b_Newsموسوی هنوز به اوج نرسیده

پیمان اکبری: صعود خارج از دسترس نیست/کولاکوویچ فقط 6 بازی رسمی سرمربی بوده، به او زمان بدهید

تاریخ: 1396/03/23
زمان: 08: 58
نوع: گفتگو
پیمان اکبری مربی تیم ملی والیبال که خودش رکورد جالب 11 سال حضور در تیم ملی را دارد، در گفت و گو با «گل» نسبت به صعود تیم ایران ابراز امیدواری کرد.

هدیه خطیبی

پیمان اکبری مربی تیم ملی والیبال که خودش رکورد جالب 11 سال حضور در تیم ملی را دارد، در پایان هفته دوم لیگ جهانی با «گل» به گفت و گو پرداخت.او با توجه به سه باخت و سه برد ایران در دو هفته ابتدایی رقابت ها به صعود ایران امیدوار است.

 

خسته نباشید.از آغاز هفته دوم لیگ جهانی شروع کنیم.از بازی با بلژیک بگویید تا به صربستان و آرژانتین برسیم.

ما در قرعه کشی با شرایط خیلی سختی مواجه شدیم.در هفته اول با قهرمان و نایب قهرمان المپیک و قهرمان جهان بازی داشتیم.اما هفته دوم شرایط کمی بهتر بود هر چند که باز هم بازی های سختی پیش رو داشتیم.بلژیک قبل از بازی با ما در رده دوم جدول لیگ جهانی بود و سرمربی سابق آلمان را دارد.بعد بازی های این هفته در جدول کم کم پایین آمد.آنها قد بلندی دارند و در کار دفاع روی تور واقعا خوب کار کردند.خوشحالم از این بازی سخت سربلند بیرون آمدیم.

 

و بازی با صربستان؟

به هر حال قهرمان لیگ جهانی را در مقابل داشتیم.آنها فقط یک بازیکن بزرگ شان را نداشتند و سایر والیبالیست های آنها در ایتالیا، لهستان و روسیه بازی می کنند.برد حق صربستان بود.در آن روز زور ما به صرب ها نمی رسید.شاید در آینده شرایط دیگری رقم بخورد.

 

و اما رویارویی با تیم ولاسکو.

خب این بازی از لحاظ روحی و روانی شرایط خاصی داشت.ما سه بر صفر از این تیم در المپیک شکست خورده بودیم.سرمربی حریف به خوبی تیم ما را می شناسد.بازی قشنگی بود و در نهایت ما به خواسته مان رسیدیم.ما حالا آینده خوبی داریم.همان برد مقابل لهستان در هفته دوم خیلی برای تیم ارزشمند بود و شرایط هفته دوم را تغییر داد.برای هفته سوم نیز با دو برد خوب به لهستان می رویم و این صددرصد در کار تیم تاثیر دارد و من معتقد هستم که صعود دور از دسترس نیست هر چند که بازی های سختی با لهستان، روسیه و آمریکا در هفته سوم داریم.

 

در جریان بازی با آرژانتین در فضای مجازی جوکی منتشر شد که می گفت «ولاسکو الان با خودش می گه عجب کاری کردم به اینا والیبال یاد دادم!»

البته این شوخی می توانست طور دیگری هم باشد.ولاسکو باید خیلی هم خوشحال باشد چراکه با والیبال ایران دوباره در جهان رو شد!

 

تیم ایران در این دوره چند ستاره جوان رو کرده به طوری که سعید معروف بعد از بازی با آرژانتین گفت اگر امشب معنوی نژاد نبود اتفاقات دیگری رقم می خورد یا در هفته اول سال افزون واقعا درخشید.

موافقم.تیم ما هم بازیکن جوان دارد و هم بازیکن با تجربه.تصمیم کولاکوویچ و کادر فنی این است که از همه در جاهای مختلف استفاده کنیم.در بازی با آرژانتین وقتی از اوایل گیم پنجم فرهاد قائمی به ترکیب اضافه شد، توانست کمک زیادی کند.ترکیب با تجربه ها و کم تجربه و کمک این دو گروه به یکدیگر شرایط خوبی را پدید آورده است.

 

کار با کولاکوویچ برای خود شما چطور بوده؟ برخی ها انتظار و انتقاد داشتند که تیم ایران به سرمربی کاریزمادارتر و بزرگ تری نیاز داشت.

برای من تجربه خیلی خوب و بزرگی است.نظم و انضباط تیمی برای کولاکوویچ خیلی مهم است.به هر حال او تصمیمات را می گیرد و ما تابع هستیم.باید دقت کنیم که کولاکوویچ فقط در شش بازی رسمی سرمربی ایران بوده و برای قضاوت درباره او خیلی زود است.این سرمربی نیاز به زمان دارد.من روحیات اکثر این بازیکنان را با توجه به کار باشگاهی یا زیر 21 سال می شناسم و کولاکوویچ هم زمان می خواهد تا تمام آنها را به خوبی بشناسد.قطعا من هر کمکی از دستم بر بیاد به او می کنم.

 

شما متوجه کری خوانی و درگیر لفظی فرهاد سال افزون و ولاسکو در جریان بازی شدید؟ چه اتفاقی بین آن دو افتاد؟

متاسفانه اگر چنین اتفاقی افتاده باشد من متوجه نشدم چون تمام حواسم متمرکز داخل زمین بود.اما اگر می فهمیدم قطعا جلویش را می گرفتم.

 

شرایط معنوی نژاد چطور است؟ گویا در پایان بازی با آرژانتین کمی مصدوم شده!

او کمی گرفتگی عضله دوقلو پیدا کرده و مشخص نیست می تواند در لهستان ما را همراهی کند یا خیر.منتظر جواب پزشک تیم هستیم.

 

در هفته نخست تیم چند غایب داشت.حرف و حدیث هایی درباره سیدمحمد موسوی بود. برای هفته سوم شرایط چطور خواهد بود؟

خدا را شکر موسوی شرایط خوبی پیدا کرده اما هنوز به اوج نرسیده است.امیدوارم در هفته سوم به کارایی همیشگی اش برسد.میرزاجانپور هم که در هفته اول آسیب دید هفته آینده ما را همراهی می کند.فقط منتظر مشخص شدن وضعیت معنوی نژاد هستیم.

 

امسال بانوان بیشتری فرصت تماشای بازی ها را پیدا کردند.

ما دوست داریم تمام مردم والیبال را بدون دغدغه از نزدیک ببینند.حتی بانوان به راحتی برای بازی های داخلی هم به سالن بیایند.اتفاق خیلی خوبی افتاد.

 

جای شهرام محمودی یا مهدی مهدوی خالی بود؟

قطعا جای مهدوی و شهرام خالی بود.من مهدی را روبه روی بچه ها می دیدم که برای هر پوئن مشت گره می کرد و مثل دوران بازی اش برای تیم نگران بود که این واقعا جای تشکر و قدردانی دارد.