همه چیز در مورد یک احتمال هیجان انگیز

تاریخ: 1395/08/20
زمان: 14: 04
نوع: خبر
باشگاه لیورپول قصد دارد برای یافتن جانشینی مناسب برای دنی اینگز و سادیو مانه، سردار آزمون، مهاجم ایرانی روستوف را به خدمت بگیرد.


به گزارش "ورزش سه"، دنی اینگز به علت مصدومیت تا پایان فصل قادر به همراهی مرسی سایدی ها نیست و سادیو مانه نیز حداقل یک ماه را به علت حضور در مسابقات جام ملت های آفریقا از ترکیب لیورپول دور خواهد بود. یورگن کلوپ نیز هفته گذشته تاکید کرد که در فصل نقل و انتقالات زمستانی، در پی تقویت خط حمله تیم خود خواهد بود.
 
در حال حاضر، روبرتو فیرمینیو، اوریگی و دنیل استوریچ، گزینه هایی هستند که می توانند در پست های هجومی مرسی سایدی ها به میدان بروند اما یورگن کلوپ معتقد است آنها در ادامه فصل، برای حضور در چالش های بزرگ، به تقویت خط حمله خود احتیاج دارند.
  
کلوپ در این رابطه گفت: "ما همیشه شرایط بازار نقل و انتقالات را زیر نظر داریم. البته باید عنوان داشت که تیم ما باید برای اتفاقات مختلف آماده باشد که یکی از آنها می تواند مصدوم شدن بازیکنان در ادامه فصل باشد. ما از قبل هم می دانستیم که سادیو مانه در مقطعی از فصل به علت حضور در مسابقات جام ملت های آفریقا غایب خواهد بود و از شنیدن این اتفاق متعجب نشدیم.اما با این تفاسیر، ما قصد داریم شرایط بازار نقل و انتقالات را مورد بررسی قرار دهیم.
 
در حال حاضر در پست مهاجم نوک ما 3 بازیکن داریم که به نظر کافی می رسد اما خواسته من، تقویت تیم در پست بال های کناری ( وینگر ) است".
 
علیرغم حفظ تمایل لیورپول به جذب کریستین پولیسیچ از دورتموند، دپارتمان استعدادیابی باشگاه لیورپول، سردار آزمون را به عنوان یک هدف جالب زیر نظر گرفته است و با توجه به عملکرد بسیار خوب این مهاجم ایرانی در باشگاه روستوف، تمایل لیورپول برای جذب سردار آزمون خیلی هم عجیب به نظر نمی رسد.

آشنایی با سردار آزمون

بعد از سپری کردن دوران ابتدایی رشد در ایران، عملکرد او مورد توجه سران باشگاه روبین کازان قرار گرفت و در سال 2013 و در حالیکه تنها 17 سال سن داشت، به روسیه مهاجرت کرد. در فصل 2014-2013، سردار در 14 بازی با پیراهن روبین کازان، 4 گل به ثمر رساند و بعد از گذراندن فصل دوم نه چندان خوب، به صورت قرضی به روستوف ملحق شد. سردار در روستوف در اوایل دوران حضورش نمایش خوبی داشت و با به ثمر رساندن 3 گل، نقش موثری در رهایی یافتن روستوف از سقوط به دسته پایین تر داشت.

در سال بعد، قرارداد قرضی او باز هم با روستوف ادامه پیدا کرد و سردار موفق شد به همراه روستوف به بهترین رتبه تاریخ این باشگاه دست پیدا کرده و راهی مرحله پلی آف لیگ قهرمانان شود. با به ثمر رساندن 9 گل، سردار بهترین گلزن روستوف در آن فصل لقب گرفت و حتی با درخشش او، این تیم نبم نگاهی به کسب عنوان قهرمانی نیز داشت.
 
دلایل عدم بازگشت او به روبین کازان
 
روبین کازان، که در فصل گذشته لیگ اروپا با لیورپول نیز روبرو شد، قصد داشت تا بعد از تبدیل شدن سردار به استعداد اول فوتبال روسیه، دوباره او را جمع بازیکنانش بازگرداند. البته روستوف نیز در این میان بیکار ننشست و با استفاده از بندی موجود در قرارداد این مهاجم جوان ایرانی و البته علاقه خود وی به ماندن در روستوف، در نهایت موفق شد با استناد به رای دادگاه ورزشی، سردار را در تیم خود نگه دارد.
 
عملکرد سردار در فصل جاری
 
این مهاجم جوان در فصل جاری در 11 بازی تنها 1 گل به ثمر رسانده است و روستوف در رتبه هفتم قرار گرفته و فاصله زیادی با عملکرد رویایی فصل گذشته خود دارد. اما نقطه عطف عملکرد سردار آزمون، درخشش او در بازی های لیگ قهرمانان اروپا بوده است.
 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.