b_Newsکاش حداقل به پیراهن سلطان رحم می‌کردی

هفت ماهگی شماره هفت!

تاریخ: 1396/03/21
زمان: 12: 42
نوع: خبر
رسول بهروش

دو هفته پیش پرسپولیس آخرین بازی فصلش را برابر لخویای قطر برگزار کرد و مسرور از برد بزرگی که به دست آورده بود به تهران برگشت. با این وجود کاروان سرخپوشان در عزیمت به پایتخت یک غایب بزرگ داشت؛ سروش رفیعی که از همان روز تا به حال در قطر باقی مانده تا با مشتری عربی‌اش مذاکره کند. شایعات در مورد رفیعی و اینکه توافق کرده یا نه همچنان ادامه دارد. برخی بر این باورند که ستاره سرخ‌ها در حال ناز و کرشمه است تا از پرسپولیس امتیاز بگیرد و قرارداد چرب‌تری ببندد؛ برخی دیگر اما کار را تمام شده می‌پندارند. دیروز رسانه‌های قطری از عقد قرارداد قریب‌الوقوع سروش با باشگاه الخور خبر دادند؛ تیمی که فصل را با قرار گرفتن روی پله یازدهم جدول 14تیمی قطر به پایان رسانده و به سختی از سقوط جان به در برده است. اگر این خبر راست باشد، سروش رفیعی بعد از حذف قهرمان قطر، باشگاهی را که به جمع هشت تیم برتر آسیا رسیده ترک می‌کند تا به تیم یازدهم قطر بپیوندد. از این حرفه‌ای‌تر هم ممکن است؟
سروش رفیعی یک سال تمام در کانون توجهات بود و مدام در مورد تیم آینده‌اش گمانه‌زنی می‌شد. در این مدت آنقدر که رسانه‌های ایرانی در مورد او حرف زدند، مطبوعات جهان به مسی و رونالدو نپرداختند. از یک طرف بحثش بود که رفاقت سروش با مهدی رحمتی منجر به استقلالی شدن رفیعی خواهد شد. این شایعه چنان قوتی یافته بود که استقلالی‌ها در حاشیه بازی رفت پارسال با تراکتور، حسابی سروش را تشویق کردند! از سوی دیگر اما دوستان این بازیکن از عشق و علاقه‌اش به پرسپولیس خبر می‌دادند. در نهایت هم او یک عکس تعیین‌کننده با حسین هدایتی گرفت و قراردادش با سرخ‌ها را امضا کرد. در آن زمان اینطور به نظر می‌رسید که رفیعی حداقل دو، سه سالی در پرسپولیس خواهد ماند تا انتقالش ارزش این همه ماجرا و جنجال را داشته باشد. او اما حالا فقط بعد از یک نیم‌فصل بازی برای تیم قهرمان ایران، ساز جدایی کوک کرده است.
در صورت جدایی رفیعی، آنچه پرسپولیسی‌ها باید بابتش ناراحت باشند از دست دادن یک «شاه‌مهره» نیست؛ چه اینکه خود سروش هم اگر انصاف داشته باشد، گواهی خواهد کرد که در این مدت بازدهی مورد انتظار را نداشت و آنقدرها کارگشا ظاهر نشد. وجه غم‌انگیزتر این جدایی، خودنمایی نسلی است که همه عطش و اشتیاقش برای ماجراجویی فقط با یک نیم‌فصل بازی برطرف می‌شود و ناگهان سراغ بیابان‌های قطر می‌رود! سروش رفیعی روز 20دی سال گذشته رسما به پرسپولیس پیوست و آخرین بازی‌اش برای این تیم را نهم خرداد امسال برابر لخویا انجام داد. یعنی همه مدت زمان حضور سروش در پرسپولیس، فقط 140روز بوده است. آیا واقعا این مدت برای ارضای نیازهای فنی و روحی یک ستاره جوان کافی است؟ اگر پشت این 140روز پای لالیگا و بوندسلیگا یا حتی همین لیگ‌های درجه دوی هلند و روسیه وسط بود، شاید می‌شد به رفیعی حق داد، اما با داستان کوچ او به قطر چه باید کرد؟
پرونده حضور کوتاه‌مدت سروش در پرسپولیس معماهای زیادی دارد، اما قطعا بزرگترین راز آن مربوط به شماره پیراهنی است که رفیعی مصرانه به عنوان یکی از شروط قراردادش آن را تصاحب کرد. او شماره هفتی را خواست که سال‌ها بود به احترام علی پروین به کسی تعلق نمی‌گرفت و حتی مسوولان باشگاه آن را به محسن مسلمان هم ندادند. وقتی سروش برای گرفتن این پیراهن اینقدر پافشاری کرد، تصور می‌شد او نقشه‌های زیادی برای آینده حضورش در پرسپولیس دارد. حالا اما تازه‌ترین وارث پیراهن سلطان که 17سال بر تن یکی از بهترین فوتبالیست‌های تاریخ ایران بود، به همین راحتی آن را کنار می‌گذارد. شما که بازیکن «عبوری» پرسپولیس بودی، کاش حداقل یک پیراهن دیگر را می‌پوشیدی. امان از روزگاری که شماره هفت‌هایش به هفت ماه هم نمی‌رسند...!

 بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.