شد نسبت به این بی‌اعتنایی عمومی ناراحت و یا نگران بود؛ اما مساله اینجاست که به نظر می‌رسد کارلوس کی‌روش در ششمین سال حضورش در ایران، وضعیت فنی تیم کشورمان را چنان تثبیت کرده که دیگر صعود صرف به جام‌جهانی، دغدغه هیچ‌کس نیست. در حقیقت مردم به تیم‌ملی بی‌محلی نمی‌کنند، بلکه چنان از کیفیت این تیم اطمینان دارند که ترجیح می‌دهند تب و تاب بازی را تا روز برگزاری مسابقه به تعویق بیندازند.
هر دوره از مسابقات مقدماتی جام‌جهانی به اینجا که می‌رسید، التهاب نزد هواداران ایرانی اوج می‌گرفت. همه مضطرب می‌شدیم و حساب و کتاب را شروع می‌کردیم؛ اینکه چه اتفاقاتی باید رخ بدهد تا صعود کنیم و اینکه با چه معجزاتی قرار است خودمان را به جام‌جهانی برسانیم. حالا گاهی انبوه راز و نیازها و تلاش و تقلاها جواب می‌داد و صعود می‌کردیم، گاهی هم به نتیجه نمی‌رسیدیم و شروع می‌کردیم به آه و ناله و پیدا کردن مقصر! امروز اما تیمی داریم که با قدرت خودش را به عنوان بهترین تیم آسیا تثبیت کرده و باعث شده آب توی دل هواداران تکان نخورد. الان هم نگران دوشنبه نیستیم، چون می‌دانیم حق تیم‌مان است که برنده شود و صعود کند؛ حالا اگر این اتفاق مقابل ازبکستان رخ ندهد، در دو بازی باقی مانده برابر کره و سوریه بالاخره قطعی و نهایی خواهد شد. آیا ارزشمندتر از این هم سراغ دارید؟
هنوز فراموش نکرده‌ایم که چطور معمولا در چنین روزهایی فدراسیون فوتبال دست نیاز به سمت تلویزیون دراز می‌کرد و از این رسانه می‌خواست در راستای تهییج مردم و کمک به تیم‌ملی نقش «یار دوازدهم» را بازی کند. حالا اما حتی نیازی به نازکشی از جام‌جم هم نیست. حتی کسی به رایگان کردن بازی هم فکر نکرده. به لطف خدا این تیم جواب چند سال کار و ثبات را می‌گیرد و مقتدرانه به پیش می‌تازد. همه استرس‌ها و نگرانی‌های سابق را هم نگه دارید برای مرحله نهایی جام‌جهانی که آنجا قرار است اتفاقات بزرگ و بی‌سابقه‌ای رخ بدهد.

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.