b_Newsبراي رقابت با اسم و رسم‌دارهاي پرسپوليس آماده‌ام

سیامک نعمتی: 8 مال احمد نوراللهي است تا برگردد

تاریخ: 1396/03/20
زمان: 13: 33
نوع: خبر
بازیکن جدید پرسپولیس از حسی وصف نشدنی حرف مي‌زند که هر بازیکنی اگر در این جایگاه قرار بگیرد آن را درک خواهد کرد‌.

سیدیاسر رضوی / بازیکن جدید پرسپولیس از حسی وصف نشدنی حرف مي‌زند که هر بازیکنی اگر در این جایگاه قرار بگیرد آن را درک خواهد کرد‌. سیامک نعمتی که با عملکرد خوبش توانست امسال حسابی در لیگ شانزدهم چشم نوازی کند و برانکو را برای جذبش متقاعد نماید حالا از هدف‌هايي مي‌گوید که قرار است با لباس پرسپولیس به آن دست یابد‌. مصاحبه «گل» با بازیکن جدید پرسپولیس را مي‌خوانید:

*خوشحالم آرزوی بچگی‌ام محقق شد
از آمدن به پرسپولیس شروع کنیم و اینکه چطور شد قرمزپوش شدی؟
ابتدا باید بگویم از پیوستن به پرسپولیس خوشحال هستم و امیدوارم فصل خوبی را در این تیم سپری کنم‌. یکی از آرزوهای بزرگ من این بود که به پرسپولیس بیایم چون از بچگی عاشق آن بودم و در استادیوم بازی‌هایش را تماشا مي‌کردم و از اینکه به این آرزو رسیدم و توانستم جوابگوی این همه مهر و محبت هواداران باشم و همچنین خانواده‌ام خوشحال شوند بسیار شاد هستم.

واقعا خودت فکر مي‌کردی اینگونه در پیکان کار کنی و در تیررس قرار بگیری و به این جایگاه برسی؟
هر بازیکنی که فوتبال بازی مي‌کند به بهترین‌هایش فکر مي‌کند و من از بچگی عاشق این تیم بودم و عکس‌‌هاي آن را به زودی منتشر مي‌کنم که برای رسیدن به این خواسته و علاقه چقدر تلاش کردم‌.  

*آمدم پرسپولیس که پیشرفتم بیشتر دیده شود
بعد از فصل خوبی که در پیکان داشتی شنیده مي‌شد به جز پرسپولیس از استقلال، سپاهان و حتی خود پیکان برای تمدید قرارداد پیشنهادهای خوبی داشتی‌. چه عاملی باعث شد که در نهایت به پرسپولیس بپیوندی؟  
من یک سال دیگر با پیکان قرارداد داشتم و با اینکه از نظر مالی شرایط خوبی را برای تمدید قراردادم فراهم کرده بودند اما اینجا را مي‌دیدم و دوست داشتم به اینجا برسم و همین شد که  تمدید نکردم تا بازیکن آزاد باشم‌. فصل خوبی در پیکان داشتم که یکی از بهترین‌‌ فصل‌‌هاي خودش را با آمدن از لیگ یک تجربه کرد‌. خوشبختانه در بازی‌‌هاي بزرگ هم خوب بازی کردم به خصوص جلوی استقلال و پرسپولیس که مستقیم همه مردم دیدند و در چهار بازی مقابل تراکتور، ذوب‌آهن و سپاهان هم خوب بودم‌. من قرار بود نیم فصل به پرسپولیس ملحق شوم که چون قرارداد داشتم، پیکان موافقت نکرد و به آخر فصل کشید‌. پیشنهادهای خوبی داشتم و  واقعا خوب بودند و شاید دو برابر پرسپولیس بود اما مي‌خواستم جایی بروم که پیشرفتم بیشتر دیده شود و به همین خاطر پرسپولیس را انتخاب کردم چون جدا  از اینکه تیم بزرگی است، بزرگ ترین تیم ایران هم هست‌. هواداران، مربی و بازیکنان خوبی دارد و مي‌خواهم در کنارشان از تجربیات همه استفاده کرده و فصل خوبی را مثل سال گذشته و حتی بهتر برای هواداران رقم بزنم.

*قول مي‌دهم بهترین کیفیت فوتبالی‌ام را در پرسپولیس ببینید
تو به پرسپولیسی آمدی که پر از ستاره و به قولی بازیکن دانه درشت است‌. حضورت در بین این همه مهره اسم و رسم دار را چطور ارزیابی مي‌کنی؟
هر بازیکنی برای خودش اهدافی دارد و من هم ابتدای هر فصل برای خودم برنامه ریزی دارم‌.  امسال هدف اولم در پرسپولیس پیشرفت است‌. مطمئن باشید همینجا قول مي‌دهم بهترین کیفیت فوتبالی‌ام را در پرسپولیس ارایه مي‌دهم و سعی مي‌کنم با عملکردم بیشتر بازی‌ها را بازی کنم چون مي‌خواهم به خودم و پرسپولیس کمک کنم‌. این توانایی را در خودم مي‌بینم که بتوانم این کار را انجام دهم‌.

*با برانکو صحبتی برای کجا بازی کردن نداشتم
از تو به عنوان بازیکن چند پسته یاد مي‌شود که در هر نقطه‌اي مي‌توانی بازی کنی‌. بعد از آمدنت به پرسپولیس پیش بینی برای پستی که تو بازی خواهی کرد زیاد بود و حالا سوال این است کجا قرار است بازی کنی و چه شد که با این ترافیک سنگین پرسپولیس را انتخاب کردی و با برانکو در این زمینه صحبتی داشتی؟
در صحبتی که با برانکو داشتم اصلا بحث این نبود که جای چه کسی باید بازی کنم‌. همه بازیکنان پرسپولیس بازیکنان بزرگ ایران هستند و فصل خوبی داشتند‌. من هم فصل خوبی در پیکان داشتم که نظر کادرفنی را جلب کردم‌. وظیفه من حالا برای رفتن به ترکیب 11 نفره تلاش است تا آنقدر عملکرد خوبی داشته باشم که به ترکیب اصلی راه پیدا کنم‌.

خودت با توجه به اینکه بال چپ هستی فکر مي‌کنی در کدام نقطه بتوانی به پرسپولیس کمک کنی؟
من در هر نقطه‌اي که آقای برانکو بخواهد مي‌توانم بازی کنم‌. در پیکان هافبک چپ بودم و حتی در دفاع راست هم در لیگ یک 35 تا بازی انجام دادم‌.

اینکه گفته مي‌شود شاید برانکو از تو در دفاع چپ استفاده کند پس مي‌تواند درست باشد؟
در این زمینه صحبتی با برانکو نداشتم اما همان‌طور که گفتم هر جایی که کادرفنی صلاح بداند بهترین عملکرد را از خودم نشان مي‌دهم‌.

*آمدم پرسپولیس تا حقم را از این فوتبال بگیرم
در پرسپولیس خیلی‌ها آمدند اما کم آوردند و رفتند مثل ساسان انصاری اما یکسری‌ها هم مثل صادق محرمی ماندند و جنگیدند و به حق شان رسیدند‌. همان طور که گفتیم برای فیکس بودن کار سختی پیش‌رو داری برای این تلاش و رسیدن به حقی که از آن صحبت کردی چقدر آماده‌ای؟
من آمدم خودم را ثابت کنم و حقم را بگیرم و به ترکیب اصلی برسم و بازی‌‌هاي زیادی برای پرسپولیس انجام دهم تا سالیان دراز در این تیم باشم ‌. پرسپولیس را دوست دارم چون به جز من، خانواده‌ام نیز عاشق آن هستند‌. قبل از اینکه با پرسپولیس امضا کنم این موضوع دو، سه هفته طول کشید اما باور نمی‌کنید در این مدت چقدر مورد لطف هواداران قرار گرفتم‌. یک حس و حال عجیبی دارد در پرسپولیس بودن و تا در آن نباشی این موضوع را نمی‌توانی درک کنی. من به یکی از آرزوهای بزرگ خودم رسیدم و در کنار این هواداران لذتبخش و حسی وصف‌نشدنی است‌. من وقتی آمدم پرسپولیس همه این چیزها را مي‌دانستم و مطمئن بودم که کار سختی خواهم داشت‌. این تیم قهرمان ایران شده و در جمع هشت تیم آسیاست‌. من مي‌جنگم و حقم را مي‌گیرم‌. اولین چیزی که بازیکن باید داشته باشد اعتماد به نفس است که من دارم و تلاش مي‌کنم تا خودم را ثابت کنم‌.


*فرصت بشود در داربی برای گلزنی 200 برابر تلاش مي‌کنم
بازیکنی که به پرسپولیس مي‌آید اگر به استقلال گل زده باشد دوچندان مورد توجه قرار مي‌گیرد‌. فکر مي‌کنی با پیراهن پرسپولیس هم بتوانی مثل گلی که با پیکان به استقلال زدی در داربی به این مهم برسی؟
از حالا که قرار است با پیراهن پرسپولیس بازی کنم همه تلاشم را مي‌کنم تا دل 40 میلیون هوادار آن را به دست بیاورم‌. مطمئن باشید اگر فرصتی پیش بیاید تلاشم 200 برابر خواهد بود تا در داربی تبدیل به گل شود‌.

فکر مي‌کنی در پرسپولیس تا چه حد به هدفت که همان گرفتن حقت از فوتبال است دست پیدا کنی؟
من در پیکان بازی‌‌هاي خوبی انجام دادم و اگر همان بازی‌ها را در هر تیمی انجام بدهم به هدفم که تیم ملی است خواهم رسید که مثل لباس پرسپولیس آرزوی پوشیدن آن را دارم‌. دوست دارم در پرسپولیس بدرخشم و با لباس این تیم بعد از تیم ملی به تیم‌‌هاي بزرگ اروپایی برسم‌.

*بازی در آزادی با این هواداران یک حس وصف‌نشدنی است
مقابل هواداران پرسپولیس در آزادی بازی کردی‌. اینکه برای این هواداران و با لباس پرسپولیس برای آنها بازی کنی را در ذهنت ترسیم کرده‌ای؟
روبه‌روی پرسپولیس و هواداران آن بازی کردن بسیار سخت است اما بازی کردن برای این همه هوادار پرشور یک حال وصف‌نشدنی است و باید در این جایگاه باشی که آن را درک کنی‌.

*پیراهن 8 برای احمد است اما بپوشم مثل بالی است که به من داده‌اند
در خبرها خواندم که دنبال شماره هشت پرسپولیس هستی‌. حتما میدانی شماره هشت پرسپولیس شماره خاصی است، هنوز هم دنبال آن و گرفتن رخصت از علی کریمی هستی؟
در پیکان با شماره 8 لذت بردم و عشق کردم و این شماره را دوست دارم‌. با این حال این شماره پیراهن احمد نوراللهی است که قرار است برگردد اما یک درصد قسمت باشد این پیراهن را بپوشم از بزرگان پرسپولیس مثل علی آقا کریمی رخصت مي‌گیرم‌. این لباس به نظرم برای هر بازیکنی مثل یک بال است که به تو داده مي‌شود چون بازیکنان بزرگی آن را پوشیده‌اند و وزن هر بازیکنی را زیاد مي‌کند‌.

برانکو را چطور دیدی و چقدر فکر مي‌کنی در کنار این مربی بازیکن ساز رشد کنی؟
من از بچگی و وقتی سرمربی تیم ملی در جام جهانی 2006 بود او را مي‌شناسم‌. برانکو از همان موقع نشان داد که با اسم‌ها کاری نداشته و به کیفیت نگاه مي‌کند‌. من در پیکان مربیان خوبی داشتم اما از برانکو تعریف زیادی شنیدم و دوست دارم چیزهای زیادی از ایشان یاد بگیرم‌.


*زوج طارمی – گادوین طلایی و مهار نشدنی مي‌شود
این روزها همه از زوج طلایی طارمی – منشا صحبت مي‌کنند‌. به عنوان بازیکنی که یک فصل کنار منشا بودی فکر مي‌کنی این زوج شکل بگیرد‌.
گادوین بازی خوب و با کیفیتی است و به نظرم در کنار یک بازیکن طراز اول دیگر مثل مهدی طارمی که آقای گل لیگ هم شده شک ندارم این زوج طلایی تشکیل مي‌شود که واقعا مهار آن سخت خواهد بود‌.

تو شش گل در پیکان زدی و قطعا مي‌دانی گل زدن در پرسپولیس حال و هوای دیگری دارد‌. فکر مي‌کنی این تعداد گل را بتوانی در این تیم تکرار یا حتی بیشتر کنی؟
من شش گل و چهار پاس گل در پیکان داشتم و حسم مي‌گوید این تعداد در پرسپولیس بیشتر شده و آمار بهتری خواهم داشت‌.

با کدامیک از بازیکنان پرسپولیس آشنا هستی یا همبازی بودی؟
با بیشتر بچه‌ها رابطه‌ام خوب است و دوستان مشترکی داریم‌. علیرضا بیرانوند، محمد انصاری، فرشاد احمدزاده و محسن مسلمان که با این‌ها هم‌تیمی نبودم اما شناخت داشته و رابطه خوبی دارم‌.

و اینکه گفتی خانواده‌ات پرسپولیسی هستند‌. در این انتقال چقدر پدر و دیگر اعضای خانواده نقش داشتند و آیا تو را ترغیب کردند؟
صددرصد نظر خانواده برایم مهم بود‌. من حتی زمانی که با آقای طاهری صحبت کردم و قرار بود امضا کنم با پدر و برادرم صحبت کردم و از آنها اجازه گرفتم‌. پدر و برادرم پرسپولیسی هستند اما خواسته آنها خواسته من بود و به خودم واگذار کردند و از خوشحالی آنها خوشحال هستم.

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.