b_Newsمصدومیتی که در لیگ خبری از آن نیست

وقتی نوشاد و نیما تیم ملی را تحویل نمی گیرند

تاریخ: 1395/11/11
زمان: 14: 45
نوع: گزارش
نیما عالمیان نفر اول پینگ پنگ ایران در حالی به خاطر مصدومیت در انتخابی تیم ملی شرکت نکرد که در فاصله کوتاهی، در لیگ عملکرد خوبی داشت.

نگار رشیدی

تیم ملی تنیس روی میز سال آینده سه رقابت مهم پیش رو دارد. مسابقات قهرمانی آسیا، قهرمانی جهان و بازی‌های کشورهای اسلامی سه رقابتی است که پینگ پنگ بازان ما باید در آن حاضر شوند. در همین راستا، چند روز پیش انتخابی تیم ملی برگزار شد تا نفرات برتر خود را برای مسابقات آماده کنند.

هرچند انتخابی تیم ملی بدون حضور نیما عالمیان به پایان رسید. او اعلام کرد به خاطر مصدومیت نمی تواند مسابقه بدهد و حتی نامه ای هم در تایید حرفش از فدراسیون پزشکی گرفت. البته در این راه نوشاد هم برادرش را تنها نگذاشت و در میانه راه به خاطر مصدومیت قید ادامه رقابت را زد.

نکته جالب اما جایی است که درست چند روز بعد از انتخابی تیم ملی، نیما عالمیان برای تیم باشگاهی اش به میدان رفت و البته توانست نتیجه خوبی هم کسب کند. با این اتفاق این سوال ایجاد می شود که چطور مصدومیت برای رقابت در لیگ تا حدی نبوده که مانع مسابقه دادن او شود؟

از طرفی بعد از مشخص شدن نفرات برتر انتخابی تیم ملی (افشین نوروزی، امین احمدیان، میعاد لطفی، حمیدرضا طاهرخانی و محمد علی رویین‌تن) اعلام شد که می خواهند به جوان ها در مسابقات قهرمانی آسیا میدان دهند و به فکر فردای پینگ پنگ هم باشند. البته بعد دیگر قضیه این است که برادران عالمیان از استحکام جایگاه شان در تیم ملی باخبر هستند و می دانند که هر زمان بخواهند یا دعوت شوند، می توانند لباس تیم ملی را بپوشند.

جمیل لطف ا...نسبی سرمربی تیم ملی اما وقتی با این سوال «گل» مبنی بر اینکه چطور نیما عالمیان با مصدومیت در انتخابی حاضر نشد اما در لیگ بازی کرد، به نامه ای اشاره داشت که مجبور به پذیرش آن بودند:«نیما مصدوم بود و فدراسیون پزشکی هم آن را تایید کرد. ما هم مجبور هستیم به مرجع قانونی تن بدهیم. البته قضیه نیما با نوشاد فرق می کند. نوشاد در انتخابی شرکت کرد اما در دور آخر مسابقه نداد. ولی نیما به من زنگ زد و گفت احتمال مصدومیت دارد. بعد از آن هم که فدراسیون پزشکی آن را تایید کرد. ما هم برای اینکه بازیکنان مان سلامتی شان را به دست بیاورند از آنها برای آسیایی استفاده نمی کنیم.»

او همچنین در خصوص برگزاری اردوی تیم ملی گفت:«الان بچه ها درگیر مسابقات باشگاه های شان هستند و هر چهار روز مسابقه دارند. همین موضوع هم در راه برگزاری اردو ایجاد مشکل کرده است.تمام سعی ما این است که تا قبل از سال جدید اردو را برپا کنیم. در غیر این صورت ما از ششم یا هفتم فروردین تا زمان اعزام به مسابقه اردو خواهیم داشت.»