b_Newsتعداد بانوان حاضر در لیگ جهانی بیشتر شد

هر سال بهتر از پارسال

تاریخ: 1396/03/21
زمان: 10: 14
نوع: خبر
هدیه خطیبی

سال اولی که خبر ممنوعیت حضور بانوان برای تماشای مسابقات لیگ جهانی والیبال منتشر شد، خبرنگاران زن را هم با محدودیت و سختی به سالن راه دادند. خیلی‌ها هم پشت در ماندند. سال بعد حضور خبرنگاران سهل و آسان شد.
دوره بعد از آن هم برای پیشگیری از محرومیت تعدادی از کارمندان فدراسیون و برخی خواهران حراست به صورت نمایشی روی چند صندلی نشستند.
پس آن لیگ جهانی ورزشکاران زن را به عنوان تماشاگر دید و امسال از تمامی سال‌های گذشته وضعیت بهتر به نظر می‌رسد!
لینک فروش بلیت بازی برای بانوان هم گذاشته شد. گفته می‌شود حداقل 30 نفر توانستند بلیت بخرند هر چند عده زیادی مدعی هستند از همان ثانیه‌های نخست پیغام داده شده که بلیت‌ها تمام شده است. اما استوری‌ها و عکس‌های یادگاری در اینستاگرام تعداد زیادی از همسران و خانواده‌های بازیکنان و کادر فنی تیم‌ملی را در سالن نشان می‌داد.
سکوی اختصاص داده شده به بانوان هم تعداد بیشتری صندلی پر شده را به خود می‌دید. هر چند که نام همین تعداد هم در لیست گزینشی بود و سایر بانوان با آدی کارت خبری یا مرتبط با فدراسیون در سالن حضور داشتند.
در نهایت وقتی حل مشکل حضور بانوان در سالن از دایره اختیارات فدراسیون خارج است، همین پیشروی لاکپشتی هم کمی دل خوش‌کننده است فقط کمی! سال بعد شاید 30 نفر بانوان بدون وابستگی، به 300 نفر رسید!
نا عدالتی و ضایع شدن حق بانوان موضوعی از یاد رفته نیست، این را هم می‌دانیم که نباید با حداقل‌ها خوشحال و راضی شویم اما می‌توانیم امیدوارها و پیشرفت‌ها در این زمینه را هم بازتاب بدهیم.
هشتگ‌های فریبکاری، استفاده ابرازی از بانوان و مواردی مثل این که اعتراض و ناراحتی‌ها از تبعیض حضور بانوان در سالن را در فضای مجازی نشان می‌داد، آسان‌ترین راه برای مقابله با این معضل به نظر می‌رسد!

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.