b_Newsاستقلال شانس آورد بیشتر از 6تا نخورد

نصرتی: پرسپولیس پتانسیل قهرمانی آسیا را دارد

b_News ازبکستان در حدواندازه‌های تیم‌ملی ما نیست
تاریخ: 1396/03/21
زمان: 11: 14
نوع: خبر
محمد نصرتی بازیکن باتجربه‌ای است و به همین دلیل همیشه به گونه‌ای صحبت می‌کند که سوژه مطبوعات و مردم نشود.

مهدی نوری/ محمد نصرتی بازیکن باتجربه‌ای است و به همین دلیل همیشه به گونه‌ای صحبت می‌کند که سوژه مطبوعات و مردم نشود. او اعتقاد دارد که همیشه باید سنجیده صحبت کرد تا کری‌های بد در فوتبال ما به‌وجود نیاید چون کری‌ای که علیرضا منصوریان با پرسپولیسی‌ها به راه انداخت و بحث تیم اول و دوم پایتخت را مطرح کرد همراه با بی‌احترامی بود و به همین دلیل هم در آسیا شش‌تایی شد چرا که خدا جای حق نشسته و نباید نسنجیده مصاحبه کرد و کری خواند.

چه تصوری از بازی تیم‌ملی با ازبکستان دارید؟
تیم‌ملی ما تا الان که خوب کار کرده و امیدوارم در این بازی هم از میزبانی به بهترین شکل استفاده کند و بعد از برزیل که اولین تیم به جام‌جهانی صعود کرده ما هم در همین بازی به جام‌جهانی صعود کنیم. اوایل که کی‌روش به تیم‌ملی آمده بود خیلی دفاعی کار می‌کرد اما الان تیم ما خیلی بهتر شده و شخصیت برتری‌طلبی به تیم ما اضافه شده و ان‌شاءا... با همین روحیه و شخصیتی که تیم ما گرفته ازبکستان را ببریم و به جام‌جهانی برویم.

چه شناختی از ازبکستان داری؟
تیم بدی نیست. اما فکر می‌کنم در حد و اندازه‌های تیم ما نیست. ازبکستان در این دوره خوب کار کرده اما تیم ما قطعا از آنها بهتر است و الان هم میزبان هستیم. ما در خانه ازبکستان آنها را یک بر صفر بردیم و ان‌شاءا... اینجا هم ببریم و صعود مقتدرانه‌ای به جام‌جهانی داشته باشیم.

فکر می‌کنی استقبال خوبی از این بازی بشود؟
قطعا همین‌طور است. البته آقای تاج گفته که به دلیل مسایل اخیر 60هزار تا بلیت بیشتر نمی‌خواهیم بفروشیم که البته به دلیل مسایل امنیتی است. ان‌شاءا... استادیوم پر شود و جشن صعود را بگیریم.

اگر نتوانیم ازبکستان را در تهران ببریم چه شرایطی در انتظار تیم‌ملی ما خواهد بود؟
باز هم شانس‌مان خیلی زیاد است. چون ما با سوریه در تهران بازی داریم و می‌توانیم سوریه را ببریم و صعود کنیم. اما نباید بگذاریم کار به آنجا بکشد و همین‌جا کار را یکسره کنیم.

در مورد پرسپولیس صحبت کنیم. بازی با الاهلی عربستان در یک‌چهارم نهایی آسیا قرعه خوبی برای پرسپولیس هست؟
به نظر من که قرعه خوبی بود. فقط بحث شرایط میزبانی است که فکر کنم اگر پرسپولیس در کشوری مثل ترکمنستان میزبانی کند بهتر است چون از نظر آب‌وهوایی نزدیک به ماست تا اینکه بخواهیم در عمان یا قطر میزبان باشیم. چون آب‌وهوای آنجا به عربستان نزدیک‌تر است و میزبانی در ترکمنستان برای ما بهتر خواهد بود.

چه شناختی از الاهلی داری؟
بازی‌های الاهلی را این اواخر ندیده‌ام اما تیم‌های عربستانی سبک‌شان نزدیک به هم است و همه مثل هم بازی می‌کنند و الهلال از همه آنها قوی‌تر است. خودم دو، سه بار مقابل الاهلی بازی کرده‌ام که مربوط به گذشته است اما الان نمی‌دانم چطور تیمی است. پرسپولیس شرایط بسیار خوبی دارد و می‌تواند تا زمان انجام این بازی استراحت خوبی داشته باشد و بازیکنان خوبی هم بگیرد و بادرایت برانکو بتوانند مقابل الاهلی نتیجه بگیرند و از این مرحله صعود کنند.

هواداران پرسپولیس توقع دارند این تیم در آسیا قهرمان شود. به نظر تو این توقع منطقی هست؟
کاملا منطقی نیست. چون قهرمانی در آسیا نیاز به یکسری شرایط خاص دارد. پرسپولیس تا اینجا خوب کار کرده و پتانسیل قهرمانی را هم دارد اما نیاز به یکسری برنامه‌ریزی‌های خاص دارد تا هم نماینده خوبی برای کشورمان ایران باشد و هم قهرمان آسیا شود.

تیم اول پایتخت هم که در آسیا شش‌تایی شد!
خودم ناراحتم. واقعا از این اتفاق ناراحت شدم. اما یکسری‌ها نسنجیده مصاحبه می‌کنند و عواقبش همین می‌شود چون خدا جای حق نشسته است. باید تمرکزشان روی کار خودشان باشد تا اینکه کری‌های بد به وجود نیاید.

چرا بد؟
چون این کری‌ها همراه با بی‌احترامی است و اصلا خوب نیست و بهتر بود می‌گفت ما دو تا نماینده پایتخت در آسیا هستیم. تیم اول و دوم نداریم. همه نماینده ایران در آسیا هستیم و باید تلاش کنیم تا بهترین عملکرد را داشته باشیم چون آنجا بحث پرچم ایران است و بازی رودررو نیست. این یک اتفاق تاریخی بود و خودم خیلی ناراحت شدم. اما شانس آوردند که بیشتر نخوردند چون استقلال در العین خیلی بد بازی کرد. البته آنها در بازی رفت هم بد بودند و خدا به دل هواداران نگاه کرد تا در آزادی نتیجه گرفتند. اما همه دیدند که در تهران هم استقلال تیم باکیفیتی نبود.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.